Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [SOLVED] Bootstrapnutý image Debianu pro RPI, jak připojit BTRFS partition?  (Přečteno 806 krát)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Bootstrapnul jsem si Debian wheezy na raspberry pi, firmaware (kernel apod.) jsem stáhnul odsud: https://github.com/Hexxeh/rpi-firmware. V https://github.com/Hexxeh/rpi-firmware/blob/master/modules/4.1.15%2B/modules.builtin není vyjmenován btrfs.ko.

Rád bych mountnul partition, kde je BTRFS filesystem. Nainstaloval jsem balík btrfs-tools a zavedl modul: modprobe btrfs.
Kód: [Vybrat]
lsmod | grep btrfs
btrfs                1087552  0
xor                     5752  1 btrfs
raid6_pq               90449  1 btrfs
zlib_deflate           22855  1 btrfs

Pokud se ale pokusím připojit BTRFS partition, nejde to:
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t btrfs /dev/sda1 /mnt
mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda1,
       missing codepage or helper program, or other error
       In some cases useful info is found in syslog - try
       dmesg | tail  or so

V manuálu příkazu mount v typech filesystémů nemám uveden BTRFS:
Kód: [Vybrat]
-t, --types vfstype
              The argument following the -t is used to indicate the filesystem type.  The filesystem types which are currently supported
              include:  adfs,  affs,  autofs,  cifs,  coda, coherent, cramfs, debugfs, devpts, efs, ext, ext2, ext3, ext4, hfs, hfsplus,
              hpfs, iso9660, jfs, minix, msdos, ncpfs, nfs, nfs4, ntfs, proc, qnx4,  ramfs,  reiserfs,  romfs,  squashfs,  smbfs,  sysv,
              tmpfs,  ubifs,  udf,  ufs,  umsdos, usbfs, vfat, xenix, xfs, xiafs.  Note that coherent, sysv and xenix are equivalent and
              that xenix and coherent will be removed at some point in the future — use sysv instead. Since kernel  version  2.1.21  the
              types  ext  and  xiafs  do  not exist anymore. Earlier, usbfs was known as usbdevfs.  Note, the real list of all supported
              filesystems depends on your kernel.

Takže jak na to, abych přimountoval BTRFS svazek?
« Poslední změna: 23 Ledna 2016, 18:59:25 od Šuohob »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Bootstrapnutý image Debianu pro RPI, jak připojit BTRFS partition?
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2016, 18:58:53 »
Pravděpodobně jsem měl špatně vytvořenu BTRFS partition, vytvořil jsem ji znovu a připojení funguje.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.