Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nevidím WIFI (VYŘEŠENO)  (Přečteno 3659 krát)

tepin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Nevidím WIFI (VYŘEŠENO)
« kdy: 07 Února 2016, 08:55:02 »
Dobrý den,
prosím o radu. Mám domácí síť wifi rozšířenou extenderem. Hlavní wifi vysílač se jmenuje DOMA, extender se jmenuje DOMAE. Bohužel PC Ubuntu 12.04 s USB wifi přijímačem "nevidí" ani jednu síť - všechny ostatní "vidí" - právě jsem připojený přes nechráněnou síť souseda. Přitom NTB s WIN10 na stejném místě jako PC Ubuntu 12.04 "vidí všechny sítě - i DOMA a DOMAE.
Někde dělám chybu, ale nevím kde. Když kliknu na ikonu síťového připojení (vpravo nahoře na liště) zobrazí se mi dostupné sítě, ale moje tam nejsou. Jsem "poučený" začátečník. Děkuji za přínosné rady "step by step" a prosím o shovívavost.
« Poslední změna: 08 Února 2016, 07:47:10 od tepin »

Standa99

  • Host
Re:Nevidím WIFI
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2016, 11:21:51 »
Na jakých kanálech visílají DOMA + DOMAE? Pokud na 12-13, tak bych je změnil na 1-11.

tepin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Nevidím WIFI
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2016, 12:33:19 »
Prosím, jak to zjistím? Extended WIFI jede na Edimax  7438RPn Mini.

Standa99

  • Host
Re:Nevidím WIFI
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2016, 16:30:08 »
Když je ten USB WiFi na Ubuntu nevidí, tak je ani nenaskenuje. Jedině tím WiFi na NB s Win10, např. tímto programem (níže na stránce je Download WifiInfoView). Pokud budou DOMA + DOMAE vysílat na 12 nebo 13 kanále, tak se na nich budou muset nastavit kanály nižší (např. od 1 do 11).

tepin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Nevidím WIFI
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2016, 07:34:29 »
Dobrý den,
wifi běží na kanálu 12. Detaily viz náhledy obrazovek.

tepin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Nevidím WIFI (VYŘEŠENO)
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2016, 07:45:29 »
Po změně kanálu na kanál 5, již PC s Ubuntu obě sítě vidí. Děkuji za pomoc a přeji pěkný den.
« Poslední změna: 08 Února 2016, 07:49:16 od tepin »

Maselman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Nevidím WIFI (VYŘEŠENO)
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2016, 21:57:41 »
Dobrý den. Mám stejný problém. Ke stolnímu PC mám připojený wifi-příjímač TP-LINK TL-WN821N. Instalaci driveru pro Ubuntu pravděpodobně není třeba provádět, protože v nabídce sítí mám možnost wireless, dokonce najdu wifiny všech sousedů z ulice, ale moje wifina, která je na druhé straně místnosti prostě v nabídce neni. Všechny zařízení v celém domě (Win, nebo android) nemají sebemenší problém jak s nalezením sítě, tak s připojením.
V nastavení routeru jsem nastavil kanál 5. ( Po potvrzení se všechny zařízení na okamžik odpojily a zas pripojily, pravdepodobne se router restartoval) Ovšem na PC s OS ubuntu se nic nezměnilo a síť zde stále vidět není.
(screen nastaveni kanalu jsem pripojil jako soubor)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Nevidím WIFI (VYŘEŠENO)
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2016, 13:48:40 »
Nejsem expert na sítě, ale měl jsem problém s "Šíří pásma", zkuste ji přenastavit. Případně zkusit nastavit "g" rychlost.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

kiflik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • NUTRION.cz
Re:Nevidím WIFI (VYŘEŠENO)
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2016, 17:10:52 »
Nevím proč..., ale klikni na Připojit ke skryté síti, vyplň název a zabezpečení.

Ono se to většinou připojí...
DELL XPS 13 - 9350 # Toshiba Portégé R600 SSD # Timeline 3810T

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.