Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyber OS pri startu  (Přečteno 1991 krát)

Mahuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Everything is possible
Vyber OS pri startu
« kdy: 13 Února 2016, 23:35:34 »
  HDD ma rozdelen na dva,na jednom Win na druhem Linux. Po preinstalovani Windowsu mne to po zapnuti neukazuje moznoost vyberu OS/ vzdy najede windows.  Jako mene zkuseny uzivatel chci poprosit o radu jak ten linux nabootovat a mit moznost vyberu OS.  Pres F12 se mi ta moznost neukazuje. V Biosu jsem nenasel moznost tohle nastavit.  Pred reinstalaci Win. to bylo vporadku.
  Lenovo ThinkPad X200s
Lenovo ThinkPad X200s, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.60GHz,  4G RAM,   Linux Mint KDE 17.3  64-bit

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Mahuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Everything is possible
Re:Vyber OS pri startu
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2016, 22:59:12 »
Diky,tohla zabralo,mohu opet spustit linux. Nicmeně ikdyž se objevila pri startu tabulka s vyběrem OS, chybí tam ted pro změnu ten nově nainstalovaný Windows. A jsem u podobneho dotazu,jak jej spustit,jak jej dostat do te tabulky?
  Podle me logiky když použiji stejný nástroj Boot repair s tím ze vytvořim adresař pro win. a změnim čislo disku za ten na kterem je win. nainstalovan???, nejsem si jisty  a nesmaze me to zas opet grub linuxu?
Lenovo ThinkPad X200s, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.60GHz,  4G RAM,   Linux Mint KDE 17.3  64-bit

jmp

  • Host
Re:Vyber OS pri startu
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2016, 06:48:58 »
Kód: [Vybrat]
sudo update-grubtohle přegeneruje nastavení zavaděče - pokud to ty windows zdetekuje, tak je to přidá jako možnost pro bootování...
« Poslední změna: 16 Února 2016, 06:52:52 od jmp »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.