Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovladače pro přepínatelnou grafickou katru  (Přečteno 1906 krát)

sedek7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ovladače pro přepínatelnou grafickou katru
« kdy: 25 Března 2016, 12:45:32 »
Zdravím potřeboval bych poradit kde a jak seženu ovladače na přepínatelnou grafiku. Zkoušel jsem pár návodů z youtube. Grafika se mi sice přepnula ale po připojení druhého monitoru mi obraz skákal a třepal se když jsem hýbal myší a také mi to nezvedlo FPS ve hře World of Tanks.Prosím o radu jsem v linuxu začátečník děkuji přikládám info. Ovladače které jsem tam nainstalovat pomocí youtube návodu jsem odinstaloval pomocí příkazu
 : sudo dpkg -r fglrx fglrx-core fglrx-dev fglrx-amdcccle
Takže by tam už snad nic nemělo být a opět mám zapnutou integrovanou.
Linux : Ubuntu 15.10 (64 bit)
Paměť : 3,7 Gb
Procesor : Intel® Core™ i5-3230M CPU @ 2.60GHz × 4
Integrovaná grafika: Intel® Ivybridge Mobile
Přepínatelná grafika : AMD Radeon™ HD 7500M and HD 7600M Series Graphics
Notebook : HP Probook 4540s

schrek1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
  • Windows je pro mě stejná závislost jako kouření...
Re:Ovladače pro přepínatelnou grafickou katru
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2016, 21:41:58 »
mám podobný problémy s noťasem....tohle není moc v Ubuntu vyladěný ani na zahraničních fórech není pořádný řešení na ty přepínatelný karty... škoda...
Lenovo E531  Intel® Core™ i7-3632QM CPU @ 2.20GHz × 8, NVIDIA GeForce GT 740M 2GB, RAM 16GB DDR3, 1000GB HDD + 24GB SSD

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladače pro přepínatelnou grafickou katru
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2016, 09:59:17 »
mám podobný problémy s noťasem....tohle není moc v Ubuntu vyladěný ani na zahraničních fórech není pořádný řešení na ty přepínatelný karty... škoda...

Takhle to vypadá že máš těch noťasů víc, v jednom vlákně píšeš že máš Nvidia a tady se vyjadřuješ k AMD :D

Jinak já AMD nemám tak těžko radit, navíc sice zde sedek7 psal že zkoušel pár návodů z youtube ale už neposlal odkaz co že to zkoušel aby mu někdo třeba mohl říct že tento postup je špatný.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

schrek1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
  • Windows je pro mě stejná závislost jako kouření...
Re:Ovladače pro přepínatelnou grafickou katru
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2016, 13:31:26 »
tak nvidia optimus je taky technologie přepínatelný grafiky, tudíž je to podobný téma  ;)
Lenovo E531  Intel® Core™ i7-3632QM CPU @ 2.20GHz × 8, NVIDIA GeForce GT 740M 2GB, RAM 16GB DDR3, 1000GB HDD + 24GB SSD

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladače pro přepínatelnou grafickou katru
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2016, 11:49:13 »
Bohužel to není podobné ani trochu, ale je fakt že na první pohled se může zdát že je to podobné.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.