Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak zjistit nejsem-li spehovan  (Přečteno 1845 krát)

jozinzbazin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Jak zjistit nejsem-li spehovan
« kdy: 05 Dubna 2016, 17:41:22 »
Dobry den, nalezl jsem ve spravci programu, aplikaci pro vzdalene ovladani pocitace, kterou jsem sam neinstaloval, odinstaloval jsem to, avsak vyvstala mi tim otazka zda nejsem nekym spehovan ci jinak kontrolovan. Dost me to znepokojuje nebot prave kvuli tomu jsem presel na Linux. Nemam bohuzel zkusenosti. Za kazdou odpoved predem dekuji. Mam Ubuntu studio 15, a jsem opravdu zacatecnik.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4951
Re:Jak zjistit nejsem-li spehovan
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2016, 20:16:51 »
Buď v klidu...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak zjistit nejsem-li spehovan
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2016, 07:10:42 »
Kazdy je sledovan...

Vzhledem k tomu, ze jsi nenapsal o jakou aplikaci slo, ti vic neumim rict.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jak zjistit nejsem-li spehovan
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2016, 10:43:17 »
Dodrzuj zasady bezpecnosti, sifruj vse co jde ven (a nebo dovnitr), pouzivej prisne nastaveny firewall, delej periodicky sken systemu na rootkity (rkhunter je spise takova hracka pro deti, ale porad lepsi nez nic ... kup si idealne nessus scan pro linux), pouzivej nejakej hardening subsystem (selinux nebo apparmor), neinstaluj zadnej proprietalni software typu skajp nebo teampass (nebo treba nvidiacke ovladace) a v idealnim pripade si porid nejakou VPS pripojenou k pateri a pouzivej ji pomoci ssh tunelu jako proxy pri pristupu na internet (eg ssh -D 65535 ......) + mej sifrovanej celej disk

zdravim, ntz
« Poslední změna: 06 Dubna 2016, 10:45:00 od ntz_reloaded »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.