Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google Drive like Fedora  (Přečteno 2290 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Google Drive like Fedora
« kdy: 16 Dubna 2016, 11:39:34 »
Ahojky, zjistila jsem, že v distribuci Fedora je možnost připojit Google Drive tak, že je dostupný jen online, neprobíhá synchronizace. Je možné tento způsob dostat do Mintu? Děkuji.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2016, 07:05:59 »
Podivej se jak to Fedora dela (jakym programem) a pak se da rozhodnout, jak moc namahave to bude zprovoznit v Mintu. Obecne tipuju, ze to bude nejaky FUSE modul...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2016, 10:20:51 »
Je to nastavené pomocí "Účty on-line" v Nastavení a tam je zaškrtnuto, k čemu bude přístup (v tomto případě "Soubory"). A je to normálně v nastavení Gnome. Nemám nejmenší tušení, jak to dostat do Mintu, jak se to jmenuje atd. Každopádně to funguje, Google Drive je připojený jako externí disk. Akorát je to pochopitelně o dost pomalejší než když jsou data synchronizovaná, ale zase se nemůžou "sama od sebe" smazat, jako to bylo s grive...

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #3 kdy: 18 Dubna 2016, 14:22:15 »
otevres google.com (ja duckduckgo.com) a zadas do vyhledavaciho okenka (bez uvozovek) ``google drive linux'' .... pote kliknes na prvni hit a odkaze te to sem:

https://www.google.com/drive/download/
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #4 kdy: 18 Dubna 2016, 15:56:07 »
Ja tam porad nikde nevidim volbu pro linux ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2016, 16:19:34 »
Také tam nevidím volbu stažení programu pro Linux. Asi je skrytá tak dokonale, že se běžně nedá najít, tak prosím ntz_reloaded o návod "polopatě". Děkuji.


Tvrdí mi to následující:


There is no Drive app for Linux at this time. Please use Drive on the [/font][/size]web[/size] and on your mobile devices.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #6 kdy: 18 Dubna 2016, 16:20:24 »
Ja tam porad nikde nevidim volbu pro linux ...
aha, tak mas pravdu .... sorry
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2016, 17:02:45 »
Kdyz polozim "FUSE google drive" do duckduckgo, tak hned prvni odkaz je to co chces, viz moje prvni odpoved.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #8 kdy: 18 Dubna 2016, 18:50:41 »
Děkuji. Mám zapsáno, až budu zase zkoušet Mint, zkusím i tohle.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #9 kdy: 19 Dubna 2016, 10:34:29 »
Stejne mi nejde do hlavy takova mezera od Googlu. Tim spis, ze jejich stezejni produkt je postaven na linuxove bazi ...

Skoda toho Copy.com a jsou indicie, ktere napovidaji, ze za likvidaci tohoto cloudu muze byt nas oblibeny MS. Treba to, ze spolu s informcemi o konci tam cpou rovnou navod na snadnou migraci na OD ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Milan Egermaier

  • Host
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #10 kdy: 19 Dubna 2016, 12:16:50 »
Podívej se sem, neříkám že je to přímo tvé řešení.
http://itsfoss.com/use-google-drive-linux/

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #11 kdy: 19 Dubna 2016, 12:17:16 »
Taky to nechápu. Kdyby nebylo Linuxu, není ani Android, tak by klienta pro Google Drive udělat mohli. Navíc co na tom může být složitějšího než je třeba Chrome? Ostatní cloudy mě abych pravdu řekla příliš nezajímají, mám ráda jednoduchost a když mám telefon s Androidem, kde je Google Drive, budu používat Google Drive. Až zase někdy budu mít iPhone, budu používat iCloud (ale v tomto případě asi v kombinaci s Google Drive, platit za kapacitu nechci a nebudu a když mám 117 GB, byla by škoda to nevyužít :-) ). Spíš by mě zajímalo, jak dát Googlu vědět, že je o drive pro Linux zájem...


Milan Egermaier: používám teď možnost 5 a až na jistou pomalost to funguje. Předtím jsem používala grive a ten mi smazal všechna data (naštěstí existuje koš). Platit za klienta nebudu a neoficiálního už z jistých (a zřejmě pochopitelných) důvodů nebudu ani zkoušet. Takže si zatím vystačím s tím, co je ve Fedoře a budu doufat, že Google konečně klienta udělá.
« Poslední změna: 19 Dubna 2016, 12:20:29 od Abby »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #12 kdy: 22 Dubna 2016, 19:22:09 »
Tato podpora Google Drive funguje jenom v Nautilu 3.18 a vyšším. Ten snad není ani v právě vydaném Ubuntu, takže nebude ani následující dva roky v Mintu. Snad by pomohlo nějaké PPA s aktuálním GNOME. Jinak to člověk asi nějak triviálně do Mintu nedostane.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #13 kdy: 22 Dubna 2016, 19:25:02 »
Sešívaný, to není moc potěšující. Takže chápu-li dobře, je nejsnazší cesta momentálně používat Fedoru (i když ta je teda oproti Mintu resp. Ubuntu o dost složitější :-( Hlavně jsem se naučila nějaké terminálové příkazy a ve Fedoře to je samozřejmě jinak).


Mimochodem, Ubuntu 16.04 nemá Gnome 3.20? Co vlastně tedy má za verzi?

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Google Drive like Fedora
« Odpověď #14 kdy: 23 Dubna 2016, 23:40:46 »
Sešívaný, to není moc potěšující. Takže chápu-li dobře, je nejsnazší cesta momentálně používat Fedoru (i když ta je teda oproti Mintu resp. Ubuntu o dost složitější :-( Hlavně jsem se naučila nějaké terminálové příkazy a ve Fedoře to je samozřejmě jinak).


Mimochodem, Ubuntu 16.04 nemá Gnome 3.20? Co vlastně tedy má za verzi?

Tak se dívám, že v Ubuntu 16.04 už by měl být Nautilus 3.18. Jestli tu funkci v Ubuntu neodstranili, tak potom by možná stačilo nainstalovat gnome-control-center a v něm to nastavit. Případně použít Ubuntu GNOME.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.