Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: youTube a chromium  (Přečteno 5893 krát)

stepan99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
youTube a chromium
« kdy: 01 Května 2016, 16:37:08 »
   potřebuji radu :-(
Jak je možné, když jsem měl insatlaci ubintu 14.04 a vše fungovalo (myslím, flash player, youtube atp) bez nutnosti cokoli doinstalovávat, a teď po reinstalaci opět ubuntu 14.04 mi nejde v chromiu NIC spustit (flash player) a stále mě to odkazuje na adobe.... ke stažení flash playeru.
Bohužel mi to nejde nainstalovat a v chromu se mi ani plugin neukáže...
Nechápu, proč ve Firfoxu vše funguje, ale v chromu (chromiu) NIC)....
Jsem zvyklý používat chrom, ale tohle mě vážně deptá...¨

Prosím, poradí mi někdo ??? Ať zkouším, cokoli, stále mi nic na chromiu nic nefunguje :-(

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:youTube a chromium
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2016, 17:31:11 »
Nezapomel sis pred instalaci zaskrtnou instalaci sw tretich stran ?
http://askubuntu.com/questions/56446/how-do-i-install-the-ubuntu-restricted-extras-package
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

stepan99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:youTube a chromium
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2016, 17:47:35 »
Ne nezapomněl :-( to vše mám, ale na chromu nic nejde...
Mám stažený flash player z adobe ale funguje jen ve firefoxu...

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:youTube a chromium
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2016, 19:42:56 »
Na strance about:plugins se dozvis, jestli je plugin nainstalovany.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

stepan99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:youTube a chromium
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2016, 20:13:52 »
Díky za radu :-)
To jsem měl nainstalováno, ale v chrome se mi plugin vubec neukazuje :-(
Tak nevím...

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:youTube a chromium
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2016, 21:50:48 »
Testoval sem ale v 16.04
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

stepan99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:youTube a chromium
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2016, 09:43:40 »
Díky všem  už to funguje :-) :-) :-)

karel_m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:youTube a chromium
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2017, 15:11:37 »
Prosím o radu. Preferuji Chromium před Firefoxem (jelikož je svižnější a hlavně řadí jednotlivé karty nahoře v liště hustě vedle sebe a není nutno je posuvníkem zobrazovat jako ve FF). V Chromiu ale na rozdíl od Firefoxu nemám zcela funkční Flash player.

Fungovalo: Youtube
Nefungovalo: Česká televize, nebo „swf“ náhledy křižovatk v testech autoškoly (zde: http://etesty2.mdcr.cz/Home/Tests/ro)

Zobrazena byla chybová hláška, že mám aktualizovat na Adobe FP verze 11.


Díval jsem se na zdejší návody, a vyzkoušel je s následujícími výsledky:

1) všechny flash balíky odebrat a nainstalovat balík flashplugin-installer.
Nepomohlo – ten balík už jsem tam měl, nepomohlo ani jeho odebrání a nové instalace

2) nainstalovat pepperflashplugin-nonfree
opět Nepomohlo. Naopak došlo ke zhoršení – už nefunguje ani youtube, které píše: „Váš prohlížeč momentálně nedokáže rozpoznat žádný z dostupných formátů videa. Klikněte sem a prostudujte si časté dotazy ohledně videa HTML 5.“ Česká televize už sice nechce aktualizaci AFP, ale píše: „Plugin Adobe Flash Player spustíte kliknutím pravým tlačítkem“. Když ale kliknu na „Spustit plugin“ nic se nestane.

Mezitím se ale „rozbil“ i Firefox, kde stránka s videem z ČT píše: „Vysílání vyžaduje Adobe Flash Player ve verzi 11.0 nebo vyšší. Vaše zařízení tuto technologii nepodporuje, nebo je třeba provést aktualizaci zásuvného modulu.“  Nejdou v něm už ani křižovatky z e-testů. Youtube v něm funguje dál.

Vložím sem příslušné výpisy. Děkuji za pomoc.

výpis z chrome://plugins:
Adobe Flash Player - Verze: 11.2.999.999
Shockwave Flash 11.2 r999
Jméno:   Shockwave Flash
Popis:   Shockwave Flash 11.2 r999
Verze:   11.2.999.999
Umístění:   /usr/lib/pepperflashplugin-nonfree/libpepflashplayer.so
Typ:   PPAPI (mimo proces)
    Deaktivovat
Typy MIME:   
Typ MIME   Popis   Přípony souborů
application/x-shockwave-flash   Shockwave Flash   
.swf
application/futuresplash   FutureSplash Player   
.spl


karel_m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:youTube a chromium
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2017, 15:16:53 »
Kód: [Vybrat]
cat /etc/os-release
NAME="Ubuntu"
VERSION="16.04.1 LTS (Xenial Xerus)"
ID=ubuntu
ID_LIKE=debian
PRETTY_NAME="Ubuntu 16.04.1 LTS"
VERSION_ID="16.04"
HOME_URL="http://www.ubuntu.com/"
SUPPORT_URL="http://help.ubuntu.com/"
BUG_REPORT_URL="http://bugs.launchpad.net/ubuntu/"
VERSION_CODENAME=xenial
UBUNTU_CODENAME=xenial

a další  výpis:
Kód: [Vybrat]
dpkg --list | egrep -i "firefox|chromium|chrome|opera|midori"
ii  chromium-browser                              55.0.2883.87-0ubuntu0.16.04.1263              amd64        Chromium web browser, open-source version of Chrome
ii  chromium-browser-l10n                         55.0.2883.87-0ubuntu0.16.04.1263              all          chromium-browser language packages
ii  chromium-codecs-ffmpeg-extra                  55.0.2883.87-0ubuntu0.16.04.1263              amd64        Extra ffmpeg codecs for the Chromium Browser
ii  eject                                         2.1.5+deb1+cvs20081104-13.1                   amd64        ejects CDs and operates CD-Changers under Linux
ii  firefox                                       50.1.0+build2-0ubuntu0.16.04.1                amd64        Safe and easy web browser from Mozilla
ii  firefox-locale-cs                             50.1.0+build2-0ubuntu0.16.04.1                amd64        Czech language pack for Firefox
ii  firefox-locale-en                             50.1.0+build2-0ubuntu0.16.04.1                amd64        English language pack for Firefox
ii  libboost-filesystem1.58.0:amd64               1.58.0+dfsg-5ubuntu3.1                        amd64        filesystem operations (portable paths, iteration over directories, etc) in C++
ii  libboost-system1.58.0:amd64                   1.58.0+dfsg-5ubuntu3.1                        amd64        Operating system (e.g. diagnostics support) library
ii  midori                                        0.5.11-ds1-2                                  amd64        fast, lightweight graphical web browser
ii  unity-scope-chromiumbookmarks                 0.1+13.10.20130723-0ubuntu1                   all          Chromium bookmarks scope for Unity
ii  unity-scope-firefoxbookmarks                  0.1+13.10.20130809.1-0ubuntu1                 all          Firefox bookmarks scope for Unity
ii  xul-ext-ubufox                                3.2-0ubuntu1                                  all          Ubuntu modifications for Firefox

a poslední:
Kód: [Vybrat]
dpkg-query -l *flashplugin*
Požadované=Neznámé/Instalovat/Odinstalovat/Vyčistit/Podržet
| Stav=Ne/Instalován/Konfigurační soubory/Rozbalen/Nezkonfigurován/Nekompletní
| instalace/Očekávané spouštěče/Nevyřízené spouštěče
|/ Chyba?=(nic)/Nutná přeinstalace (Stav,Chyba: velké písmeno=chyba)
||/ Název          Verze        Architektura Popis
+++-==============-============-============-=================================
rc  adobe-flashplu 1:20170110.1 amd64        Adobe Flash Player plugin
un  flashplugin    <žádná>      <žádná>      (popis není k dispozici)
un  flashplugin-do <žádná>      <žádná>      (popis není k dispozici)
rc  flashplugin-in 24.0.0.194ub amd64        Adobe Flash Player plugin install
un  flashplugin-no <žádná>      <žádná>      (popis není k dispozici)
ii  pepperflashplu 1.8.2ubuntu1 amd64        Pepper Flash Player - browser plu

karel_m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:youTube a chromium
« Odpověď #10 kdy: 18 Ledna 2017, 15:51:20 »
Zkusil jsem  metodou pokus omyl ještě jednu věc: nainstaloval jsem zpátky balík "adobe-flashplugin" který se mi předtím v Synapticu automaticky odinstaloval  při předchozí instalaci balíku "flashplugin-installer".

A světe div se, ono to už všechno funguje - youtube, Česká televize i swf křižovatky - a to jak ve Firefoxu tak tentokrát i v Chromiu.

Omlouvám se proto za zmatek. Ale třeba to někomu pomůže: Tedy kompletní rada (alespoň na mém PC) zní:
flashplugin-installer - dát pryč
adobe-flashplugin - ponechat
pepperflashplugin-nonfree - přidat

V této konfiguraci je to u mě OK.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:youTube a chromium
« Odpověď #11 kdy: 18 Ledna 2017, 16:09:48 »
Nebo místo chromia použít google chrome a ten už v sobě pepper flash plugin obsahuje, není ho tedy nutné instalovat zvlášť. S chromiem já osobně mám problém na webech typu hbogo.cz, a to přesto, že hbogo.cz nejede přes flash, ani silverlight, ale již v html5.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:youTube a chromium
« Odpověď #12 kdy: 18 Ledna 2017, 22:52:55 »
V Ubuntu 16.04 už by mělo stačit jen následující (zbytek jsou pozůstatky řešení z minulých verzí systému):
Kód: [Vybrat]
sudo apt install adobe-flashplugin

Alfew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:youTube a chromium
« Odpověď #13 kdy: 08 Května 2017, 12:44:10 »
díky za rady, od každé něco a už youtube hraje. Ufff.   Situace u mě vypadlo takto: nešlo přehrávat některá videa youtube s výše uvedenou hláškou o HTML5. Používám Google Chrome + Mozilla Firefox a oba nic.
1/  použil jsem radu od karel_m:
v Synapticu
Citace
flashplugin-installer - dát pryč pokud je
adobe-flashplugin - nainstalovat
pepperflashplugin-nonfree - nainstalovat

Firefox začal přehrávat :-)

2/ v Chrome jsem odstranil doplněk na přepínání Flash - HTML5, který jsem si tam kdysi bláhově přidal pro lepší funkčnost   :) Chrome začal přehrávat videa po otevření nového panelu po kliknutí na ikonu youtube ve vyskakovacím okně . Ale vyskakovací okno stále nic.

3/ změnil  jsem nastavení Chrome po kliknutí na "zabezpečeno" v adresním řádku .  hodnotu flash z výchozí na povolit, to samé i u Javascript.  A už to hraje i ve vyskakovacím okně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.