Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Správa multimediálních souborů  (Přečteno 1468 krát)

Andrewas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Správa multimediálních souborů
« kdy: 02 Května 2016, 08:32:46 »
Zdravím,
jsem v Ubuntu úplně nový takže ještě hledám ty správné alternativy pro software z Windows. Jaky program pro spravu multimedialních souborů lze doporučit? Video soubory, foto, grafika atd.
Práci s foto materiálem už tak nějak chápu (Gimp, Lightzone, Darktable...). Jde mi spíše o správu a značení. A hlavně i u těch videí. Mívám v pc naráz stovky krátkých videí a potřebuji je nějak procházet a třídit (značit shlednuté, připisovat si k nim komentáře, slučovat do skupin...). Na windows jsem pro tohle používal převážně Adobe Bridge (a pro foto i Lightroom). Nějaké rady?
Předem díky
PS: Samotnou editaci teď až tak neřeším, ale bude-li nějaké dobré doporučení, tak proč ne. :D

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Správa multimediálních souborů
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2016, 09:34:22 »
Ahoj a vitaj na fóre  ;)
Tých sw môže byť viac, na začiatok pozri trebárs sem.
BTW -Ubuntu Studio by ti nevyhovovalo viac?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Andrewas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Správa multimediálních souborů
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2016, 11:21:33 »
Díky, omrknu to. Studio už mám staženo, ale co se těch programů, nabídka bude v podstatě stejná, ne?

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Správa multimediálních souborů
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2016, 11:32:04 »
Citace
nabídka bude v podstatě stejná
Ano, rozdiel je ale v tom, že v Ubuntu studio je kopec relevantných programov už priamo v ISO balíku, nemusíš ich teda doinštalovávať.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.