Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 16.04 LTS - instalace softwaru třetích stran, spuštění Steam, jazyky...  (Přečteno 2715 krát)

baggins101

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Dobrý den,
narazil jsem na problém s instalací 3rd party aplikací, např. Chrome, kde když poklikám na .deb soubor a v nabídce dám instalovat, nic se nestane a jen se v launcheru objeví - čekání na instalaci, nebo tak něco. Tento problém jsem snad vyřešil nainstalováním GDebi instalátorem, ale nevím jestli je to dobré řešení a jestli by se to nedalo vyřešit lépe.

Dalším problémem je instalace a spuštění Steamu. Ten výše popsaným způsobem nainstaluji, ale nespustí se, nic to nedělá - jen se objeví v launcheru a zas zmizí.
pozn. : V nastavení "Software a aktualizace", "Ostatní software" nemám možnost zaškrtnout aplikace třetích stran, nemám je tam, ale jen Partneři Canonicalu. Jestli to s tím souvisí...
pozn2. : Poté co jsem následoval jeden návod na netu, kterým se smaží nějaké knihovny Steamu, se mi ho konečně podařilo spustit.

Posledním problémem na který narážím je vyskočení okna o neúplné jazykové podpoře vždy po startu systému, I když jsem již vše doinstaloval podle pokynů.

Děkuji všem za pomoc a přeji příjemný den,
Jan K.
« Poslední změna: 02 Května 2016, 16:37:21 od baggins101 »

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Gdebi řešení není špatné, mohu ještě nabídnout příkazové řešení, pokud máš stažený balíček a instaluješ ho mimo zdroje tak se v terminálu přepnout do adresáře ve kterém je uložen a následně zadat dpkg -i jméno balíčku.
Při tomto chování program vykazuje chybu, spustit z terminálu napsáním názvu programu a dostaneš popis chyby. Následně Google.
Poslední nepomohu, používám jiné prostředí než Unity.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Doporučuji se dočasně vrátit ke starému dobrému "Ubuntu Software Center" a otevírat .deb pomocí něho.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Doporučuji se dočasně vrátit ke starému dobrému "Ubuntu Software Center" a otevírat .deb pomocí něho.

Tak. A odinstalovat gnome-software, protože jen neustále zbytečně zabírá místo v ramce...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.