Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux Mint 17.3 KDE a směr rolování myší  (Přečteno 1603 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Linux Mint 17.3 KDE a směr rolování myší
« kdy: 07 Května 2016, 16:44:04 »
Ahojky, zjistila jsem, že mám zajímavý problém, který nicméně netuším jak vyřešit a je dost schizofrenní. Jde o to, že používám na posun kolečkem myši případně na touchpadu dvěma prsty tzv. "přirozený posuv", tedy jako při šmatlání na displeji (otočení kolečkem dopředu znamená, že stránka jede dolů, to samé touchpad, posun prsty od sebe a stránka jede dolů). Jenže je tu problém. Nastavila jsem si to v "Nastavení systému/Vstupní zařízení". Na desktopu jsem si u myši nastavila "Přirozený posuv" a na notebooku také, funguje to jak na myš tak na touchpad. A funguje to všude, kromě Chrome, kde je posuv obrácený. Když v KMail listuji přijatými e-maily, dolů se dostanu otočením kolečka od sebe. V Chrome když chci dolů, musím otočit kolečkem k sobě. Dost mě to zlobí a ráda bych to nějak vyřešila, protože jsem zvyklá na přirozený posuv a hlavně bych to chtěla mít v celém systému jednotné. Netušíte někdo prosím, v čem může být problém a jak to opravit? Díky moc :-)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Linux Mint 17.3 KDE a směr rolování myší
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2016, 17:16:50 »
Je to bug, který přišel s verzí 49, nezbývá zjevně než počkat na opravu, nebo downgrade na verzi 48.
https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=594547

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Linux Mint 17.3 KDE a směr rolování myší
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2016, 17:22:26 »
Aha, takže to není systémová chyba, ale přímo Chrome. Snad to brzy opraví, je to otravné. Divné je, že ve Fedoře v Gnome 1.18 to je v pořádku.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Linux Mint 17.3 KDE a směr rolování myší
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2016, 17:57:43 »
Pokud máš ve Fedoře Chromium, tak by to sedělo, tam maj v repozitáři ještě 48. Pokud přímo Chrome a stejnou verzi jako na buntu, tak by to bylo podezřelé..

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Linux Mint 17.3 KDE a směr rolování myší
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2016, 18:00:36 »
Přímo Chrome, hraju totiž jednu internetovou hru ve flashi a ta mi funguje pouze v Chrome. Verzi mám 50.0.2661.94 (64-bit)
« Poslední změna: 07 Května 2016, 18:04:02 od Abby »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.