Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux  (Přečteno 5306 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« kdy: 09 Května 2016, 16:07:48 »
Ahojky, zajímalo by mne, jaký je nejlepší torrent klient pro Linux. Ve Fedoře jsem používala Transmission, když jsem se vrátila zpět na Mint, zkusila jsem KTorrent, ale ten mi přímo neskutečně vytěžuje disk a nedá se prakticky používat (data torrentů mám na externím disku, ve Fedoře OK, KTorrent je nepoužitelný, reakce na cokoliv je v řádu desítek vteřin). Zkusila jsem tedy znova nainstalovat Transmission a vypadá to, že to je v pořádku. Ale zajímalo by mě, jestli není nějaký lepší klient, jako je uTorrent pro OS X a Windows. Díky.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2016, 16:10:15 »
No lepší v čem ? Transmission používám denodenně bez problémů. Nemám, co bych tomu vytknul. Jednoduché přehledné rozhraní. Dokonce i webové rozraní.

Možná ještě Deluge :

http://deluge-torrent.org/

edit : jinak ten microtorrent může běžet přes WINE.
« Poslední změna: 09 Května 2016, 16:14:12 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2016, 16:48:24 »
Taky používám Transmission a nemůžu si na něj stěžovat... :)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2016, 17:16:01 »
Já jsem chtěla používat to, co je předinstalované, tedy KTorrent, ale vzhledem k nepoužitelnosti to fakt nejde. Jestli je to tím, že jsou data (cca 300 GB) na USB 2.0 disku nebo něčím jiným netuším, ale Transmission to zvládá bez problémů. Takže díky za potvrzení, taky mi Transmission vyhovuje :-)

lajka27

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • linux mint czech
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2016, 23:18:40 »
já používám qbittorent vřele doporučuji
první pes ve vesmíru
sestava:  intel core i5  gigabyte amd R9-270  8 GB ram
ubuntu 16.04 ssd samsung 120MB  baracuda 1TB

Standa99

  • Host
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2016, 16:05:49 »
Asi 6 let používám Transmission, který je v základu a potřebu ho měnit vůbec nemám.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2016, 16:41:23 »
Já mám v základu KTorrent a v kombinaci s externím diskem byl absolutně nepoužitelný, stačilo spustit stahování byť jediného torrentu a reakce na klepnutí myší byla po několika desítkách vteřin. Transmission na tom samém disku je bez problémů.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2016, 18:11:52 »
ja jedine ktorrent :)

muzes take zkusit vuze .... ale pokud mas KDE, tak ktorrent je nejlepsi ...

Já mám v základu KTorrent a v kombinaci s externím diskem byl absolutně nepoužitelný, stačilo spustit stahování byť jediného torrentu a reakce na klepnutí myší byla po několika desítkách vteřin. Transmission na tom samém disku je bez problémů.
tady u toho bych to spis svedl na mizerne kubuntu jako takove nez na ktorrent
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2016, 18:22:54 »
ntz_reloaded: na Kubuntu to svést můžu, ale to bych si asi moc nepomohla, mám Linux Mint :-) Navíc jakýkoliv jiný přístup na ten disk je okamžitý, disk má průměrnou rychlost čtení i zápisu 36 MB/s, což stačí naprosto s přehledem (mám 100 Mbps připojení od UPC, plná rychlost ten disk vytíží asi na třetinu). Nakonec, co bys tedy doporučil za distribuci? I když se mi hodně líbí Gnome, tak takový správce souborů mě příliš neuspokojil, moc toho neumí, takže grafické prostředí chci KDE.
Jinak KTorrent se mi hodně líbil svými možnostmi i vzhledově, oproti Transmission je takový...profesionální. Ale za ty problémy mi to nestojí. Když Transmission a ve Windows 10 uTorrent s tím diskem nemají problémy a KTorrent je nepoužitelný (po přesunu torrentů na interní disk se začal chovat normálně, jenže nemám na interním disku dost místa, proto používám externí. Bylo by dost místa, kdybych mohla mít pouze Linux, ale to Bohužel není možné, ráda si občas zahraju nějakou tu hru a v Linuxu mi žádná nechodí resp. některé chodí špatně - Cities in Motion 2 např. nezobrazuje vodu a obrázky tramvají).

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2016, 20:57:40 »
A copak má ten ext. disk za formát? Tipuji ntfs...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jaký je nejlepší torrent klient pro Linux
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2016, 21:20:41 »
Tipuješ špatně :-) Má exFAT, aby byl bez problémů čitelný ve všech mnou používaných OS (OS X, Linux a Windows).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.