Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Správce aktualizací nenabízí aktualizace  (Přečteno 3802 krát)

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« kdy: 09 Května 2016, 21:42:18 »
Ahoj, proč mi GUI aplikace Správce aktualizací ukazuje, že můj systém je aktuální, když pustím
Kód: [Vybrat]
sudo apt upgrade nebo
Kód: [Vybrat]
sudo apt dist-upgrade a apt mi nabízí 5 aktualizací?

Mám Ubuntu 16.04.

Díky

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2016, 04:38:52 »
Mrkni sem, třeba ti to dojde: Nastavení systému -> Software & Aktualizace -> Záložka Aktualizace
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2016, 06:42:46 »
Protoze neumis cist manual. Podivej se na "man apt-get" jeste jednou...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2016, 07:01:25 »
Mrkni sem, třeba ti to dojde: Nastavení systému -> Software & Aktualizace -> Záložka Aktualizace

Sem jsem se díval jako první, ale nevidím zde nic co by to vysvětlovalo.

Výchozí nastavení chápu tak, že pokud nespustím Správce aktualizací ručně, tak mi automaticky jednou týdně nabídne doporučené aktualizace. Chápu to jako nastavení automatického nabízení/instalování pokud neudělám akci manuálně.

Měl jsem za to, že Správce aktualizací spustí na pozadí apt a nabídne mi vše co najde k aktualizaci. Nicméně on mi nic nenabízí a přitom apt něco má.

Protoze neumis cist manual. Podivej se na "man apt-get" jeste jednou...

Nic nevidím, o co má jít?
« Poslední změna: 10 Května 2016, 07:29:56 od a903user »

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2016, 07:59:30 »
Ja na kubuntu 16.04 mam podobny problem, spravce aktualizaci nove aktualizace vidi, ale v oznamenich neni nic.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2016, 08:05:28 »
Hlavní příčina je nejspíše uvedena zde: http://askubuntu.com/questions/369722/update-manager-does-not-show-all-updates
V podstatě používáním update-manager se stáváš součástí Phasing of Stable Release Updates. Pokud jsem to dobře pochopil, tak aktualizace probíhají postupně po 6 hod pro 10% uživatelů a čeká se na odezvu, pokud není negativní, tak se aktualizace povolí dalším 10% uživatelů.
V tom příspěvku je i návod jak se odhlásit z tohoto systému.
apt-get tento systém nepoužívá, proto jsou tam všechny aktualizace hned.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2016, 08:31:46 »
Protoze neumis cist manual. Podivej se na "man apt-get" jeste jednou...

Nic nevidím, o co má jít?

Protoze musis nejdriv aktualizovat databazi baliku "apt-get update" a az potom instalovat aktualizace "apt-get upgrade". Protoze uz mas 16.04, tak "dist-upgrade" pochopitelne neudela vubec nic.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2016, 09:44:10 »
Protoze neumis cist manual. Podivej se na "man apt-get" jeste jednou...

Nic nevidím, o co má jít?

Protoze musis nejdriv aktualizovat databazi baliku "apt-get update" a az potom instalovat aktualizace "apt-get upgrade". Protoze uz mas 16.04, tak "dist-upgrade" pochopitelne neudela vubec nic.

Sachy, tady zjevně neumíš číst ty a už si taky konečně v tom manuálu přečti, co dělá dist-upgrade, protože to ignoruješ, ačkoli jsem na to upozorňoval už několikrát  ;)

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2016, 09:49:07 »
Hlavní příčina je nejspíše uvedena zde: http://askubuntu.com/questions/369722/update-manager-does-not-show-all-updates
V podstatě používáním update-manager se stáváš součástí Phasing of Stable Release Updates. Pokud jsem to dobře pochopil, tak aktualizace probíhají postupně po 6 hod pro 10% uživatelů a čeká se na odezvu, pokud není negativní, tak se aktualizace povolí dalším 10% uživatelů.
V tom příspěvku je i návod jak se odhlásit z tohoto systému.
apt-get tento systém nepoužívá, proto jsou tam všechny aktualizace hned.

Aha, tak to čtu prvně. To bude asi ono. Díky za tip.

Nicméně z toho okna, kam jsem byl odkázán prvně to rozhodně jasné není. :)

Protoze musis nejdriv aktualizovat databazi baliku "apt-get update" a az potom instalovat aktualizace "apt-get upgrade". Protoze uz mas 16.04, tak "dist-upgrade" pochopitelne neudela vubec nic.

Bez urážky, mám pocit, že Vaše rada je mimo. Nebavíme se tu o tom, že nechápu princip Update -> Upgrade. Druhá věc je ta, že manuál od apt byste si měl spíše přečíst Vy, jelikož dist-upgrade neslouží jen k přechodu mezi vydáními Ubuntu.

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2016, 09:52:20 »
Mimochodem koukal jsem na jednu zajímavou věc:

apt-get má jako parametr upgrade a dist-upgrade

apt má jako parametr upgrade a full-upgrade

Dle popisu v dokumentaci se mi to zdá být stejné.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2016, 10:24:01 »
Hlavní příčina je nejspíše uvedena zde: http://askubuntu.com/questions/369722/update-manager-does-not-show-all-updates
V podstatě používáním update-manager se stáváš součástí Phasing of Stable Release Updates. Pokud jsem to dobře pochopil, tak aktualizace probíhají postupně po 6 hod pro 10% uživatelů a čeká se na odezvu, pokud není negativní, tak se aktualizace povolí dalším 10% uživatelů.
V tom příspěvku je i návod jak se odhlásit z tohoto systému.
apt-get tento systém nepoužívá, proto jsou tam všechny aktualizace hned.

Aha, tak to čtu prvně. To bude asi ono. Díky za tip.

Nicméně z toho okna, kam jsem byl odkázán prvně to rozhodně jasné není. :)

Máš pravdu, z toho okna není jasné Phasing of Stable Release Updates, ale je z toho jasné, že update-manager používá různé filtry a musejí se nastavit, aby update fungoval jak je potřeba. Jenže tato odpověď byla vhodná pro uživatele s daleko menší znalostí Ubuntu nežli máš ty.
Až tvoje odpověď mě přiměla důkladně prověřit tvůj problém. Při tom jsem narazil na výše zmíněné fázování updatů, což je další filtr, který však není zřejmý z toho natavení.
Jen nevím jestli to stále funguje, protože první zmínky jsem zatím našel v roce 2012, uvedený článek je z roku 2013 a nenašel jsem potvrzení ani vyvrácení pro současné distribuce. (14.04, 16.04)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #11 kdy: 10 Května 2016, 10:53:36 »
Máš pravdu, z toho okna není jasné Phasing of Stable Release Updates, ale je z toho jasné, že update-manager používá různé filtry a musejí se nastavit, aby update fungoval jak je potřeba. Jenže tato odpověď byla vhodná pro uživatele s daleko menší znalostí Ubuntu nežli máš ty.
Až tvoje odpověď mě přiměla důkladně prověřit tvůj problém. Při tom jsem narazil na výše zmíněné fázování updatů, což je další filtr, který však není zřejmý z toho natavení.
Jen nevím jestli to stále funguje, protože první zmínky jsem zatím našel v roce 2012, uvedený článek je z roku 2013 a nenašel jsem potvrzení ani vyvrácení pro současné distribuce. (14.04, 16.04)

Ono to asi stále bude fungovat. Vzpomněl jsem si na následující situaci starou asi týden, která do toho zapadá. Mám doma dva laptopy s Ubuntu 16.04. Na jednom mi Správce aktualizací nabízel cca 10 aktualizací a na druhém jen část z nich. Druhý den mi ten druhý počítač nabídl zbytek aktualizací. Moc jsem nechápal proč je jeden vidí a ten druhý ne.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #12 kdy: 10 Května 2016, 11:00:45 »
Ono to asi stále bude fungovat. Vzpomněl jsem si na následující situaci starou asi týden, která do toho zapadá. Mám doma dva laptopy s Ubuntu 16.04. Na jednom mi Správce aktualizací nabízel cca 10 aktualizací a na druhém jen část z nich. Druhý den mi ten druhý počítač nabídl zbytek aktualizací. Moc jsem nechápal proč je jeden vidí a ten druhý ne.
Potvrzuji, mám 3 PC s Ubuntu, také jsem si všiml rozdílnosti v aktualizacích, ale zatím mě to netrápilo.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #13 kdy: 10 Května 2016, 11:45:15 »
Zkusil jsem ten soubor "apt.conf" vytvořit. Nicméně po ručním spuštění update-manageru to žádné další aktualizace nenabídlo...

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Správce aktualizací nenabízí aktualizace
« Odpověď #14 kdy: 10 Května 2016, 12:05:08 »
Nejsem si jistý, jestli apt.conf ještě stále funguje. Asi správnější bude vytvořit vhodný soubor v adresáři /etc/apt/apt.conf.d/ . Mám dojem, že se při startu generuje pokaždé nový konfigurační soubor ze souborů ve výše zmíněném adresáři, i když se možná do konfigurace přidává i stávající soubor /etc/apt/apt.conf.
Funkčnost příkazu:
Kód: [Vybrat]
Update-Manager::Never-Include-Phased-Updates "True";jsem zatím neměl čas ověřit.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.