Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Styl tiusku  (Přečteno 1112 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Styl tiusku
« kdy: 16 Května 2016, 09:17:41 »
Dost často tisknu na tiskárně HP Laser Jet P1005 soubory např. PDF u kterých není volba "tisk černobíle" a potom u některých vícestránkových souborů kde je tmavý podklad (viz obr) se mi rychle vyprázdní kartridž. Víte někdo jak donutit tiskárnu aby tiskla pouze text, nebo bez tmavého pozadí ? Invertovat barvy v zobrazení nemá na tisk vliv.
U některých souborů se mi ukáže volba tisku: normálně, v odstínu šedi nebo černobíle (nebo tak nějak) a když dám černobíle tak mi to vytiskne černě pouze text bez pozadí a to může mít původní text jakoukoli barvu.
Máme U16.04 LTS od včerejška  :)
« Poslední změna: 16 Května 2016, 09:21:05 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Styl tiusku
« Odpověď #1 kdy: 16 Května 2016, 09:37:20 »
No bud si ten text vykopiruj z pdf do nejakeho textaku, nebo si to prebarvi treba v gimpu... Nevim o tom, ze by na to byla spolehliva automatika
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Styl tiusku
« Odpověď #2 kdy: 16 Května 2016, 09:53:40 »
Třeba tento soubor má 225 stran. V gimpu mi to šlo, ale jedna stránka mi trvala cca 10 minut. Zkopírování do textového souboru je sice rychlé, avšak zmizí mezery mezi odstavci, různé velikosti písma a obrázky kterých je tam spousta. Pak se v tom při učení nedá vyznat.

Jsem se jenom ptala jestli náhodou někdo něco neví..
« Poslední změna: 16 Května 2016, 09:57:15 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Styl tiusku
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2016, 13:09:57 »
Nevím jak to bude rychlé, ale můžeš zkusit to PDF otevřít v LibreOffice a tam hromadně změnit styl stránky a nebo vybrat všechny strany a změnit pozadí.
EDIT: můžeš zkusit ještě přímo editor PDF, např. pdfedit. Další: ubuntugeek.com/list-of-pdf-editing-tools-for-ubuntu.html
« Poslední změna: 16 Května 2016, 13:15:09 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.