Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UBUNTU GNOME Instalace  (Přečteno 2225 krát)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
UBUNTU GNOME Instalace
« kdy: 16 Května 2016, 13:22:52 »
Ahoj,
Chci si odzkoušet Ubuntu Gnome, tak jsem stáhnul iso vytvořil jsem pomocí něho USB Flash. (Použil jsem pro to UNetbootin)
Instalace se pokaždé sekla, pokud jsem přidal instalaci software třetích stran (Jazyk čeština). Zajímavé je to, že pokud jsem nechal zadaný jazyk Angličtinu, tak se instalace přes tento bod dostala..
Iso jsem kontroloval na MD5. Flash má od UNetbootin self test a ten také prošel.

Nemáte někdo podobný problém? Umíte to opravit?

Jestliže to zatím nepůjde vyřešit, tak to zkusím instalací anglické mutace a doinstalováním češtiny, pokud to půjde.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:UBUNTU GNOME Instalace
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2016, 21:33:25 »
Zatím jsem nainstaloval UBUNTU GNOME bez software třetích stran a ten doinstaloval po dokončené instalaci. (Instalovat jsem musel s připojením přes kabel.)
Ale zatím moc nejsem spokojen, je tu pár drobných chyb a hned první aktualizace jádra znefunkčnila systém... No uvidím dál, ale zatím není nad Ubuntu :)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Zajic543

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:UBUNTU GNOME Instalace
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2016, 14:00:37 »
Ahoj taky se podělím o své zkušenosti s instalaci nejnovějšího Ubuntu (prostředí Unity). Instalace u mě probíhala bez problémů, dokud jsem poprvé nespustil nainstalované Ubuntu. Po přihlášení uživatele se objevila jenom "prázdná plocha", žádné lišty, ikony, nic. Problém se vyřešil až poté, když jsem při instalaci nechal výběr jazyka na angličtině. Na první pohled se mi nové Ubuntu líbí více, už nemám problémy s ovladači grafické karty, ovladače Nouveau fungují dobře(např. u starších verzí vždy docházelo k trhání kurzoru myši při přesunu po obrazovce). Ještě budu zkoušet ovladače přímo od Nvidia, tak potom se znovu vyjádřím, jak to dopadlo  :). Bohužel, ale mě nefunguje přepnutí celého prostředí do češtiny. Když změním jazyk v Jazykové podpoře tak to vyhodí chybu /usr/bin/gnome-language-selector a přepne se na prioritní jazyk angličtina. Ještě jsem zkoušel změnit jazyk přidáním řádku:
Kód: [Vybrat]
export LANG=cs_CZ.utf8 do /etc/bash.bashrc, ale nic se nezměnilo. Tak třeba někdo bude vědět více o této problematice  :).

Zajic543

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:UBUNTU GNOME Instalace
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2016, 00:02:11 »
Ahoj taky se podělím o své zkušenosti s instalaci nejnovějšího Ubuntu (prostředí Unity). Instalace u mě probíhala bez problémů, dokud jsem poprvé nespustil nainstalované Ubuntu. Po přihlášení uživatele se objevila jenom "prázdná plocha", žádné lišty, ikony, nic. Problém se vyřešil až poté, když jsem při instalaci nechal výběr jazyka na angličtině. Na první pohled se mi nové Ubuntu líbí více, už nemám problémy s ovladači grafické karty, ovladače Nouveau fungují dobře(např. u starších verzí vždy docházelo k trhání kurzoru myši při přesunu po obrazovce). Ještě budu zkoušet ovladače přímo od Nvidia, tak potom se znovu vyjádřím, jak to dopadlo  :). Bohužel, ale mě nefunguje přepnutí celého prostředí do češtiny. Když změním jazyk v Jazykové podpoře tak to vyhodí chybu /usr/bin/gnome-language-selector a přepne se na prioritní jazyk angličtina. Ještě jsem zkoušel změnit jazyk přidáním řádku:
Kód: [Vybrat]
export LANG=cs_CZ.utf8 do /etc/bash.bashrc, ale nic se nezměnilo. Tak třeba někdo bude vědět více o této problematice  :).
Tak už to jede, přeinstaloval jsem jazykové balíčky a ovladač Nvidia pro grafickou kartu taky funguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.