Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sledování ip kamery  (Přečteno 3586 krát)

pepan1717

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
sledování ip kamery
« kdy: 26 Května 2016, 09:43:57 »
Ahoj,

mohl by mi, prosím, někdo poradit jak na sledování obrazu z ip kamery ? Nebo jestli je třeba přiinstalovat nějaký plugin do VLC ?

Standa99

  • Host
Re:sledování ip kamery
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2016, 11:42:30 »
Na jakých protokolech a na čem?
RTSP protokol umí VLC bezproblému a nepotřebuješ žádný plugin. Pokud půjde o nahlížení do alarmových stavů, díky kterým se pořídil i záznam (na SD kartu v kameře), tak většinou přes prohlížeč nebo nějakou aplikací (Android, iOS) přímo od výrobce. Přes ten prohlížeč to bude složité, protože je převážně podporovaný akorát IE ve windows za pomocí nějakého ActiveX pluginu.

Edit: VLC na Androidu mi ovšem RTSP protokol nezobrazil, tam si osvědčil RTSP Player https://play.google.com/store/apps/details?id=org.rtspplr.app&hl=cs .
« Poslední změna: 26 Května 2016, 11:44:45 od Standa99 »

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:sledování ip kamery
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2016, 14:55:47 »
A co nějaký specializovaný software třetí strany? Třeba tady: https://www.zoneminder.com/
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:sledování ip kamery
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2016, 18:19:56 »
A co nějaký specializovaný software třetí strany? Třeba tady: https://www.zoneminder.com/

Ty jo díky!!!!  něco takovýho jsem hledal... se mnou prostě gooogle nekamarádí hned večer otestuju.

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:sledování ip kamery
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2016, 23:12:40 »

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:sledování ip kamery
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2016, 06:40:21 »
Myslím. že starý daily PPA gwibberu má se zoneminderem málo společného :)
Stačí ho odstranit ve zdrojích software.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

pepan1717

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re:sledování ip kamery
« Odpověď #6 kdy: 03 Června 2016, 12:12:13 »
Zoneminder se nainstaluje, ale nemohu ho najít, ani když do příkazového řádku napíšu zoneminder se nic nespustí. Synaptic ale ukazuje, že to nainstalované je. Mám Kubuntu 16.04

Vlc funguje, ale přenáší obraz s mírným zpožděním, což by ale nakonec nemuselo vadit.

RTSP Player na tabletu s Androidem mi nefunguje (spustit jde, ale po zadání rtsp cesty se nic nezobrazí), píše to tam i jeden účastník recenze.

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:sledování ip kamery
« Odpověď #7 kdy: 04 Června 2016, 08:57:20 »
Taky bych jsem chtěl najít nějaký způsob, jak streamovat. Dřívě jsem klasicky používal Firefox a přihlašoval se na server s kamerami, ale to bylo ještě dřív v Mint Petře. Teď mi to nejde vůbec.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.