Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Program na změření rychlosti disku  (Přečteno 9093 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Program na změření rychlosti disku
« Odpověď #25 kdy: 19 Června 2016, 17:25:05 »
Dobře, no, takže to celý život dělám špatně. A abych pravdu řekla, jestli mi to ukáže o 10% rozdílné výsledky mi je vážně úplně jedno, protože mě to zajímá jen orientačně pro mou potřebu. Takže jestli SSD má rychlost čtení 500 nebo 550 MB fakt pro mě nehraje roli.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Program na změření rychlosti disku
« Odpověď #26 kdy: 19 Června 2016, 18:07:20 »
10% je sice jedno ovsem ak to spravy rozdiel ako mne prikaz od Kubino kde som nameral 500 citanie a 110 zapis a test z liveusb cez gnome-disks kde som mal 550 citanie a 520 zapis uz je rozdiel.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Program na změření rychlosti disku
« Odpověď #27 kdy: 19 Června 2016, 18:51:46 »
Abby:

Je az dojemne, jak se branis uplne prkotine. Takove HBCD do miniXP ( PE system) nebo do Parted Magic (Slackware based linux mikrodistro) ti najede daleko rychleji, nez linux na HDD. A tam jen pustis test.

Jasne - stazeni, vypaleni ci USB prepare zabere ctvrt hodky, ale mas sadu uzitecnych nastroju k dispozici.

Najet live distro take trva do 10 minut - zalezi na zeleze.

Vzdy je treba testovat disk tak aby s nim nepracovalo - nemelo pristup nic jineho, nez testovaci merici nastroj. I to je duvod proc vznikali takoveto bootovaci nastrojove kompilace :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.