Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční kontrola pravopisu v Libre office po přechodu na 16.04 (Vyřešeno)  (Přečteno 1242 krát)

jjirkaaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Zdravím,
po přechodu na Ubuntu 16.04 mi nejedou automatické opravy v Libre office. Mám na Ubuntu 3 PC a u všech je problém totožný.
Běžně při psaní se podtrhávaly nesprávné slova nebo překlepy, teď nic. I když dám opravit pravopis tak to nenajde ani jednu chybu.
Zkoušel jsem všemožné nastavení přímo v Libre Office a na nic jsem nepřišel. Vzhledem k tomu, že všechny moje PC mají stejný problém, tak se to musí týkat více uživatelů předpokládám.
Zkoušel jsem i v nastavení systému Ubuntu, jazykovou podporu, tam se mi vždy zobrazí, že není nainstalovaný balík "mythes-cs" tak dám nainstalovat, ale po každém dalším spuštění to opět hlásí, že není nainstalovaný (opět to dělá na všech PC). Nevím jestli to s tím souvisí.
Všechny PC mají 64 bit.
Předem díky za pomoc, mám jen uživatelské znalosti Ubuntu bez zkušeností s terminálem.
p.s.: Je zajímavé, že třeba v prohlížeči Firefox, když píši, tak se mi překlepy podtrhávají.
Jirka
« Poslední změna: 14 Července 2016, 14:14:40 od jjirkaaa »

strepon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re:Nefunkční kontrola pravopisu v Libre office po přechodu na 16.04
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2016, 18:56:07 »
Taky se mi to stalo a problém se nějak sám vyřešil, když jsem najel do Nástroje - Možnosti - Jazyková nastavení - Pomůcky pro psaní, u "Dostupné jazykové moduly" dal "Upravit", proklikal jsem, jaké slovníky jsou dostupné a beze změny dialog zavřel.

Jinak "mythes-cs" je balík se slovníkem synonym, na kontrolu pravopisu je "hunspell-cs" (ale ten zřejmě máte, když funguje kontrola ve Firefoxu).

jjirkaaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Nefunkční kontrola pravopisu v Libre office po přechodu na 16.04
« Odpověď #2 kdy: 14 Července 2016, 14:13:27 »
Wow!

Udělal jsem to přesně jak píšete a začalo to fungovat:o)

Postup zní jak nějaké zaklínadlo, ale prostě to funguje. Mnohokrát díky.

Jirka

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.