Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zaloha HDD - urgent  (Přečteno 2072 krát)

hodado

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
zaloha HDD - urgent
« kdy: 08 Července 2016, 19:29:43 »
Ahoj, prosim o pomoc, spadl mi ubuntu system na dell d630.
Tak jsem si liboval jaka je to parada ze se oproti win7 nekouse a pod a sup, zustal zapnuty a zacal byt dost horky, toz jsem ho chtel vypnout normalni cestou a nereagoval, tak teply restart tlacitkem off. Bohuzel uz ne a ne nabehnout. vse vypada ok, do te doby nez se objevi napis ubuntu a nez se staci nacist par tecek zdechne obrazovka a zadna reakce.

Prvne bych vsak potreboval vse zalohovat, nenapadlo mne nic lepsiho nez to nacpat do jineho DELL d630 tam je reakce o neco pestrejsi, chce to chkdisc. ale nakonec to dopadne stejne.

Dal jsem disc do prenosneho boxiku ze z neho alespon vycucnu data pres win7 ale tu zase neni videt.

Prosim poradte nekdo, dekuju moc. R
« Poslední změna: 08 Července 2016, 19:33:48 od hodado »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:zaloha HDD - urgent
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2016, 22:03:36 »
Nechej disk v přenosném boxíku, ale nabootuj live Ubuntu z flešky. Jeho pomocí si data z disku vytáhni.

hodado

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:zaloha HDD - urgent
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2016, 22:35:19 »
Dekuju, prosimte, muzou to byt jakekoliv ubuntu ze? ty stare uz asi nemam.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:zaloha HDD - urgent
« Odpověď #3 kdy: 09 Července 2016, 01:09:11 »
Jiste.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:zaloha HDD - urgent
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2016, 08:51:37 »
Pravděpodobně se ti poškodil jen filesystém, použij fsck.
http://wiki.ubuntu.cz/kontrola_souborov%C3%A9ho_syst%C3%A9mu

hodado

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:zaloha HDD - urgent
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2016, 15:00:17 »
Ahoooj, dekuju moc. vse jsem tedy zazalohoval, trosku jsem se s tim potrapil, byt mi to neustale psalo ze nemam povoleni pristupu k obsahu dotycneho souboru. Nicmene, nebyli to zadne dulezite veci. Nakonec vsak. Stele se to sekalo i pri prevadeni souboru z disku na disk ( oba byli pripojeni externe) a tak opet jak jinak teply restart.

A pri jednom tom restartu se nacetl puvodni disk pred flashkou. A hura system zase frci. vse zazalohovano jeste jednou primo z kompa,m takze hned jak se sekne znovu, udelam refresh celeho systemu.
 Jeste jednou dekuju za pomoc. Rene

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:zaloha HDD - urgent
« Odpověď #6 kdy: 18 Července 2016, 14:24:03 »
U Dell Latitude D630 doporučuji ugradovat na poslední BIOS. Některé verze BIOSu řešily právě přehřívání.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.