Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04  (Přečteno 2388 krát)

Ckoro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04
« kdy: 11 Července 2016, 13:41:47 »
Ahoj všichni, až do teď jsem našel vše co jsem kdy potřeboval na podobných fórech či pomohl Google ...

Ale teď mám poměrně zapeklitý problém, mám na svém PC Ubuntu 16.04, míval jsem PC který sloužil jako server se systémem FreeNAS, který používá formátování hdd ZFS, díky podpoře která se objevila v novém Ubuntu 16.04 jsem měl v plánu hdd z mého serveru zapojit do stávajícího PC s Ubuntu 16.04, disky jsou plné dat a systém formátování ZFS, do mého Ubuntu jsem vše potřebné doinstaloval, ale přesto se mě nedaří disky připojit, abych mohl přistupovat k datům, systém je vidí, rozpozná oddíly a bere na vědomí že jsou ve formátu ZFS, avšak to je celé :-/

Disky bych si přál připojit natrvalo a přistupovat k datům pro čtení i zápis, nevíte někdo jak na to? :-)

Ckoro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2016, 22:54:27 »
Tak jsem v dnešním večeru pokročil svépomocí, jeden z harddisků se povedlo zcela zavést i s daty, ale disk /dev/sdd se jeví jako zcela prázdný ve formátu ZFS, mohu mít ještě otázku zdali existuje nějaký osvědčený způsob v prostředí Ubuntu pro obnovu/rekonstrukci ztraceného oddílu ZFS? 

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re:Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2016, 16:04:30 »

Ckoro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2016, 23:56:23 »
o něm vím, zkoušel jsem i Testdisk, Photorec nějaká data vytáhl, avšak je to přinejlepším méně než polovina a všechno naprosto rozsekané, někdy i na více částí, osoba na fotografii má v jednom souboru nohy a ve druhém trup :D

Měl jsem na mysli spíše obnovu celé patrition, data nejsou přepsána a zcela určitě se nacházejí na disku

jmp

  • Host
Re:Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2016, 07:24:23 »
pokud data nejsou přepsána, tak znovu rozjeďte freenas a data odtamtud dostaňte obvyklým způsobem...

Ckoro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2016, 07:42:47 »
Také mě tato varianta napadla, nezbývá mě nic jiného než doufat. Zatím jsem to nezkoušel protože když jsem koukal jak funguje import dat v systému FreeNAS tak je to téměř shodné s příkazem v ubuntu

Kód: [Vybrat]
sudo zpool import -f
Proto se domnívám že si s poškozenou patrition (smazanou) FreeNAS neporadí. Nicméně zkusím, žádnou jinou alternativu asi stejně nemám.

Ckoro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Připojení disku ZFS v Ubuntu 16.04
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2016, 19:49:04 »
Tak bohužel, ani cesta přes FreeNas nikam nevede, prostě nic nevidí ztracený oddíl (pool) s daty ...

Nemáte ještě někdo nějaký nápad, prosím ?   

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.