Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Autor Téma: Problém se spouštěním cronu  (Přečteno 3820 krát)

Petr Havlát

  • Host
Problém se spouštěním cronu
« kdy: 22 Červenec 2016, 18:49:15 »
ahoj, potřebuju poradit. sem už fakt zoufalej. nastavil sem cron job na skript, který vyvolává další dva skripty. uvnitř jednoho z nich je spustitelný soubor, na kterým celej cron job evidentně padá. všechny soubory mají přidělená práva. v crontabu sem nastavil Home=na adresář se skripty a spustitelným souborem. všechny cesty k souborům sem nastavil na absolutní adresy. SHELL je nastavenej na bin/bash

spustil sem sudo visudo. přidal řádek pro uživatele a skript, který chci spustit bez toho aby se mě system ptal na heslo.

#username ALL=(ALL) NOPASSWD: /path/to/script

všechno bez úspěchu. cron se spouští je správnost mám ověřenou přes gnome-schedule. navíc se projevuje část funkcionality.. ale jak to dojde k tomu spustitelnýmu souboru de všechno do kopru.

když sem chtěl dát spustitelnýmu souboru absolutní adresu. ubuntu mi to vrátilo chybou č.21 is a directory.. pokud celej skript (ty dva obsažený, včetně spustitelnýho souboru) spustim v terminálu všechno funguje tak jak má..

poslední pokus byl..

echo $password | sudo -u $USER spustitelnej soubor..

stejně bez výsledku fakt prosim o pomoc..
začínám ubuntu nenávidět..
i

Petr Havlát

  • Host
Re:Problém se spouštěním cronu
« Odpověď #1 kdy: 22 Červenec 2016, 19:18:00 »
ok, tak to začalo fungovat. pane bože díky. mám v tom stejně guláš.. kdyby byl někdo tak hodnej a dal mi malou lekci v ubuntu byl bych mu moc vděčnej