Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyjížděcí konzole pro Gnome  (Přečteno 13252 krát)

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #25 kdy: 03 Března 2007, 11:13:26 »
Tida je fakt supr, nainstaloval jsem to a nemůžu si ji vynachválit.
TO Skurt: co prosím tě nechápeš na příkazu:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install???
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #26 kdy: 03 Března 2007, 12:21:17 »
sturt:
co takle ty "chyby" sem napsat.. já fakt nemam věšteckou kouly ;o)
jsou to tyto?:
x@x-notes:~$ tilda

(tilda:10920): Gtk-CRITICAL **: gtk_main_quit: assertion `main_loops != NULL' failed

(tilda:10920): Gtk-CRITICAL **: gtk_window_resize: assertion `height > 0' failed

(tilda:10920): Gtk-CRITICAL **: gtk_window_resize: assertion `height > 0' failed

pokud ano, tak si všimni, že se objevují jenom, když znáčkneš F2 nebo podle toho jak máš tildu nastavenou...

a sám si napsal že "ta tilda se da pouzivat jenom"... takže funguje :o)

ve widlích pokud se nemílím, když se do command napíše nějaký program s cyklem, tak se také pořád provádí dokola dokud se daný program neukonč a promt si plně přivlastní...

tzn jestli máš to výše, není to chyba ale jednoduše je v terminálu spuštěn program tilda.. to samé je příkaz top, ale vypadá graficky, ale také tam nemáš příkazovou řádku..

bude dobré si uvědomit co opravdu chceš, jestli spustit program, nebo aby ti jel na pozadí, aby se ti spouštěl po startu, aby ti jel v terminálu... :o)
podle mne je pro tebe terminál v momentálním stádiu vcelku zbytečný, musíš se nejprve naučit(být naučen ze školy) s terminálem pracovat a uvědomit si všechny ty nuance, ale to není užívání systému běžným uživatelem kterého nezajímá co jak funguje, to už je hlubší používání systému a když tomu nechceš dát čas, tak se tím netrap.. :oP
Musíš se rozhoudnout sám, buď být normálním uživatelem a postačí ti aplikace/přidat-odstranit a klikání na ikonky a projíždění menu a občas skopírovat příkaz z webu do terminálu ale tomu se spíše vyhnout
NEBO
nebudeš normální běžný uživatel co mu základ nestačí a pak si MUSÍŠ pročíst všechno co ti přijde do ruky, nebo co ti komunita doporučí a to zabere nějaký ten čas...

Doporučuji začít s wiki.ubuntu.cz  návody od sekce instalace, základy a až dolů min aby jsi měl přehled proco všechno už hodní lidé vytvořili návody ::P


PS: jinak ono to je psaný, jdi tam a klikni zde a udělej todle.. problem je, že tato část návodů a popisů je stejná a proto se nepíše dokola a je napsaná ve wiki ;o) protože se předpokládá, že si lidé co takovéto popisi potřebují ci nainstalují systém podle návodu instalace a pokračíjí na co je potřeba po instalaci a základy a pak jsou připraveni na zbytek od dalších stručnějších návodů po debaty na forech.. ;o)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #27 kdy: 03 Března 2007, 13:01:26 »
skurt:
Citace
sudo...install...tilda
Tak jestli píšete ten příkaz takto, tak se nedivím, že to nejde. :D Ne, vážně. Pokud popisujete, co jste dělal, pište to správně a přesně!

Odkazovaný návod od Lukáše Svobody je pro několik věcí. Stačilo si přečíst několik málo řádků!

Citace
to co bych potreboval je:
1)zmacni tohl
2)jdi do konzole
3)napis tam tohle
To je přesně to, co jsem psal. Donést až pod nos.

Citace
2milhouse: *censored*
Chovejte se slušně, taky tu liedem nenadáváme. Nemáte-li co říct, raději mlčte.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #28 kdy: 03 Března 2007, 13:52:30 »
Citace: skurt
proste to vyhazuje nejakou chybu a ta tilda se da pouzivat jenom, dokud je ta chyba vyhozena, kdyz dam v konzoli ctrl+c, tak se mi konzole vrati do cekani na prikaz a tilda uz zase nefunguje...
Takto, kdyz se pusti v terminalu nejaky program, treba jiny xterm (terminal), tak se sice otevre okno toho jineho xtermu, ale v tom jinem terminalu ten xterm bezi taky v ramci textoveho vstupu/vystupu. Kdyz zmacknete Ctrl+C tam odkud jste ho spustili, tak ho natvrdo ukoncite. To same se ti stalo asi s tildou, spustil si ji z prikazove radky v nejakem terminalu a pak ji pres Ctrl+C ukoncis. (a predpokladam ze mezi tim tilda funguje ??) Ty chybove hlasky co pise... mozna jsou to zavazne chyby ktere znemoznuji tilde fungovat, nebo je to jenom neco mene vazneho, co jeji funkcnosti nebrani a neni potreba se tim zabyvat.

Co v takovych pripadech:

1) hlaseni o problemech na forum: oznacit chybove hlasky levym tlacitkem pres selekci, a prostrednim tlacitkem to vlozit sem na forum.

2) aplikace se daji v unixovem prikazovem radku pustit na "pozadi" skrz ampersand, t.j.:
Kód: [Vybrat]
tilda &Jiny postup jak dosahnout to same je spustit aplikaci, pres Ctrl+Z ji pozastavit a pak pres prikaz bg ji muzete opatovne rozjet na pozadi, nebo pres prikaz fg na popredi (t.j. zase si zablokovat terminal).

aplikace na pozadi porad pise chybove hlasky a pod tam odkud jste ji pustil, co nekdy rusi. Jestli vam jde jen ciste o pusteni te jedne aplikace (treba tilda), tak si lze otevrit terminal, pustit tilda& a zavrit terminal a tim se vsechen dalsi vystup z te aplikace ztrati a nebude otravovat (ale nebude ani po ruce pro pripad potreby).

druha moznost je presmerovat vystup jiz pocas spousteni aplikace do /dev/null (a pustit ji soucasne na pozadi):
Kód: [Vybrat]
tilda > /dev/null &

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #29 kdy: 03 Března 2007, 23:17:58 »
skurt: kdybyste cas, ktery jste dosud stravil zde ve foru posilanim prispevku ve stylu "ty navody jsou moc dlouhe, nechapu je", stravil prectenim nekolika strucnych a podle me velmi prehlednych navodu na wiki, usetril byste sobe i nam spoustu casu a nervu.

Pokud i po opakovanem precteni navodu na WIKI a zde ve foru stale naprosto nechapete zakladni veci, neni v silach clenu tohoto fora vam pomoci.

skurt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #30 kdy: 04 Března 2007, 07:03:12 »
2starej bar: "sudo...install...tilda a jelo to..." na co se ptas prosim Te?

2czario: ad chyby - ano, jsou to tyto
ad zbytek - Nevim, jestli je to tim, ze si tyhle Vas prispevky ctu vzdycky nad ranem, tim, ze jsem skutecne dementni, nebo jste dostavali petky ze slohu...kazdopadne kdysi se tady ptal kdo mi posila navody, kterym nerozumim / nefunguji...tak (nic ve zlem)...tenhle text je presna ukazka tohotle pripadu ;-)

2milhouse - bud tak laskav a prestan mi odepisovat na prispevky, ano? Ja jsem sem prisel pro radu, ne proto, aby me tu prudil nejakej trubec, co si o sobe mysli, ze je nadclovek protoze umi v linuxu...diky

2ped - oukej, vyzkousim...lepe receno opisu ty chyby...ale je to v podstate to, co uvadel Czario, jenze asi na tricet radku...a poslat je budu moci az nekdy sedmeho,ponevadz nemam v linuxu zmenenou mac adresu, nemam internet :(

2l.s. - Nooo, to je postreh...a kdybych usetril cas co jsem stravil ctenim navodu, co mi pomuzou asi jako tenhle Vas...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #31 kdy: 04 Března 2007, 08:14:32 »
Citace: skurt
2milhouse - bud tak laskav a prestan mi odepisovat na prispevky, ano? Ja jsem sem prisel pro radu, ne proto, aby me tu prudil nejakej trubec, co si o sobe mysli, ze je nadclovek protoze umi v linuxu...diky
Důrazně vám radím, abyste se naučil chovat! My se vám tady snažíme pomoci a vy se nám takhle odvděčujete? Je možné, že u nás dojde k profesionélní deformaci (neuvědomíme si, že věci, které nám přijdou jasné nejsou srozumitelné pro začátečníka), ale ani to vás neopravňuje k takovému to chování!

MicHo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
    • http://www.tm-league.wz.cz/TML2/
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #32 kdy: 04 Března 2007, 08:22:07 »
Ja som rovnaka lama ako skurt (ak nie vacsia :P ) a mne prisla wiki a rady na fore uplne zrozumitelne.

Neviem, cim to bude, mozno sa tolko neznervoznujem, ked sa mi nedari, ale snazim sa radsej prist na to, kde robim chybu JA. (Nie linux...)
Ubuntu 6.10, Gnome 2.16.1, Beryl 0.3.0...
Ak chcete vedieť, ako sa dá zo dňa na deň prejsť z XP na Linux, tak si pokecáme
 HOWTOs C++ Bash

DaedRuaN

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
  • Co je osobni text ? :P
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #33 kdy: 04 Března 2007, 09:57:36 »
Citace: vojtech.t
Citace: skurt
2milhouse - bud tak laskav a prestan mi odepisovat na prispevky, ano? Ja jsem sem prisel pro radu, ne proto, aby me tu prudil nejakej trubec, co si o sobe mysli, ze je nadclovek protoze umi v linuxu...diky
Důrazně vám radím, abyste se naučil chovat! My se vám tady snažíme pomoci a vy se nám takhle odvděčujete? Je možné, že u nás dojde k profesionélní deformaci (neuvědomíme si, že věci, které nám přijdou jasné nejsou srozumitelné pro začátečníka), ale ani to vás neopravňuje k takovému to chování!
Presne tak !  Ten programik tilda je fakt super ;) Len mi trochu vadi ze ked nastavim transparentnost tak sa neukazuje v pozadi program ktory za tym je ale stale plocha.
Rozumies co ja chapem ? ;D

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #34 kdy: 04 Března 2007, 11:42:32 »
Citace: Lama
Ja som rovnaka lama ako skurt (ak nie vacsia :P ) a mne prisla wiki a rady na fore uplne zrozumitelne.

Neviem, cim to bude, mozno sa tolko neznervoznujem, ked sa mi nedari, ale snazim sa radsej prist na to, kde robim chybu JA. (Nie linux...)
Přesně. Stejně jako se nikdo přes noc nestal Windowsákem tak se z nikoho nestane Linux(super)man, každej takhle začínal a ne napadáním a osočováním lidí na fóru. Taky jsem ze začátku zanášel fórum (občas) zbytečnými dotazy, ale odkaz na wiki nebo na jiné zdroje mi většinou pomohly a stačily, když jsem věnoval čas na jejich PŘEČTENÍ resp. PROSTUDOVÁNÍ.
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #35 kdy: 04 Března 2007, 12:27:27 »
Ja som tiez skusal tilda a ked som ho schoval tak mi zamrzlo cele graficke prostredie(gnome) a pomohol len restart gr. Robilo to tiez niekomu? Mam tam beryl.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #36 kdy: 04 Března 2007, 12:27:49 »
skurt: musím se připojit ke kolegům, chyba není v nás, vaše chování je nevhodné a za sebe jen dodám, přečtěte si znovu minimálně poslední stranu a wiki které vám byli doporučovány, protože já Vám k tomu již víc psát nebudu.. Daný váš vymyšlený problém tu již byl asi 3x vysvětlován, stačilo by jen pozorně číst. Pokud máte dojem nějaké nekonzistence, nesrozumitelnosti rad, je to vaše chyba, protože nejste schopen kvalitně popsat problém a vaříme z vody! Měl by jste se nad sebou zamyslet a začít od základů a takovéto věci (práci s terminálem) si nechat na později, protože nato teď prostě nemáte a musíte se pár základních věcí o linuxu doučit...
-----------------------------------------------------------------------
DaedRuaN: mam pocit, že podobně se chová i gnome-terminál.. když jsem zkoušel beryl tak tam byla myslím průhlednost v pohodě.. Ona základní průhlednost je podle mě jenom naoko, že na pozadí terminálu dá kus pozadí plochy. Pravá průhlednost je až v nějaké grafické nadstavbě.. toto vše se děje zřejmě kvůli podpoře akcelerace..

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #37 kdy: 04 Března 2007, 12:28:55 »
TIBOR: mě se to nestalo(nemam beryl), ale zkus vypnout beryl a zkusit to bezněho jestli to zamrzne taky...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #38 kdy: 04 Března 2007, 12:42:32 »
pár otázek..

Nevíte někdo o českém popisu nastavení tildy?
Kdo má co jak nastaveno? (jaké je optimální efektivní nastavení?)

Nezjišťoval jste někdo, jak zvětšit velikost vyjetého okna, když se člověk potřebuje podívat na něco většího, mimo postupu přes nastavení, to je moc zdlouhavé a neforemné...

Zná někdo kromě tildy ještě něco podobného pod gnome??

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #39 kdy: 04 Března 2007, 12:52:41 »
Czario v preferences-scroling-si zapni scroling a budes mat na boku tu tahaciu listu na posun alebo appearence height pixel.

V beryl som nastavil manazer metacity a spustil som tildu cez terminal. Po schovani zamrzli okna a nedali sa vypnut, pohybovat s nimi islo, ale nedal sa spustit ziadny program. Po restarte gr. to zahlasilo jeden funkcny panel a skoncilo to rovnako. Pomohol iba klasicky restart.
Inak ak to neskryjem tilda funguje.

P.s ako sa vlastne znova rozbali?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #40 kdy: 04 Března 2007, 12:54:34 »
skurt: jestli je to neco jak psal czario a tilda u toho normalne funguje, tak to nema moc smysl sem reportovat, bud to ignorovat nebo resit primo nekde na strance toho programu. Tady je dobre se zeptat jestli to nekomu bezi/nebezi, at clovek vi jestli jenom neco dela spatne, nebo to nefunguje nikomu a resi to zbytecne. A ja to chapu tak, ze tilda ti fungovala.

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #41 kdy: 05 Března 2007, 00:15:52 »
TIBOR: rozbaluje se stejně jako se zabaluje... proč ti to zamrzá to netušim.. snad jestli tu někdo používá taky beryl a funguje mu to, tak by se mohl ozvat...

ped: ta "chyba" jak sem popisoval je důsledkem toho skovávání a vyskakování (měli by jste to tam mít taky, když to pustíte v terminálu)... podle mě to je jenom vedlejší efekt toho celého efektu zkovávání a neni to důležité pro funkčnost programu...

shrek69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 199
    • http://s69.fx-dc.net
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #42 kdy: 05 Března 2007, 07:55:52 »
Citace: skurt
ale proste to vyhazuje nejakou chybu a ta tilda se da pouzivat jenom, dokud je ta chyba vyhozena, kdyz dam v konzoli ctrl+c, tak se mi konzole vrati do cekani na prikaz a tilda uz zase nefunguje...
Nevim, ale nekolik lidi ti tady psalo, ze kdyz ti nekde neco vyhazuje chybu, tak ji sem mas pastnout. Pokud jsi uveril recem o vestecke kouli, tak vez ze to byla recese a takhle ti nikdo nikdy neporadi... :D

edit: sorry, starsi prispevek, nevsiml jsem si, ze je zde vic stranek... :) ale nedalo mi to nereagovat :)

Pokazde kdyz si tohle prectu, tak se utvrzuji v presvedceni, ze by nekteri lide meli u Windows zustat...
http://s69.fx-dc.net/ - Stop Fasismu!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #43 kdy: 05 Března 2007, 08:21:38 »
Skurt: Na vaše příspěvky už reagovat nehodlám. Ale uvidím-li zde opět nějaké excesy z vaší strany, budu silně uvažovat o BANu na tomto fóru pro vás.
Nenechám urážet sebe ani jiné členy této komunity.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #44 kdy: 05 Března 2007, 09:04:33 »
Citace: TIBOR
Ja som tiez skusal tilda a ked som ho schoval tak mi zamrzlo cele graficke prostredie(gnome) a pomohol len restart gr. Robilo to tiez niekomu? Mam tam beryl.
Mě tilda běží naprosto v pohodě i s berylem, schovávání, opětovné vyjíždění, nedělá žádné problémy, ještě se minestalo že by zamrlo gnome. Ubuntu 6.10+beryl
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

skurt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #45 kdy: 05 Března 2007, 14:08:49 »
Hele Milhousi, dej ban v praci svemu sefovi, az Te bude chtit vyhodit :-D, nebo smrti...treba si tim pomuzes...nicneme po dalsich vycerpavajicich odpovedich K TEMATU jste me presvedcili o tom, jak jste mi platni, za coz Vam vrele dekuju a preji hodne stesti pri radeni nekomu, kdo tomu rozumi, pri tom se urcite mnohem vic pobavite...nazdar!

Vojtin

  • Host
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #46 kdy: 05 Března 2007, 14:19:11 »
učit se, učit se, učit se.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #47 kdy: 05 Března 2007, 14:29:54 »
Jsem rád, že BAN nemusím udělit, neb pisatel psychicky nevydržel. :D
Ano, děkujeme za přání do dalších rad začátečníkům, kteří budou mít zájem se nechat vést radami od našich členů, které jim poskytnou.

Sbohem...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
    • Marmej`s blog
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #48 kdy: 05 Března 2007, 15:13:29 »
Tedy, musím se přidat s OT, protože pokud někdo není schopen napsat "prosím", "mohli byste...", tak bych mu nevěřil ani to, že se na wiki vůbec podíval či funkci použil funkci "Hledat".
 Mně naopak tohle fórum VŽDY pomohlo, jen jsem se snažil napřed hledat a zkoušet sám a až, když se mi případně nedařilo, snažil jsem se přesně formulovat, oč mi jde a hlavně slušně požádat o pomoc.

Jsem již, oproti většině na tomto fóru, ze staré školy, ale přesto si myslím, že alespoň ty nejzákladnější pravidla slušného chování, by měla platit i teď a tady.
 Nenechte se tedy prosím otrávit jedním hrubiánem a vytrvejte i nadále ve snaze pomoci nám začátečníkům či jen méně šikovným :)
Pokusit se nebát a snažit se nekrást...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Vyjížděcí konzole pro Gnome
« Odpověď #49 kdy: 05 Března 2007, 16:13:46 »
Citace: Runer
Tedy, musím se přidat s OT, protože pokud někdo není schopen napsat "prosím", "mohli byste...", tak bych mu nevěřil ani to, že se na wiki vůbec podíval či funkci použil funkci "Hledat".
 Mně naopak tohle fórum VŽDY pomohlo, jen jsem se snažil napřed hledat a zkoušet sám a až, když se mi případně nedařilo, snažil jsem se přesně formulovat, oč mi jde a hlavně slušně požádat o pomoc.

Jsem již, oproti většině na tomto fóru, ze staré školy, ale přesto si myslím, že alespoň ty nejzákladnější pravidla slušného chování, by měla platit i teď a tady.
 Nenechte se tedy prosím otrávit jedním hrubiánem a vytrvejte i nadále ve snaze pomoci nám začátečníkům či jen méně šikovným :)
Nebojte, nic takového se nestane. Stále tu budem pro vás. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.