Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 14.04 chybí hlav.panel i Launchers [vyřešeno]  (Přečteno 1544 krát)

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
14.04 chybí hlav.panel i Launchers [vyřešeno]
« kdy: 08 Srpna 2016, 17:05:57 »
Na ploše chybí hlavní panel i Launchers. Všechny pracovní ikony oken s texty OK. Myš "lišty" nenajde. Klávesnice otevře malé okno vlevo dole, zapsaný text prosvětlí stejnojmenné ikony oken na ploše.
Počítač tedy nelze ovládat, ani vypnout. Start s 3.19.065 recovery (ani starší) závadu neodstranil. Před touto závadou jsem jako root ignoroval rámeček pro hosta s mým jménem entrem (nejsem host). Home je na druhém datovém disku. Pomůže na systémovém disku smazat 14.04 a nahrát nový 16.04? Děkuji za pomoc.
« Poslední změna: 12 Srpna 2016, 16:19:40 od Otak »

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:14.04 chybí hlav.panel i Launchers
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2016, 12:37:40 »
Chyba: Na ploše zmizely všechny panely (včetně hlavního a Launchers)  i horní lišty spuštěných oken (*jpg ikony plochy), která tím nešlo zavřít – jen vypnutím PC.

Testy: Po Instalaci UBUNTU 8.04 , 12.04, 14.04 na systémový disk závada trvala. Vinen byl tedy domácí adresář /home/xxxx, naštěstí instalovaný na fyzicky druhý, datový disk.

Řešení: Co bylo chybou na /home nevím, a asi bych ji ani neuměl opravit.
Pomocí UBUNTU 14.04 v LIVE jsem s přiinstalovaným GNOME-Commander zálohoval z /home všechny důležité adresáře (pošta, dokumenty ….) na USB disk.
Poté jsem smazal /home a provedl novou instalaci U14.04 se zadaným připojením /home na datový disk.Tam jsem poté přikopíroval všechny zálohy.

Výsledek: Thunderbird si našel cestu k datům a připojil se samoobslužně. Vše funguje, jak má. Za pozornost děkuje Ota.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Otak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:14.04 chybí hlav.panel i Launchers
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2016, 16:02:31 »
Díky za odkaz!
Kdybych pečlivěji četl řešené problémy, mohl bych si dost, nejen času, ušetřit.
Stejně nevím, jak j této závadě mohlo dojít, ale netrápí mě to.
Ota.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.