Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po znovuzapnutí obrazovky nebo návratu z režimu spánku zmizí kurzor myši  (Přečteno 2669 krát)

sesednizkola

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ahoj,

snad dávám dotaz do správné kategorie, nějak se tady nemůžu vůbec vyznat. Lubuntu jsem dnes nainstaloval na slabý netbook Lenovo IdeaPad S100 a vyskytl se mi tento problém. Počítač musím pak vždy restartovat. Budu moc rád za rady. Linux mám úplně první den, možná to bude banalita, ale nikde jsem nenašel o tomto zmínku.

Děkuji.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Podla toho co citam tak je to dlho nerieseny bug.
Mohlo by pomoct ak stlacis ctrl+alt+F1 a potom ctrl+alt+F7.

Pripadne ak mas ako ovladac/modul psmouse tak by mohol pomoct tento navod
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2320013&p=13472993#post13472993
« Poslední změna: 23 Srpna 2016, 19:29:58 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Jé, to znám! :D
Zkus zavřít a otevřít víko, možná to (jednou) pomůže.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

sesednizkola

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Podla toho co citam tak je to dlho nerieseny bug.
Mohlo by pomoct ak stlacis ctrl+alt+F1 a potom ctrl+alt+F7.

Pripadne ak mas ako ovladac/modul psmouse tak by mohol pomoct tento navod
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2320013&p=13472993#post13472993

Děkuji, tak zmáčknutí ctrl+alt+F1 a následně to samé s F7 opravdu pomohlo a kurzor naskočil :) Na co to vůbec je? Naskočí tam ubuntu login. Když se zaloguju, tak terminál ubuntu. Jinak třeba se mi stalo, že když jsem měl zapnutý Virtual Box a omylem víko zavřel, pak stačilo jenom myší najet do virtual boxu a když jsem vyjel zpět, kurzor se ukázal. Taky ten kurzor nemizí vždycky, ale jen občas. Tak třeba to s další aktualizací zmizí.

Jé, to znám! :D
Zkus zavřít a otevřít víko, možná to (jednou) pomůže.
No právě po zavření a otevření víka se tohle děje, počítač je nastaven tak, že má skočit do režimu spánku.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
ctrl+alt+F1  ... F12 je konzola, co je ubuntu bez grafickeho prostredia. ctrl+alt+F7 je navrat do grafickeho prostredia.(zjednoduseny popis)
V tom odkaze bol aj postup ako nastavit automaticky restart modulu mysi pri prebudeni, ale na to by si musel najprv zistit aky modul sa v tvojom ubuntu pouziva.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.