Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde nainstalovat Ubuntu  (Přečteno 2102 krát)

jara92

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Nejde nainstalovat Ubuntu
« kdy: 16 Října 2016, 10:49:46 »
Zdravím,
nedávno se mi něco pokazilo s Windows 10, nějaká chyba s externím úložným zařízením. Je to ale nesmysl, protože v notebooku už hodně dlouho žádný flashdisk nebyl. Jde o to, že jedna osoba tento notebook zavřela trochu větší silou a od té doby to nejde. Tak jsem se rozhodl nainstalovat Ubuntu. Jenže, vždycky když zvolím instalaci a potvrdím první dvě části, tak se najednou neděje nic. Myslíte, že by to mohlo být kvůli harddisku, který může být poškozený?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nejde nainstalovat Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2016, 12:13:02 »
To druhe co potvrdis je "nainstalovat ubuntu vedla windows"? Ak ano tak to mozno nejde preto ze nemas na disku miesto kam by sa este ubuntu voslo.(mas ms-dos rozdelenie disku a 4 primarne particie.
Spusti livecd/usb ubuntu do live rezimu, nie priamo do instalacie. Tu
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1id=pr%c5%afvodce_instalac%c3%ad#krok_2_-_zah%C3%A1jen%C3%AD_instalace
krok 1, prvy a druhy obrazok a nechaj to nabehnut do plochy. Na ploche stlac ctrl+alt+T a zadaj tam prikaz
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -lto -l je - a male L. Vystup sem zkopiruj.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jara92

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Nejde nainstalovat Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2016, 15:20:45 »
Ahoj,
takže instalace už běží, problém je v tom, že už běží cca 3 hodiny a pořád nic. Stále je otevřené okno s instalací a text "ukládání nainstalovaných balíků". Počítač sice není zas moc výkonný, ale tohle mi připadá celkem dlouho.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Nejde nainstalovat Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2016, 18:24:55 »
A šel ti vůbec spustit live system?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Nejde nainstalovat Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2016, 23:08:32 »
Otevři diskový nástroj a podívej se zda je disk v pořádku, případně pošli screen. Dle tvého popisu je na 99% nenávratně poškozený. Nový si kup SSD a můžeš s víkem mlátit co to dá a furt to bude fungovat, teda dokud ho neulomíš  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.