Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Autor Téma: Ubuntu software vs. apt install  (Přečteno 853 krát)

petrfm

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Ubuntu software vs. apt install
« kdy: 05 Listopad 2016, 21:13:42 »
Ahoj,
pouzivam ubuntu uz par let a dosud jsem se obesel s instalaci sw pres terminal a apt-get install xxxx
S novym 16.04 a unity jsem se rozhodl, ze zkusim ubuntu software. Co mne zarazilo, ze tam spousta programu proste neni. Pritom v terminalu mi je apt nabizi. Jak tomu mam rozumet? Myslel jsem si, ze apt i centrum SW cerpaji data ze stejnych repozitaru. Nebo se pletu?

Jaky system instalace SW v ubuntu doporucujete? Rad bych mel totiz prehled, co jsem nainstaloval rucne, atd. Premyslim nad tim, zkusit synaptic. Ale zase - odkud bude cerpat balicky? Najdu v nem vse, co pres apt ?

Diky za objasneni, proc na jednom ubuntu s jednou sadou repozitaru mi ruzne aplikace pro spravu SW nabizeji ruzne mnozstvi programu?
P.

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Ubuntu software vs. apt install
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopad 2016, 22:59:03 »
Nové SW centrum (ubuntu-software) je otřesné, mnoho věcí v něm chybí. Nic ti nebrání doinstalovat si to původní (můžeš mít obě dvě).
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install software-center
Ano, Synaptic je vhodný, najdeš v něm vše co přes Apt. Čerpá z nastavených zdrojů. A jaké zdroje si přidáš, záleží jenom na tobě.
« Poslední změna: 05 Listopad 2016, 23:01:16 od juwa2 »

petrfm

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopad 2016, 23:08:21 »
Aha, takže to centrum SW si vybírá z těch repo jenom něco? Nebo je to tím, že centrum nemá zatrhnuté universe, multiverse, apod. Ale APT čerpá ze všech zdrojů?

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopad 2016, 02:02:17 »
Nevím, proč tomu tak je. Zeptej se toho kdo ho vytvořil...