Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záhadná cedulka při instalaci.  (Přečteno 1782 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Záhadná cedulka při instalaci.
« kdy: 23 Listopadu 2016, 16:59:04 »
Dobrý večer,
snažím se přijít na kloub proč mi při práci s GParted např. při instalaci systému apod. stále vyskakuje cedulka že descriptor ukazuje 2048 bytů a linux pouze 512 bytů (viz obr.) ale nějak se mi to nedaří. Také stačí zastrčit do USB jakoukoliv flešku a už v programu GParted naskočí tato cedulka. Projevuje se to i na jiných PC na které jsem kámošce instalovala U16.04.1 LTS i když instalačky dopadly dobře. Nevím na co a jaký to má vliv a to mě uvádí do rozpaků. V minulých létech to nedělalo. Nevíte někdo náhodou co je příčinou a co s tím?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Záhadná cedulka při instalaci.
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2016, 17:25:30 »
Zkus kouknout sem.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Záhadná cedulka při instalaci.
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2016, 17:53:43 »
Ano to je přesně můj problém a to včetně nemožného vymazání flešky na který je sytém 16.04.1 LTS k instalaci. Jsem ráda že jsem to nezapříčinila já.  :D 
Ale bych pravdu řekla nevím zda si s tím zdárně poradím, no zkusím to.

GdH díky a +
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Záhadná cedulka při instalaci.
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2016, 21:03:23 »
Nevím zda jsem něco špatně zadala, ale snažila jsem se postup přesně dodržet, nicméně cedulky se mi nepodařilo zbavit. Jediný co se mi podařilo, flešky na kterých jsem měla nainstalovaný U 16.04.1 lts (jako instalační flešky) šly bez problémů vymazat. No a s cedulkou to beru tak, že instalace probíhají s úspěchem a proto hledání způsobu jak odstranit cedulku asi vzdám. J.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.