Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: deufalt služeb opera a thunderbird  (Přečteno 1344 krát)

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
deufalt služeb opera a thunderbird
« kdy: 25 Listopadu 2016, 20:41:35 »
Po restaru PC s Ubuntu 16.04 TLS 64bit se uvedly do deufaltu opera takže úplně vše zmizelo, záložky atd. , prostředí jak při nové instalci a spuštění opery, to samé i s poštovním klientem thunderbirdem bez přidaných poštovních účtech takže nemám žádnou poštu ani nastavení účtu.Nevite co mohlo stát používám Ubuntu od verze 8.04 a toto se mi nikdy nestalo ani na žádných jiných pc kde jsem používal ubuntu s klientem thunderbird a prohlížečem . Díky za pomoc

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:deufalt služeb opera a thunderbird
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2016, 21:28:18 »
Veškerá nastavení, účty atd. mají tyto aplikace uložené ve složkách profilů v domovském adresáři. Takže se tam podívej.
Není důvod, aby se tyto složky samy od sebe smazaly. Zůstanou na svém místě dokonce i po odinstalaci těch programů.
Je však možné, že máš třeba vadný disk - potom se může dít v podstatě cokoli..
Pokud složky najdeš a nebudou evidentně prázdné, zkontroluj cestu k profilu v konfiguračním souboru "profiles.ini"

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:deufalt služeb opera a thunderbird
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2016, 09:09:24 »
Ještě jeden postřech  v tunderbirdu jsem neotevřel jeden ze dvou účtu, tak jsem zkusil restart a bum bylovše pryč.Všechny složky dokumenty atd. jsou prázdné, plocha je taktéž v defaultu, je to tak jak při čisté instalaci ubuntu.Myslím si že odešel disk. :'(

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:deufalt služeb opera a thunderbird
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2016, 11:10:34 »
Toto sa mi nezda. Aj keby bol poskodeny disk tak by aspon nieco poskodene ostalo, ale aby sa poskodil tak ze je ako po instalacii. Hmm.
Mas aj tolko prazdneho miesta ako keby sa vsetky data vymazali? Nemas nahodou vsetky adresare v /home dvojmo, raz cesky, raz anglicky? Nehral si sa s pridavanim/mazanim uzivatelov, si prihlaseny v spravnom uzivatelovi (ja viem ze je to blba otazka ale pre istotu).
Co sa vypise pri
Kód: [Vybrat]
id
« Poslední změna: 26 Listopadu 2016, 11:14:15 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:deufalt služeb opera a thunderbird
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2016, 12:53:37 »
mám 500G disk před tím bylo volného místa cca.370 G a nyní 470 G . Jsem přihlášen jako superuživatel .Nějaké zkušenosti už mám, ale s tímto jsem se ještě nesetkal?Zkusím disk obnovit to bude možná šance jak dostat data z disku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.