Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu/Ubuntu VYŘEŠENO  (Přečteno 1644 krát)

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Kubuntu/Ubuntu VYŘEŠENO
« kdy: 16 Ledna 2017, 19:36:21 »
 Zdravím, tak jsem po několika letech zpozoroval, že se mi komp po spuštění nějak zpomaluje. Situace: po zpuštění trvá poměrně dlouho, až kolem pěti minut, než komp naběhne plně. Tedy, do stavu, kdy po zpuštění nějaké aplikace se začne aplikace zpouštět. I to trvá docela dlouho. Komp jako takový v podstatě běží několik hodin denně. 6-7.  Běží i když se na něm nic nedělá, prostě se pustí a kdykoli a kdokoli v rodině ho využívá a používá kdykoli se zachce. Někdy jen na poštu a pak nic. Ale i když se nepoužívá, ventilátor maká neustále. Jako by byl v maximální zátěži. Chci se zeptat, jestli by nebylo lepší používat UBUNTU než KUBUNTU. Mám pocit, že v Kubuntu je toho zpuštěno příliš mnoho oproti Ubuntu. Jsem už tady něco pročetl a jsou tu informace, že Kubuntu je moc nabalený aplikacema, který se zpouští startem systému a  zbytečně zatěžují komp. Něco jsem zakázal spouštět, ale většina musí běžet. Nainstaloval jsem widget pro sledování zátěže systému a paměti jedou neustále okolo  100%. Procesor okolo 60%.  Mám NB ACER ASPIRE 5738. 4GRAM Procesor: Intel Pentium Dual Core T4500 s frekvencí 2,3 GHz. Bude určitě o čem diskutovat. díky
« Poslední změna: 27 Února 2017, 19:52:05 od globus »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Kubuntu/Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2017, 19:56:53 »
Jak KDE, tak Unity jsou zbytečně nenažrané prostředí. Poohlédl bych se po Ubuntu MATE apod.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Kubuntu/Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2017, 14:37:06 »
 Zdar, čekal jsem větší pokec, no ale musí stačit.
Abych to trochu sjednotil, do Woken nejdu i když už asi jedou líp, než když jsem dezertoval ke Kubuntu s experimentem  u Ubuntu. To radši pořídím nový NB. U Kubuntu alias Ubuntu zůstanu.
Jinak díky.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Kubuntu/Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2017, 16:23:55 »
 
Citace
po několika letech zpozoroval, že se mi komp po spuštění nějak zpomaluje
Akú verziu Kubuntu tam máš? Update & Upgrade robíš pravidelne ?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Kubuntu/Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2017, 12:16:06 »
 16.04 LTS KUBUNTU. Aktualizace podle přání systému, když vyskočí žádost o aktualizaci, proběhne aktualizace.
Vypucoval jsem NB totálně, předpokladem byla vysoká teplota procesoru z důvodu zanesení větracích otvorů NB. Po zkompletování bezezměn. Znesení bylo minimální. Díky za snahu.

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Kubuntu/Ubuntu VYŘEŠENO
« Odpověď #5 kdy: 27 Února 2017, 19:57:51 »
Takže vyřešeno novou instalací systému a ponížení z verze 16.04 na verzi 14.04. Vše maká. Vše parádně rychle. Starší stroj jen nestačil vyšší verzi. Jen jsem chtěl rozdělit HDD na dva kusy a moc mi to nešlo. Prostě dát systém na menší část disku a při potížích jen přeinstalovat systém. Takhle jsem musel dělat zálohy a příště budu muset taky. Zná to asi každý - fotky, muzika, videa apod.
Takže zatím zdar.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.