Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s kopírováním  (Přečteno 1155 krát)

upirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Problém s kopírováním
« kdy: 04 Února 2017, 10:40:38 »
Ahoj, mám složku s asi 9 skladbami mp3, které nemohu přesunout na flash disk. Flash disk je nově formátovaný do Fat32, všechny ostatní složky a soubory se normálně nahrají bez problému. Práva jsou u všech souborů stejné. Na jakýkoliv jiný disk ( s různým systémem souborů včetně Fat32) se složka v pohodě nahraje, jen na tu jednu flaskhu ne. Jediný způsob, jak jsem to tam dostal byl přes příkaz dd. Ano, problém sice vyřešen, ale mě zajímá proč to tak je? Občas se mi to stává i s jinými soubory a různými disky. Někdy to ani dd nezvládne.

Takže konkrétní dotaz:

Proč jeden soubor jde nahrát na několik disků a na jeden konkrétní ne, když ten konkrétní disk je v pořádku a jiný soubor se stejnými atributy (pokud není něco, o čem nevím) nahrát bez problémů jde?

Fat32 je nutností kvůli kompatibilitě v autorádiu.

A ano, zkoušel jsem google i search okénko tady, takže buď se špatně ptám, nebo tu není ta správná situace.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Problém s kopírováním
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2017, 12:33:17 »
A zkusit kopírovat z příkazového řádku a sem dát výstup např:
Kód: [Vybrat]
cp -v /zdrojový/adresář/*.mp3 /cílový/adresářparametr -v tam je proto, aby výpis byl bohatší na informace o kopírování.
Pokud chceš vysloveně přesunout, použij příkaz mv.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

upirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Problém s kopírováním
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2017, 17:09:14 »
Ahoj, tak jsem se k tomu po delší době zase dostal.  Původní příkaz byl takto a nepřekopíroval mi dvě složky, jinak dalších x desítek včetně podsložek ano.

cp -a home/radek/Plocha/Auto/* mnt/flash

cp: adresář 'mnt/flash/Dubioza kolektiv/Wild Wild East ' nelze vytvořit: Nepřípustný argument
cp: adresář 'mnt/flash/Jananas/a DEMO co?' nelze vytvořit: Nepřípustný argument

Tak jsem různými pokusy a hokusy zkoušel co google poradil a výsledek byl vždy jeden z těchto. Buď vynechal adresář, nebo byl nepřípustný argument.

cp -v home/radek/Plocha/Auto/Jananas/"a DEMO co?" mnt/flash/Jananas/

cp: vynechávám adresář 'home/radek/Plocha/Auto/Jananas/a DEMO co?'

cp -r -v home/radek/Plocha/Auto/Jananas/"a DEMO co?" mnt/flash/Jananas/

cp: adresář 'mnt/flash/Jananas/a DEMO co?' nelze vytvořit: Nepřípustný argument

Pokud zadám
cp -a home/radek/Plocha/Auto/Jananas/"a DEMO co?"/"02 - Zapatama.mp3" mnt/flash/Jananas/

Tak se mi sice mp3 soubor překopíruje, ale do složky Jananas, ale nevytvoří onu nadřazenou složku 'a DEMO co', jak jsem předpokládal, že udělá, když v cílové cestě není.

upirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Problém s kopírováním
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2017, 17:15:04 »
Ahoj, tak jsem se k tomu po delší době zase dostal.  Původní příkaz byl takto a nepřekopíroval mi dvě složky, jinak dalších x desítek včetně podsložek ano.

cp -a home/radek/Plocha/Auto/* mnt/flash

cp: adresář 'mnt/flash/Dubioza kolektiv/Wild Wild East ' nelze vytvořit: Nepřípustný argument
cp: adresář 'mnt/flash/Jananas/a DEMO co?' nelze vytvořit: Nepřípustný argument

Tak jsem různými pokusy a hokusy zkoušel co google poradil a výsledek byl vždy jeden z těchto. Buď vynechal adresář, nebo byl nepřípustný argument.

cp -v home/radek/Plocha/Auto/Jananas/"a DEMO co?" mnt/flash/Jananas/

cp: vynechávám adresář 'home/radek/Plocha/Auto/Jananas/a DEMO co?'

cp -r -v home/radek/Plocha/Auto/Jananas/"a DEMO co?" mnt/flash/Jananas/

cp: adresář 'mnt/flash/Jananas/a DEMO co?' nelze vytvořit: Nepřípustný argument

Pokud zadám
cp -a home/radek/Plocha/Auto/Jananas/"a DEMO co?"/"02 - Zapatama.mp3" mnt/flash/Jananas/

Tak se mi sice mp3 soubor překopíruje, ale do složky Jananas, ale nevytvoří onu nadřazenou složku 'a DEMO co', jak jsem předpokládal, že udělá, když v cílové cestě není.

Možná jsem na to přišel. Je možné, že to bylo způsobeno otazníkem na konci názvu složky a v druhém případě mezerou na konci složky? Taktéž i případně tečkami na konci názvu složky?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.