Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nepodařilo se připojit  (Přečteno 4142 krát)

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Nepodařilo se připojit
« kdy: 07 Února 2017, 22:09:56 »
Hojko, jen snad kdyby někdo věděl - jak na to?
Nechal jsem si z Číny poslat flash o kapacitě 2TB s podporou usb 3.0 - mám ho už nějakou dobu a stále stejný problém. Na obalu bylo uvedeno, že podporuje jen Mac a Win - dokonce i staré 98, nebo Me, případně XP ... . A taky po naformátování do NTFS se mi daří tam upínat různé věci - dělá co má, dá se z něj přehrávat, prostě jako kdyby flashka měla běžnýých 2GB (ve Win). Nandal jsem si do nb Xubuntu 16.04 LTS a on mi tu flash detekuje. Když v sekci Místa na částečně zaplněnou flashku kliknu, pak mi naskočí pokaždé okno s textem: Nepodařilo se připojit a pod tím román údajů do kterých nevidím a nerozumím jim. Píšou mi tam, že:

Error mounting /dev/sdb1 at /media/ishi/2Terra: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000" "/dev/sdb1" "/media/ishi/2Terra"' exited with non-zero exit status 13: ntfs_mst_post_read_fixup_warn: magic: 0x00000000  size: 1024   usa_ofs: 0  usa_count: 65535: Nepřípustný argument
ntfs_mst_post_read_fixup_warn: magic: 0x00000000  size: 1024   usa_ofs: 0  usa_count: 65535: Nepřípustný argument
ntfs_mst_post_read_fixup_warn: magic: 0x00000000  size: 1024   usa_ofs: 0  usa_count: 65535: Nepřípustný argument
ntfs_mst_post_read_fixup_warn: magic: 0x00000000  size: 1024   usa_ofs: 0  usa_count: 65535: Nepřípustný argument
$MFTMirr does not match $MFT (record 0).
Failed to mount '/dev/sdb1': Chyba vstupu/výstupu
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details.

Dá se s tím něco dělat, aby mi to jelo i v tom Linuxu?

Díky  :P


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2017, 10:19:24 »
Flashka 2TB ? ? ?  ??? ? ? ?

Měl jsem v ruce flashky z Číny, které tvrdily dokonce i v PC, že mají 32 nebo 64 GB a ve skutečnosti se na ně vešlo jen 2 nebo 4 GB ...

Tak jestli se nejedná o stejný podvod ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2017, 11:12:18 »
No jak říkám, ve Win to funguje - jen nemám tolik dat, abych tvrdil, že to má 2TB - mám tam celkem 1,4TB a drží -  jen v Linuxu zatím problém.  8)
« Poslední změna: 08 Února 2017, 12:15:08 od tojezdenek »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2017, 09:00:48 »
Je to nesmysl. Nedávno teprve představil 2 TB flash výrobce Kingston.

A ta cena je přes 20 000,-

Číňani moc dobře vědí, že když tam dají nápis 2TB, tak se můžou odkázat na to, že je to značka a nikoliv kapacita.

To, že tam máš 1.4 TB zabráno ti fakt nikdo nežere...

Bude to mít tak maximálně 100 GB, schválně pošli odkaz.
« Poslední změna: 09 Února 2017, 09:02:54 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2017, 11:06:30 »
Tady máš snad všechny fejky, dokonce i kapacity, který se ještě nepodařili nikomu vyvinout  ;D

http://www.ebay.com/cln/tnimitz0/cheap-2tb-fraud-fake-capacity-usb-flash-drives-2016/355801232015

Jestli stála míň jak 20k, tak je to jasný  ;)
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2017, 11:28:28 »
Aji já četl, že jak Kingston před nedávnem s takovou kapacitou přišel a taky jsem se divil, že Tamani cosi takového mají už nějakou dobu, že mi byli schpni to zařízení dodat. Mám dvě věci - nevidím důvod komukoliv odkaz posílat. Ale jak jste nevěřící Tomášové - tady je obchod, kde se to dá pořídit - ta cena co je uvedená, tak odpovídá flashce s  menší kapacitou https://postimg.org/image/ucpttxo9f/ a další obrázek je stanovisko jiných kupujících, jak jsou se zbožím spokojeni https://postimg.org/image/udxkg19gd/ - to se týká přímo té kapacity 2TB.  Vím, že si zas najdete nějaký důvody, jak věc okomentovat, ale problém mi tím nevyřešíte - tak budte tak laskavi a vyjadřujte se jen k tomu, nač byl položen dotaz, OK?  Dík za pochopení. 8)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2017, 11:35:43 »
Tak sorry no, jenom jsem tě chtěl popostrčit, když na to sám nedokážeš přijít, že je to fake.

No nic, spi dál.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2017, 12:12:12 »
za 200 korun :D 2tb usb urcite

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2017, 12:16:27 »
Tady někdo čte, jen co se mu hodí, když se píše " ta cena co je uvedená, tak odpovídá flashce s  menší kapacitou" - a já mám jít spát, když mi to kapacitu drží ... hm - raději mlč, když odpověd neznáš.  :o

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2017, 12:29:31 »
Ale ved sam pises ze sa ti ta flash sprava ako 2GB.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2017, 12:33:08 »
Zprvu jsem tvému příspěvku nevěnoval pozornost, protože jsem si nebyl jist, zda jsi se nepřepsal v jednotkách....v jedná části píšeš 2TB, o pár vět 2GB (v úvodním příspěvku).
Nicméně jak ti tu ostatní řekli, koupil sis fake flashku (číňani to tak prostě dělávají). Nakupuju v Číně již několik let a opravdu musíš vědět, co a od koho kupovat. Prostě hold sis koupil fake flash, tak se s tím smiř a neplivej tu na ostatní, kteří se tě snaží na tvoji chybu upozornit. Oni ani já to špatně nemyslíme. Každý děláme chyby, ale je nutné se s tím smířit a hlavně se z toho poučit.

Pokud ti ta flashka jede ve Win, stáhni si pro win nějaký soft na testování flash disků ... do googlu dej "test fake flash" a zkontroluj danou flashku nějakými z odkazovaných nástrojů. Uvidíš, že ostatní mají pravdu.....pohledej si něco o tomto problému na internetu, bylo toho napsáno docela dost (neumíš-li anglicky, google translate ti to přeloží a výsledek už si nějak dáš dokupy - myslím tím přečíst lámanou přeloženou češtinu).
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2017, 12:39:34 »
Dotaz na Tibora - kdepak píšu, že jde o 2GB? A odpověd pro macu - ten testík si dám a až se k Win dostanu, udělám snímek a upnu. Jen mi není jasné, proč se řeší fake, nebo nefake a neodpoví se na můj položený dotaz? To jsem snad v Turecku, nebo kde, že se odpovídá na něco, na co dotaz položený nebyl? Hela macu - nejsi ty náhodou politik?  ;)

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2017, 12:46:50 »
ale ono to nema proc nefungovat v linuxu.. naozaj tu nevidim jeden dovod.. a potom sam linux ti povedal nieco v tom zmysle, ze
Citace
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware.


Mne to pripada tak, ze cinanom sa dari oklamat win a nejak sposobit, aby ukazoval pozadovanu kapacitu, ale zrejme to nevedia spravit aby to ukazoval aj linux, tym padom to v linuxe nezoberie vobec. To je len moj nazor, moze to byt samozrejme uplne inak :D ..

Ja byt tebou, urcite si tu flashku skontrolujem.

btw nechapem preco posielas link na inu flashku s inou kapacitou za 200kc ked si ludia pytali samozrejme tu, ktoru mas ty. Neviem naco je komu vidiet uplne inu flashku s inou kapacitou :D okrem toho, ta "flashka s inou kapacitou" pise ze je 2tb, tak teraz uz naozaj nechapem, zeby to bola predsa len ona?
« Poslední změna: 09 Února 2017, 12:49:16 od theadoua »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2017, 12:48:22 »
A taky po naformátování do NTFS se mi daří tam upínat různé věci - dělá co má, dá se z něj přehrávat, prostě jako kdyby flashka měla běžnýých 2GB (ve Win).
Díky  :P
Prvy prispevok.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #15 kdy: 09 Února 2017, 13:42:01 »
Ty fake flashky často pojmou udávanou kapacitu, ale chovají se jak černá díra. Já mám i fake microsdhc kartu, která má na sobě napsáno 64 GB a vejde se na ní kolem 8 GB (nepamatuji si přesně kolik, ale není to víc než 9 GB). V linuxu sice funguje, ale při pokusu uložit více dat hlásí, že je plná. Přitom se ukazuje plná jen z cca 10 %.

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #16 kdy: 09 Února 2017, 14:12:49 »
Díky  theadoua - zatím jeden z mála schopných a rozumných názorů - to už beru jako odpověd (tam jsem tu flashku koupil, tak jsem toho poslal obrázek - přímo na tom linku - jen rozklikneš, zvolíš kapacitu a barvu, změní se cena - nakup).  Pro Tibora - nějak ti vypadlo slovo - jako - protože se ta flashka chová "JAKO kdyby flashka měla běžných 2GB" - protože běžně fungující flashka o kapacitě 2GB nedělá problémy, dá se na ní ukládat, přesouvat, kopírovat, jen ale tam ale nyní mám na té 2TB hodně velkou spoustu dat a ve Win drží, jen se nebaví s Linux a píše, jak jsem uvedl v původním dotazu. A návštěvníkovi se nedivím - souhlas, i mi se takové už dříve dostalo do ruky. Ještě dotaz na macu - dám ten test a výsledek ukážu - dej mi soft, ve kterém test chceš udělat - jen mám jedinou podmínku - at soft funguje v XP - a pak pochybuj.  Snad to není nesplnitelné. :P

P.S.: Jen je zajímavé, že na obalu té flashky stojí, e podporuje pouze Win a Mac - pakárna. Na webu, kde jsem to koupil, tak o omezení pro Linux nic nestálo.
« Poslední změna: 09 Února 2017, 14:27:20 od tojezdenek »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #17 kdy: 09 Února 2017, 15:06:13 »
Tady máš ty programy. A nezapomeň se omluvit, bude to hodně trapná chvilka.

https://www.raymond.cc/blog/test-and-detect-fake-or-counterfeit-usb-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/

A dívím se, že na obalu taky není psáno, že může obsahovat stopy ořechů...
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #18 kdy: 09 Února 2017, 16:38:41 »
Vážení přátelé ANO,

došlo k tomu, v čem jste měli pravdu - není to tak růžové, jak se zdálo. No naštěstí mám data zálohovaná i jinde, tak jsem o ně nepřišel, nicméně ten čas strávený přenosem na ten zadrbaný fejk - byl zbytečný.

   Já toho fejka měl v pc, kde je dualboot a nikdy jsem ho neodpojoval, kdy pc je trvale zapnuto. Tehdy se ta 2TB nádhera tvářila jako dostatečně velká a i data držela. Jakmile jsem pc restartoval a vstoupil do Linuxu, pak flashka psala - viz. výše v dotazu - ta hatmatilka. Při přechodu do Win - opět se to tvářilo normálně a bylo možno data přidávat.

   Vytočil jsem se  a na kámošově nb jsem nandal pár programů na tu fake kontrolu a až následně tu 2TB krasavici vytáhl z pc, že to vedle na tom nb testnem - mrcina ani nenačetla a nedetekovala se.

   Po návratu do původního pc se pak chovala totožně, jako v tom nb - tedy výsledek - nic! Data jsou z flashky v trapu a letěla hooodně daleko, potažmo jsem to u prodejce reklamoval a slíbili penízky vrátit.

Shrnuto - předpokládám, že pokud flashka byla pod trvalým proudem - at již ve Win, nebo Linux, tvářila se a chovala způsobile - po odpojení, jak byla bez proudu - nastal kolaps a odchod do křemíkového nebe, kde byla od počátku.

Tak at problém uzavřu - každému, kdo se angažoval, se pak omlouvám, aby si nemyslel, že případně mířím na kohokoliv jedovatou slinou, abych ho náhodou nepoprskal (berte tato slova s nadhledem - jsem rád, že je po problému) - a díky moc.  :)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nepodařilo se připojit
« Odpověď #19 kdy: 09 Února 2017, 16:43:53 »
No vida.

A já jenom dodám, že z vlastní zkušenosti nebude s tím vrácením peněz žádný problém. Číňan radši vrátí dvojnásobek ceny, než aby dostal negativ.

A za tuhle cenu se budou 2 TB flashky prodávat tak za 10 let  ;)
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.