Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux pro IBM Thinkpad 760XL  (Přečteno 27985 krát)

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #25 kdy: 11 Března 2017, 21:48:31 »
Buď jsem tak hloupý, ale ten plop manager jako nejde ve Windows- když dám extrahovat- a potom ho chci nainstalovat tak mě nejde  :-[

Standa99

  • Host
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #26 kdy: 11 Března 2017, 22:03:03 »
Je vidět, že používáš IrfanView, takže ten soubor plbt (s ikonou IrfanView) je ten image pro disketu. Ve Windows použij Win32 Disk Imager, ve kterém vyber zmiňovaný soubor plbt.img a zapiš ho na disketu A:\.


Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #27 kdy: 12 Dubna 2017, 19:52:57 »
Děkuji, tak se k tomu vracím- tato metoda se mě zdá moc složitá.
Nakonec se mě do toho notebooku podařilo nainstalovat znovu na SSD disk 32 GB- notebook ten disk přijal kupodivu znovu Windows XP- přes Windows 98 a spouštěcí disketu
Prohlížeč jedině co tam funguje je K Meleon- jako funguje- ale je to pomalé

Mám rozdělený ten HDD na dva oddíly- na jednom oddílu je nainstalován Windows 2000 profesional- to je uplně nanic, a na druhém oddílu je ten Windows XP

A místo toho Windows 2000 chci nainstalovat ten Puppy Linux ale on je jenom ISO- já nebudu vytvářet žádnou bootovací disketu, já spíš potřebuji jak dostat ten ISO soubor na CDFS.
Mám tady originál Ubuntu 12,1 na CD a ten je CDFS a tak potřebuji i ten puppy linux dostat na CDFS to pak normálně spustím- Jak to mám prosím udělat?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #28 kdy: 13 Dubna 2017, 08:47:38 »
Poprosit nekoho zkusenejsiho, at Ti to udela.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #29 kdy: 13 Dubna 2017, 10:35:08 »
Poprosit nekoho zkusenejsiho, at Ti to udela.

To je super rada, děkuji ;D >:(

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #30 kdy: 14 Dubna 2017, 14:15:23 »
Tak vis jak. Proste jsi se pustil do neceho, na co jsi vubec nebyl zkusenostne a ani vedomostne pripraven, dale z tvych popisu neni jiste, co opravdu nejde a co je jen zadrhel ve tve interpretaci a aplikaci rad a pokynu a nakonec rezolutne odmitas aplikovat jasny navod.

Pak je ma rada jedina zbyvajici moznost. A co je jedine mozne, tak je nejlepsi - a to je univerzalni pravda, at uz se nekomu libi nebo ne  8) ...

ISO na cd dostanes uplne jednoduse jakymkoliv vypalovacim programem, kde zvolis otevrit obraz disku a vypalit. Uz to zde bylo receno.
« Poslední změna: 14 Dubna 2017, 14:18:22 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #31 kdy: 14 Dubna 2017, 17:28:17 »
Nerozumíte mě- Tak mám originál CD s Ubuntu - to je normálně spustitelné- viz obr.
Je tam soubor WUBI- Aplikace- normálně spustitelná.

No a já jsem vypálil bitovou kopii disku toho puppy linuxu a žádný spustitelný soubor tam není- viz obr- tak jsem hloupý nebo co já nevím jak to mám napsat?
Už jsem toho cosi vypálil- ale tady se bohužel nechytám, buď je to moje hloupost a nebo nevím.

Tak jak ten puppy linux mám teda vypálit, aby se mě tam objevila nějaká spustitelná aplikace jako v tom ubuntu? Chápete mě prosím

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #32 kdy: 14 Dubna 2017, 20:29:35 »
Aha - ty chceš spustit instalaci Linuxu z Windows. Tak to je docela kravina a proto se od toho upustilo. Tuším, že snad od verze 10.04 už není podporována a nefunguje, přestože na CD pořád ta aplikace WUBI straší.

U Puppy tato možnost není. Musíš si dát vypálené CD do mechaniky a zvolit boot z tohoto zařízení / média. Buď klávesou pro bootmenu (dle typu ntb) nebo nastavením v BIOS bootovacího pořadí. Pakliže to stroj neumí či z jiného důvodu to nejde, tak ti tady kolega radil vytvořit si bootovací floppy disketu.

A je to přesně ono - vaříš úplně z vody a vůbec nic jsi si nepřečetl o úplných základech instalace OS. A pak si nerozumíme a míjíme se.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #33 kdy: 14 Dubna 2017, 20:32:59 »
Citace
No a já jsem vypálil bitovou kopii disku toho puppy linuxu a žádný spustitelný soubor tam není- viz obr- tak jsem hloupý nebo co já nevím jak to mám napsat?
Už jsem toho cosi vypálil- ale tady se bohužel nechytám, buď je to moje hloupost a nebo nevím.

Ja naozaj nechcem byt drzi, ale ste hloupi :D a tiez blbe canonical, ze tam vobec davaju nejake exe!!!!!!! Instalacia ubuntu cez wubi nikdy poriadne nesla, resp. tak sa linux neinstaluje, ani nikdy neinstaloval.. budes lucky ak vies bootovat z toho cd.. ak nie, floppy ale to by som sa radsej obesil

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #34 kdy: 14 Dubna 2017, 20:45:38 »
Ano, omlouvám se nepřečetl jsem si to-takže už chápu takže z Windowsu ten linux nespustím- to je závěr

To mě zmátlo že ten originální ubuntu má ten WUBI  a stejně to nenainstalovalo- napsalo že to nainstalovalo a restart a černá obrazovka a nejakí hláška NTFS...
Takže jsem nucen nějak vytvořit bootovací disketu

Takže závěr nutné vytvořit bootovací disketu, no a jak no to pán bůh ví, musím to tu prostudovat, omlouvám se Vám, ale opravdu to na tom originálním CD ubuntu je

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #35 kdy: 15 Dubna 2017, 10:17:46 »
No a vypada to, ze sef Canonicalu byl na navsteve u Nadelly a chytl od nej tu microsofti nakazu ...

Ubuntu 16.04 a Windows 10 jsou zdatni konkurenti, ktery system je blbeji koncipovan a ma vic bugu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #36 kdy: 15 Dubna 2017, 11:46:07 »
Sef canonicalu je podla mna Bill Gates..

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #37 kdy: 15 Dubna 2017, 12:42:52 »
Nevím co jste tím teď chtěli říci- těmi příspěvky, ale vážím si toho :) ;) ;) :)- tož jako já mám trochu lepší aj  stroje- na nich mám windows 10 a 7 atd.- ale na tuto vykopávku se snažím něco dostat aby mě to aspoň trochu šlo. Tady pan psal že ten notebook nebude umět zobrazovat ani internetové stránky- a zobrazuje v prohlížeči K meleon 75.- sice jednu stránku načítá aj 4 minuty v tom W XP, ale nakonec se zobrazí.
Ale vrátím se k tomu puppy linuxu-
Jako spustil jsem si ho samozřejmě na nootebooku který umí bootovat z CD mechaniky přes bios, ale mrzí mě že není aspoň trochu v češtině, takže nevím no :( :(
Musím zkusit přes ten Win32 Disk Imager zkusit vytvořit tu bootovací disketu, musím ještě splašit někde tu externí FDD mechaniku :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #38 kdy: 16 Dubna 2017, 10:33:12 »
Sef canonicalu je podla mna Bill Gates..

To ne - to by bylo právě lepší a nikdy by nevzniklo Unity  ;) Pod ním vznikly ještě Sedmi a ty jsou asi to nejodladěnější a nejuniverzálnější, co je. Mají však své nevýhody a proto, pro mé potřeby bohatě stačí, se stal hlavním OS Xubuntu
« Poslední změna: 16 Dubna 2017, 10:38:49 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #39 kdy: 16 Dubna 2017, 10:37:39 »
Ale vrátím se k tomu puppy linuxu-
Jako spustil jsem si ho samozřejmě na nootebooku který umí bootovat z CD mechaniky přes bios, ale mrzí mě že není aspoň trochu v češtině, takže nevím no :( :(
Musím zkusit přes ten Win32 Disk Imager zkusit vytvořit tu bootovací disketu, musím ještě splašit někde tu externí FDD mechaniku :)

Tak češtinu do Puppy tady dělá kolega z fóra a lze tam dodat. Pravda je, že už se ho chci delší dobu zeptat,  jak ji spustit, protože po implantaci a restartu prostředí jsem tam neviděl ani slovo česky  :-\
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #40 kdy: 16 Dubna 2017, 22:33:12 »
Aha tak to by bylo perfektní, děkuji moc :) :) :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #41 kdy: 17 Dubna 2017, 10:35:08 »
Tk jsem koukal a to s tím překladem Puppy je přímo v tomto vlákně. Tak zpětně pročíst a kdyžtak se doptat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #42 kdy: 18 Dubna 2017, 21:28:35 »
Spustil jsem si ho v jiném notebooku, kde je bootování možno s CD a kde je prosím ta možnost výběru té češtiny, jinak bez ní to se nedá, holt jsem hloupý neumím ani slovo anglicky :-[ :-[.

A ještě se zeptám, nesouvisí to s Linuxem, ale měl jsem tam na tom notebooku na SSD disku nainstalován Windows  XP- to bylo pomalé tak jsem je z toho hDD smazal a teď tam chci přes spouštěcí disketu nainstalovat Windows 98 a pořád mě to píše Systém windows do tohoto počítače nelze nainstalovat....atd... viz obrázek, a nejde to nainstalovat ani na jiném notebooku na SSD disk, nevíte prosím co mám s tím dělat- už to všelijak formátuju , přes program active killdisk a nejde nic, mám dva SSD disky 16GB, 32 GB- nové- když je otestuji přes program HDD sentinel- zdraví100%, výkon 100%.

Děkuji moc Radovan

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #43 kdy: 18 Dubna 2017, 21:45:26 »
A ještě se zeptám, nesouvisí to s Linuxem, ale měl jsem tam na tom notebooku na SSD disku nainstalován Windows  XP- to bylo pomalé tak jsem je z toho hDD smazal a teď tam chci přes spouštěcí disketu nainstalovat Windows 98 a pořád mě to píše Systém windows do tohoto počítače nelze nainstalovat....atd... viz obrázek, a nejde to nainstalovat ani na jiném notebooku na SSD disk, nevíte prosím co mám s tím dělat- už to všelijak formátuju , přes program active killdisk a nejde nic, mám dva SSD disky 16GB, 32 GB- nové- když je otestuji přes program HDD sentinel- zdraví100%, výkon 100%.

Děkuji moc Radovan
No pokud nejsou v instalačce potřebné drivery pro ten disk, těžko to nainstaluješ....

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #44 kdy: 18 Dubna 2017, 21:53:34 »
Děkuji A to myslíte prosím že když jsem použil ten kill disk program tak jsem to smazal ty ovladače? No smazalo to všechno, určitě Jsou to HDD transcend. Na jejich stránkách jsem se díval ale tam není žádný ovladač ke stažení :-[

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #45 kdy: 26 Dubna 2017, 20:26:04 »
Příznám, že jsem to celé nečetl, jenom jsem si všiml, že nenabootuješ z CD. A to zrovna ten PLOP Boot Manager řeší, vytvoříš si disketu z plpbt.img a z ní nabootuješ, objeví se menu a v něm vybereš následný boot z CD.
Testnul jsem to ve VirtualBoxu, na obrázku je vidět že mám namountovaný plpbt.img jako disketu a v CD mám na zkoušku Ubuntu 16.04. V tomto videu je vidět, jak to funguje.

Prosím, můžu se zeptat kde jsi ten PLOP Boot Manager stahoval aby byl v češtině?

A mohl bych poprosit teda polopaticky jak vytvořit tu spouštěcí bootovací disketu např na Ubuntu 16.4? v tom videu to vůbec není vidět

Tak mám originál CD ubuntu 16.4- , mám externí USB Floppy mechaniku a jak přes ten plop boot manager teda vytvořím tu bootovací disketu?
« Poslední změna: 26 Dubna 2017, 20:42:26 od Radovan-kocour »

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #46 kdy: 27 Dubna 2017, 10:08:41 »
Boot by z USB by mohl řešit taky Rufus, umí vytvořit z ISO bootovatelné USB s opravou starých Biosů, aby bootovaly z flashky. Možná je to taky nějaká emulace floppy mechaniky.

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #47 kdy: 27 Dubna 2017, 19:19:56 »
Děkuji, já potřebuji vytvořit spouštěcí bootovaci disketu Puppy Linuxu, Bios tohoto nootebooku nepodporuje boot z CD a ani nemá bohužel USB vstup, má sice CD mechaniku, ale nedovede z ní nabootovat, musí se prvně použít Flopy externí mechanika se speciálním konektorem který je pro IBM- tu já mám- nabotoovat s ní a poté pokračovat bootování z CD mechaniky. A ten p. Rufus je zde? prosím, děkuji

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #48 kdy: 27 Dubna 2017, 23:19:49 »
Rufus je program pro Windows, ktery tvori boot flash usb - to ti je pendrek platny, dle toho co pises.

Je mi opravdu divne, ze to neumi bootovat z cd mechaniky. Jestli opravdu, tak nezbyva nez vytvorit bootovaci fd. A bud pouzijes plop, ktery ti radil kolega nebo udelas disketu s nejakym jinym zavadecem z ktereho prikazem predas na mechaniku.

Podle toho, jak se v tom placas, tak bych rekl, ze bude nejlepsi, kdyz tady kolegu poprosis, at ti posle plop fd postou...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Radovan-kocour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Linux pro IBM Thinkpad 760XL
« Odpověď #49 kdy: 27 Dubna 2017, 23:35:18 »
No ano, to bych ho toho pana kolegu poprosil-samozřejmě zaplatím já jsem si sice kvůli tomu koupil externí FDD mechaniku do USB- že ji  ten plop FD vytvořím, ale opravdu nevím jak, že proč to někteří vývojáři neudělají třeba aj za peníze že by to šlo někde stáhnout a nahrát to na disketu. No ono to nikdo nechce takové krámy že? tak nač by to bylo, každý nabootuje hned s CD- to jenom já jsem tak blbý že mám takové krámy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.