Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kamera "motion" Ubuntu 16.04  (Přečteno 3316 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« kdy: 04 Března 2017, 18:02:08 »
Ahoj,
pouzival jsem programek motion na monitoring domacnosti pomoci usb kamery na Manjaro linuxu.

Bohuzel jsem z ruznych duvodu nebyl s Manjarem spokojen a tak jsem presel na Linux Mint 18.1, ale programek motion nefungoval. Nebyl jsem ale z ruznych duvodu spokojen ani s Mintem a tak jsem presel na Ubuntu 16.04 LTS. Vsechny problemy mam poresene az prave na nefunkcnost motion. Chyba stejna jak na Mintu.

USB kamera normalne funguje ve vsech ostatnich programech, nefunguje jen motion. Bohuzel to do logu dava jen jedinou nic nerikajici chybovou hlasku:

Kód: [Vybrat]
[1] [ERR] [ALL] [Mar 04 17:52:59] motion_init: Error capturing first image
Cely log v priloze.

Zkousel jsem si upravit motion.conf, zkousel jsem i ten automaticky vygenerovany, ale proste nic. Na netu jsem nekde cetl, ze proste nefunguje ten program, ze je uplne na hov.., ale bylo to pro Rapsberry (ja jsem na klasickem pocitaci) a ja vim, ze jeste pred pul rokem perfektne fungoval.

Tak jestli by se nenasel nekdo, kdo by to pouzival nebo ozkousel, jestli mu to funguje?

Nebo mi treba poradte, jestli by slo nekde na netu najit starsi verzi toho programu? Treba je rozbita jen novejsi verze, kdyz to driv slo.

Predem moc dekuju.
« Poslední změna: 04 Března 2017, 18:34:05 od Iwo »

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Kamera "motion" Ubuntu 6.04
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2017, 18:19:45 »
ahoj motion mi slape uplne skvele.. zial neviem poradit.. ale mohol by si sa pozriet na Manjaro Deepin, je to Manjaro linux s Deepin enviroment, uplne stabilny a hlavne NADHERNY system. Vykasli sa na ubuntu.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2017, 18:36:57 »
A teda ty mas Manjaro nebo Ubuntu?

Ja jsem s Ubuntu maximalne spokojeny, tohle je jedinny problem, ktery me zere, jinak beha vse krasne. :-)

Mohl bys prosim dat do terminalu:

Kód: [Vybrat]
motion -h
a napsat mi sem, co za verzi motion mas? (dekuju)

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2017, 20:20:55 »
Kód: [Vybrat]
motion -hmotion Version 4.0, Copyright 2000-2016 Jeroen Vreeken/Folkert van Heusden/Kenneth Lavrsen/Motion-Project maintainers

ja som kedysi pouzival manjaro, potom som objavil krasny a stabilny system zalozeny na debiane, vola sa Deepin, a nedavno som zistil ze Manjaro vyslo s tymto grafickym prostredim, co musi byt uzasne. Medzicasom som presiel na Kali linux koli sietovym nastrojom ktore potrebujem casto poruke. Na vsetkych systemoch som pouzival motion, momentalne teda frcim na Kali (debian). Je ale pravda, ze som motion na ubuntu nikdy nepouzival.. Ubuntu som pouzival ako prvy OS po windowse ale rychlo som si nasiel cestu k inym linuxom.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2017, 22:31:03 »
Podle čeho jsi postupoval? Třeba podle tohoto??
Aj dont spíík ííngliš :)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2017, 01:44:08 »
theadoua: mel jsem starsi verzi, nainstaloval jsem tu 4.0.1, ale zadna zmena.

Beetljuice: proletl jsem navod a ano, vsechno co je tam psano souhlasi s mym postupem, jsem na 99,9% presvedcen, ze v motion.conf problem neni.

Nevim, rekl bych na sto procent, ze ma chybu v programu, ale kdyz to jinym lidem chodi. :-/

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2017, 08:34:25 »
okay, viem ze potrebujes rozchodit motion, a ja tu blabocem o inych linuxoch.. ospravedlnujem sa ze neviem pomoct s tym motion.. :/ ale napriek tomu.. pozri aj Zorin OS. zalozeny na Ubuntu, cize 100% problemov mozes googlit pre ubuntu. jediny rozdiel je, ze prichadza s viarerymi DE a prichadza nabity programami a co je dolezitejsie vseliakymi balickami, wine a miliardou inych veci, ktore ti ulahcia zivot. Vsetko facha hned od nainstalovania systemu, takmer nic netreba instalovat, a som si dost isty ze aj motion tam bude behat out of the box
lebo povedzme si na rovinu, ked nainstalujes ubuntu, dostanes kostru, holy system a nic v nom.
« Poslední změna: 05 Března 2017, 08:35:56 od theadoua »

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2017, 10:00:33 »
Ja ti samozrejme dekuji za reakci, ale s Ubuntu jsem vazne spokojenej, mam ho plne nainstalovany a vsechno mi perfektne beha s jedinnou vyjimkou a tou je ten motion. Nemam teda jedinny duvod neco menit nebo respektive mam jen ten jedinny a kvuli tomu urcite to Ubuntu davat pryc nebudu.

Predtim jsem mel nainstalovany Mint 18.1, ktery teda vychazi z toho Ubuntu 16.04 a tam to nefungovalo taky, takze teoreticky by to mohla byt chyba v Ubuntu, proto bych potreboval, kdyby nejaky majitel Ubuntu 16.04 to mohl ozkouset, jestli mu to beha.

Jinak teda treba v QT V4L2 test Utility to beha uplne v pohode a motion funguje prave nad tim V4L2, tudiz prave nechapu a nedokazu sam prijit na to, proc to motion nebeha. Bud bych mohl mit spatne konfigurak, ale nebeha ani muj ani automaticky generovanej a nevidim v nem zadnou chybu z me strany nebo by proste mohl byt chyba programu respektive jeho nekompatibilita s Ubuntu 16.04, co ja vim, takze bych byl fakt vdecen, kdyby mi nekdo s Ubuntu 16.04 rekl, ze mu to nefunguje taky a pak to teda jedine eskalovat autorovi programu nebo vyvojarum Ubuntu, at s tim neco delaj.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2017, 11:34:56 »
Můžu se zeptat, kvůli čemu to vlastně potřebuješ?
Aj dont spíík ííngliš :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2017, 12:57:21 »
Motion jako takový na Ubuntu 16.04 funguje, to jsem ti ověřil, ale moje webka běží na jiném driveru. V tvém logu je vidět, že projede půl rozsahu jasu a pak zahlásí chybu. Jediné, co mě napadá, je zkusit jinou paletu, pokud tedy ta kamera něco jiného, než P207 podporuje. Ta moje jede na jpegu, víc neumí.

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2017, 14:20:00 »
Citace
Můžu se zeptat, kvůli čemu to vlastně potřebuješ?

tak to je snad jasny ne :D :D milujem motion :3 super vec

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #11 kdy: 05 Března 2017, 21:21:33 »
GdH: dekuju, takze to vypada, ze si nerozumi kamera a motion ohledne barvne palety.  :( Mozna jedinne vzhledem k tomu, ze driv to fungovalo, tak zkusit nekde najit starou verzi motion a nainstalovat (kdybych aspon tusil, ktera verze mi fungovala), ale uz to vidim, ze to bude voprus, zavislosti a tak. Podle toho V4L2 test Utility umi kamera jen P207. Ona je to takova sranda kamera, kterou jsem dostal zadarmo, ale stejna k bych to rad rozchodil.

Beetljuice: Jsem casto pryc a nechavam doma pusteny PC, na ktery se pripojuji vzdalene. Kdyz uz jsem dostal tu kamerku, tak me napadlo to pouzit jako detektor pohybu. Motion umi pres externi prikaz poslat email pri detekci pohybu, coz asi nic neresi vzhledem k nasledkum pohybu nejake nezname osoby, ale je to dobry, ze vim, kdyz zadnej email nejde, ze je doma vsechno OK na svem miste a muzu bejt klidnej. :-)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #12 kdy: 05 Března 2017, 21:58:30 »
Motion nemá zrovna rychlý vývoj, stejná verze je v Ubuntu už přinejmenším 6 let, až v repozitáři pro Ubuntu 17.04 se nedávno objevila verze 4.0.1. Takže problém bych viděl jinde, spíš se za tu dobu změnil ffmpeg, na kterém má zásadní závislost.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Kamera "motion" Ubuntu 16.04
« Odpověď #13 kdy: 05 Března 2017, 22:01:06 »
No proto se právě ptám. Jako kamerový zabezpečovací systém se mi osvědčil Zoneminder
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.