Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledám dvoupanelový souborový manažer  (Přečteno 4480 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Hledám dvoupanelový souborový manažer
« kdy: 11 Března 2017, 20:37:42 »
Na Windowsech používám Total Commander pro představu co by mi vyhovovalo, ale na linuxu to pod Wine není ono.

Používám teda Double Commander, ale má jeden zásadní problém, který mi extrémně nesedí. Okno vlastnosti souboru není modální a nemůžete zároveň otevřít tyto okna dvě. Kontroluju si tak totiž velikost složek a tady to nejde dělat tak, jak jsem naučený.

Abychom nemrhali zbytečně časem, hned napíšu další co jsem našel a není to dobré.

SunFlower: spousta bugů a hlavně vůbec neukazuje velikost složky.

Gnome Commander: v podstate naprosto skvělý, ale má zásadní bug kvůli kterému nejde připojit Samba. Bohuzel od Ubuntu 14.10 to nejsou schopni vyřešit.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-commander/+bug/1396513

Xfe: neumí Sambu.

Co dalšího bych měl zkusit?

Standa99

  • Host
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2017, 21:56:44 »
Jenže TotalCmd při výběru vlastností souboru otevírá "systémové okno", proto jich může být spuštěno více. Jinak Doublecmd umí mezerníkem zobrazit velikost celé složky a Shift+Alt+Enter umí zobrazit velikost všech složek, jako TotalCmd.
Mě akorát štvalo, že mi na 16.04 DoubleCmd dost často krachoval, ale vyřešil jsem to přidáním PPA, takže používám nejnovější (i beta) build a ten už nekrachuje (momentálně 0.7.8 beta build 7400 z 24.2.2017). A za další, že při výběru vlastností složky neumí změnit také atributy ve složkách a souborech vnořených do této složky.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2017, 22:06:57 »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Standa99

  • Host
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2017, 22:18:25 »
Ten jsem používal donedávna. On fyzicky není velký, ale v Synapticu jsem nyní zjistil, že si instaluje dalších cca 160 balíků, což z něj nakonec dělá neskutečně nabubřelý moloch. Ale je pravda, že umí měnit atributy i ve vnořených složkách a souborech.

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2017, 23:25:14 »
Můžete vyzkoušet Dolphin. Přikládám ukázkový screenshot.
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #5 kdy: 12 Března 2017, 11:55:02 »
Co tak Midnight Commander?? divim sa, ze ho tu este nikto nespomenul

WeltRaum

  • Host
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #6 kdy: 12 Března 2017, 13:32:24 »
Co tak Midnight Commander?? divim sa, ze ho tu este nikto nespomenul
To preto, lebo aj tak je najlepší Krusader  :P  ;D


Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #8 kdy: 12 Března 2017, 17:01:23 »
Jednoznačně Krusader. 8)
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #9 kdy: 12 Března 2017, 17:12:44 »
Ten DC mu prave v necem nevyhovoval.

Jinak s temi pluginy to tusim plati jen ve Windows. Zadny ze zkousenych se mi nepovedl v linuxu do nej dostat. Ale mozna jsem to delal uplne blbe - navod bych zpetne uvital - a zajimalo by me jak to opravdu je ...

Rada na Dolphin je docela mimo a myslim, ze uz se moznosti vycerpaly - bud Krusader nebo DC ...

Bohuzel po par letech musim ke gro tohoto tematu konstatovat, ze prace v linuxu je stale o velikem kompromisu. Take jsem nenasel z alternativnich programu umici vychytavky ze vzorovych programu pro W.

DC je treba super a umi x veci vic, nez TC. Jenze ty nevim kdo uzije a to co zrovna na TC nejvic super, tak tam treba nejde - ted uz si nevzpomenu, co mi tam presne vadilo - jestli to co tady zadavateli ci neco dost podobneho ...

Nenasel jsem treba nic, co by se vyrovnalo HDTune na kontrolu HDD a zobrazeni jednolivych vadnych sektoru s udanou pozici ...

Kdyz ted ve svem Xubuntu chci nahrat foto do priloh, tak v otevrenem vyberu se nezobrazuji ikonicke nahledy - nechapu proc, kdyz v Thunaru ano - proc se to neotvira pres ten samy FM a je tam pro to nejaka nedotahla alternativa ...

GParted bych rekl je taky v jistem smeru celkem slaby oproti komplexnosti reseni jako Easeus apod.

A tak bych mohl psat dlouho ...

Jako by vyvojarum aplikaci pro Linux chybela predstavivost a ochota se inspirovat tim, co uz je vymysleno skvele ...

Ale fandim opensource a tak mam zatate palce a nekdy i zuby
« Poslední změna: 12 Března 2017, 17:15:08 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

aaaaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #10 kdy: 12 Března 2017, 17:26:04 »
Máš pravdu, to jsem přehlédl  :o

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #11 kdy: 12 Března 2017, 20:16:36 »
Zdar, diky vsem, ikdyz teda nepotesili jste me.

Krusader viz Standa99, nechci to protoze doinstaluje skoro cele KDE a ja ho nerad, nepouzivam. Ale pamatuji se z dob minulych, ze Krusader byl na linuxu nejlepsi, ale jak rikam, kvuli zavislostem bych se mu rad vyhnul.

Midnight Commander samozrejme pouzivam, ale pro tento "okenni" zpusob pouziti neni vhodny.

Dolphin, Nemo, Nautilus - vsechny tri dobry, ale je to styl jako Pruzkumnik na Windows, ikdyz jasne  umi toho mnohem vic, ale proste to mi nevyhovuje. Je ale mozne, ze se s tim budu muset naucit pracovat.

Standa99

  • Host
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #12 kdy: 12 Března 2017, 20:36:15 »
Já ten Krusader už nepoužívám a nedoporučuju ho, nyní používám DoubleCmd a stačí mi.
U Krusaderu jsem psal o 160 balících a ty to zmiňuješ také (celé KDE), opravdu nainstaluje hromadu balastu:
Kód: [Vybrat]
0 aktualizováno, 160 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
Nutno stáhnout 92,9 MB archivů.
Po této operaci bude na disku použito dalších 352 MB.
což je pouze na souborový manažer hrozné.

Amigo

Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #13 kdy: 13 Března 2017, 10:33:51 »
Já teda pokud můžu přispět, používám gnome commander, ten je podle mne asi nejblíže TC. Je to názor věčného newbee,  :D
Asus Zenbook UX433FA, Xubuntu 22.04, 
Powerbook G4/1.67GHz, MOS 3.17
Amiga600, Fúria EC020,

Standa99

  • Host
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #14 kdy: 13 Března 2017, 11:29:36 »
Díval jsem se, že se ve vývoji stále snaží a vydávají nové verze, jenže PPA nemají a kompilace s neustálou doinstalací nějakých knihoven je v dnešní době nic moc.

jarek163

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #15 kdy: 13 Března 2017, 16:57:17 »

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #16 kdy: 13 Března 2017, 22:00:19 »
Amigo: No jo, ale potrebuju Sambu a nerozchodil a pry dle githubu bug a tahne se dlouho, takze nelze ocekavat reseni v nejblizsi dobe.

muCommander: neni Ubuntu repositar a je to v Jave.

No nic, dik vsem nejak to budu nadale resit Double Commanderem + tim jednooknovym.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Hledám dvoupanelový souborový manažer
« Odpověď #17 kdy: 14 Března 2017, 07:13:53 »
Na Windowsech používám Total Commander pro představu co by mi vyhovovalo, ale na linuxu to pod Wine není ono.

Používám teda Double Commander, ale má jeden zásadní problém, který mi extrémně nesedí. Okno vlastnosti souboru není modální a nemůžete zároveň otevřít tyto okna dvě. Kontroluju si tak totiž velikost složek a tady to nejde dělat tak, jak jsem naučený.

Abychom nemrhali zbytečně časem, hned napíšu další co jsem našel a není to dobré.

SunFlower: spousta bugů a hlavně vůbec neukazuje velikost složky.

Gnome Commander: v podstate naprosto skvělý, ale má zásadní bug kvůli kterému nejde připojit Samba. Bohuzel od Ubuntu 14.10 to nejsou schopni vyřešit.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-commander/+bug/1396513

Xfe: neumí Sambu.

Co dalšího bych měl zkusit?
No já zatím zůstávám ud Double Commandru i když někdy se skřípěním zubů. Totiž na linuxu často padá.
Ale pokud potřebuješ znát velikost adresáře, proč otevírat okno vlastností souboru (které mi moc nevyhovuje, protože po překladu má nesmyslně velká tlačítka), když stačí najet na příslušný adresář a stisknout mezerník a případně počkat než se to spočítá. Pokud chceš velikost více složek, můžeš je postupně pomocí mezerníku aktivovat a počkat až výpočty doběhnou.
Jen drobná poznámka: Okno vlastností je modální, a právě proto jich nelze současně otevřít více.  ;)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.