Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vynucení 50hz na monitoru - Nvidia ovladače, Kubuntu 16.04.02 LTS  (Přečteno 1009 krát)

mnx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Ahoj, předem upozorňuju, že jsem docela linuxová lama.

Už pár měsíců používám Kubuntu, a kromě kromě prohlížení internetu a práce s grafikou bych si chtěl pouštět i emulátory starých počítačů.

K tomu ale potřebuju přinutit můj monitor BENQ SW2700PT, aby zobrazoval v 50hz módu. Ve Windows to s Nvidia ovladačemi jde, monitor tam těch 50hz v rozlišení 2560x1440 skutečně zobrazuje, ale ovladače zde v Linuxu mi nabídnou refresh rate pouze 60, nebo Auto.

Někde jsem četl, že je potřeba vytvořit vlastní modeline, ale nevím jak, kde ten soubor vytvořit atd.

Mohl byste mi prosím někdo zkušenější poradit, co mám teda vlastně dělat? Děkuji..

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vynucení 50hz na monitoru - Nvidia ovladače, Kubuntu 16.04.02 LTS
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2017, 00:56:14 »
Moc neporadím, ale nVidia ovladače mají možnost přidat vlastní pokročilé nastavení. Ovladače lze stáhnout třeba z jejich stránek.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

mnx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Vynucení 50hz na monitoru - Nvidia ovladače, Kubuntu 16.04.02 LTS
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2017, 12:42:51 »
Ovladače od nich mám nainstalovaný. Ve volbě refresh rate v nastavení ovladačů tam 50hz není, i když to monitor ve windows umí. Jak to pokročilé nastavení přidat, tam jde udělat i ta frekvence?

mnx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Vynucení 50hz na monitoru - Nvidia ovladače, Kubuntu 16.04.02 LTS
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2017, 06:31:21 »
Tak už jsem to vyřešil. Musí se ručně přepsat konfigurace při "Save to X configuration file" v sekci Monitor a Device. Pomohla mi s tím tato stránka https://fs-uae.net/50hz-display-modes-on-linux-with-nvidia-drivers

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.