Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Čeština  (Přečteno 1513 krát)

Requs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Čeština
« kdy: 16 Května 2017, 14:07:44 »
Ahoj,

Přes program UNetbootin jsem si stáhnul Ubuntu 17.4. 32bit a dal vytvořit bootovací flasku. Po startu jsem chtěl nastavit češtinu. V nastavení po kliku na nastavení jazyka vyskočilo okno pro doinstalování. To proběhlo. Pak na záložku Install/remove lang.. kde jsem ponechal ENG a zatrhnul CZE a zbytek jazyků vypnul (nebo nechal odstranit). Při instalování vyskočí Falled ... viz sreen. Sice píšou, že mám zkontrolovat  připojení, ale to normálně funguje. Toto už je druhý pokus na jiném PC v jiné síti. Před tím jsem vytvořil flashku s verzí 16.4.. Prosím o radu co je špatně

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Čeština
« Odpověď #1 kdy: 16 Května 2017, 19:05:32 »
Ahoj a vitaj na fóre  ;)
Citace
Prosím o radu co je špatně
Z Tvojej strany asi nič. Inštalovať locale do Live session sa bežne nerobí, možno je to neobjavený bug. Mne to urobilo to isté s Ubuntu 17.04 64bit. Počas inštalácie Ťa Inštalátor sám vyzve na lokalizáciu a tá prebehne ok. BTW - prečo 32 bitové distro? Ak máš 4GB tak 64 bit bude chodiť rýchlejšie.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Requs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Čeština
« Odpověď #2 kdy: 16 Května 2017, 20:07:26 »
Ahoj vxmery,

děkuji za přivítání ;)

No nyní to celé dělám proto abych mohl koukat v práci na služebním PC na hokej  ;D

Ubuntu už jsem zkoušel v minulosti, ale moc času jsem tomu nedal. V práci mám nějakou i3 a asi 2GB RAM s onboard grafikou takže žádná sláva proto jsem zvolil 32bit i s ohledem na to, že v terénu vyndám flashku a v podstatě můžu působit i na takových to strojích. Je to možné, že toto je nějaký bug a asi s tim nehnu. Ještě řeším dvě věci.  první .... YouTube ve FF funguje, ale právě přenos ČT Sport ne. Nainstaloval jsem Flash pla pro ubuntu ale ani to nepomohlo. Druhou ... chtěl bych pokud provedu změny v systému aby po opětovném zapnutí nastavení zůstalo. O5 děkuji za radu. Tímto se omlouvám za dotazy které nesouvisí s hlavičkou vlákna. Pokud je to problém prosím admina o smazání.

Díky P.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Čeština
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2017, 21:11:38 »
Davam si cestinu do live 14.04 bezne  :)

Neni to jen chybou adresy? Zkusil jsi pred tim v terminale udelat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update?

Kdyz to nepomuze, tak jeste
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get update
a pak znovu zkusit instalaci jazykoveho balicku

Toto pouzivam na bug, ktery je v Xubuntu, kvuli kteremu vzdy selze aktualizace, nezli provedu tuto sekvenci ...
« Poslední změna: 16 Května 2017, 21:15:33 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Čeština
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2017, 21:22:38 »
Ahoj vxmery,

děkuji za přivítání ;)

No nyní to celé dělám proto abych mohl koukat v práci na služebním PC na hokej  ;D

Ubuntu už jsem zkoušel v minulosti, ale moc času jsem tomu nedal. V práci mám nějakou i3 a asi 2GB RAM s onboard grafikou takže žádná sláva proto jsem zvolil 32bit i s ohledem na to, že v terénu vyndám flashku a v podstatě můžu působit i na takových to strojích. Je to možné, že toto je nějaký bug a asi s tim nehnu. Ještě řeším dvě věci.  první .... YouTube ve FF funguje, ale právě přenos ČT Sport ne. Nainstaloval jsem Flash pla pro ubuntu ale ani to nepomohlo. Druhou ... chtěl bych pokud provedu změny v systému aby po opětovném zapnutí nastavení zůstalo. O5 děkuji za radu. Tímto se omlouvám za dotazy které nesouvisí s hlavičkou vlákna. Pokud je to problém prosím admina o smazání.

Díky P.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Čeština
« Odpověď #5 kdy: 16 Května 2017, 21:43:00 »
Ahoj vxmery,

děkuji za přivítání ;)

No nyní to celé dělám proto abych mohl koukat v práci na služebním PC na hokej  ;D

Ubuntu už jsem zkoušel v minulosti, ale moc času jsem tomu nedal. V práci mám nějakou i3 a asi 2GB RAM s onboard grafikou takže žádná sláva proto jsem zvolil 32bit i s ohledem na to, že v terénu vyndám flashku a v podstatě můžu působit i na takových to strojích. Je to možné, že toto je nějaký bug a asi s tim nehnu. Ještě řeším dvě věci.  první .... YouTube ve FF funguje, ale právě přenos ČT Sport ne. Nainstaloval jsem Flash pla pro ubuntu ale ani to nepomohlo. Druhou ... chtěl bych pokud provedu změny v systému aby po opětovném zapnutí nastavení zůstalo. O5 děkuji za radu. Tímto se omlouvám za dotazy které nesouvisí s hlavičkou vlákna. Pokud je to problém prosím admina o smazání.

Díky P.
1. Aby změny tebou provedené v systému zůstaly zachovány, je potřeba na bootovací flešce vytvořit tzv. persistent file, omezení u FAT32 je na max 4 GB (pomocí např. Yumi - zdůrazňuji, že je třeba použít rychlou flešku!)
----
Pochopitelně, pokud persistence není použita, po restartu jsou veškeré změny pryč - ale to už víš....

--------------------------------
Druhou možností je nevytvářet live system, ale ubuntu na flešku (formátovanou na ext4) klasicky nainstalovat = budeš potřebovat dvě flešky (jednu ZE které budeš instalovat a druhou NA kterou budeš instalovat).
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Problém ČT vysílání:
iVysílání npřešlo nadávno z flashe na HTML5. Takže instalací flashplayeru to nevyřešíš. Nicméně HTML5 player by měl fungovat v každém prohlížeči, nic není třeba doinstalovávat. Vyzkoušej třeba Chrome.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čeština v live OS:
Zkus změnit ve zdrojích SW jako zdroj na "server česká republika". Po zdárném nainstalování jazykových cz balíčků je třeba se odhlásit a znova přihlásit aby se efekt projevil.

Requs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Čeština
« Odpověď #6 kdy: 16 Května 2017, 22:10:07 »
Davam si cestinu do live 14.04 bezne  :)

Neni to jen chybou adresy? Zkusil jsi pred tim v terminale udelat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update?

Kdyz to nepomuze, tak jeste
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get update
a pak znovu zkusit instalaci jazykoveho balicku

Toto pouzivam na bug, ktery je v Xubuntu, kvuli kteremu vzdy selze aktualizace, nezli provedu tuto sekvenci ...

Ventero děkuji za tip. Zítra se pokusím vyzkoušet. Jak již píšu z Linuxem jsem nikdy moc nepracoval takže se zatím učím. ;)

Requs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Čeština
« Odpověď #7 kdy: 16 Května 2017, 22:11:53 »
Ahoj vxmery,

děkuji za přivítání ;)

No nyní to celé dělám proto abych mohl koukat v práci na služebním PC na hokej  ;D

Ubuntu už jsem zkoušel v minulosti, ale moc času jsem tomu nedal. V práci mám nějakou i3 a asi 2GB RAM s onboard grafikou takže žádná sláva proto jsem zvolil 32bit i s ohledem na to, že v terénu vyndám flashku a v podstatě můžu působit i na takových to strojích. Je to možné, že toto je nějaký bug a asi s tim nehnu. Ještě řeším dvě věci.  první .... YouTube ve FF funguje, ale právě přenos ČT Sport ne. Nainstaloval jsem Flash pla pro ubuntu ale ani to nepomohlo. Druhou ... chtěl bych pokud provedu změny v systému aby po opětovném zapnutí nastavení zůstalo. O5 děkuji za radu. Tímto se omlouvám za dotazy které nesouvisí s hlavičkou vlákna. Pokud je to problém prosím admina o smazání.

Díky P.
1. Aby změny tebou provedené v systému zůstaly zachovány, je potřeba na bootovací flešce vytvořit tzv. persistent file, omezení u FAT32 je na max 4 GB (pomocí např. Yumi - zdůrazňuji, že je třeba použít rychlou flešku!)
----
Pochopitelně, pokud persistence není použita, po restartu jsou veškeré změny pryč - ale to už víš....

--------------------------------
Druhou možností je nevytvářet live system, ale ubuntu na flešku (formátovanou na ext4) klasicky nainstalovat = budeš potřebovat dvě flešky (jednu ZE které budeš instalovat a druhou NA kterou budeš instalovat).
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Problém ČT vysílání:
iVysílání npřešlo nadávno z flashe na HTML5. Takže instalací flashplayeru to nevyřešíš. Nicméně HTML5 player by měl fungovat v každém prohlížeči, nic není třeba doinstalovávat. Vyzkoušej třeba Chrome.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čeština v live OS:
Zkus změnit ve zdrojích SW jako zdroj na "server česká republika". Po zdárném nainstalování jazykových cz balíčků je třeba se odhlásit a znova přihlásit aby se efekt projevil.

I tobě děkuji juwa2 za info. Zítra budu pokračovat. Ozvu se co a jak dopadlo. ;)

Requs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Čeština
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2017, 13:05:03 »
Ahoj,

2:Ventero

Tak jsem provedl jak si napsal a funguje to !!! Provedl jsem rovnou bod 2 a pak češina šla doinstalovat. Děkuji zase jsem o něco chytřejší :)

2:juwa2

add1) flashku mám Samsung 64GB blue USB 3 přenos píšou až 130MB/s, ale pokud to budu tvořit na starym železe tak je to asi jedno. Na Yumi se podívám snad to vygooglim sám.

add2) proč potřebuju 2 flashky ? nešlo by to z disku na flash?

add3) Rozumim :D stáhnu Chrome nebo Maxhton.

add4) čeština se povedla díky radě od Ventero.

No mám co dělat du to zkusit. Zatim dík ;) P.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.