Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek  (Přečteno 2672 krát)

freedom266

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« kdy: 15 Srpna 2017, 09:33:21 »
Ahoj lidi,
myslim, ze k tomu neni moc co dodat. Pouzivam teda elementary os, ale v defaultnim prehravaci jem nenasel tuto moznost. Navrhne mi nekdo prosim alternativu? Eventuelne bych mozna i ocenil, kdyby jste mi asi i napsali, jak to tam nastavim, jsem z tech linuxovejch prehracau  mimo, protoze jsem byl zvyknutej na media monkey :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2017, 12:28:58 »
Pozeral som teraz rhytmbox.
https://wiki.gnome.org/Apps/Rhythmbox/Screenshots
Tam si mozes zapnut zobrazit umiestnenie co je cesta k suboru a mozes si nechat pesnicky zobrazit/zoradit podla tohto umiestenenia. Posledny stlpec v obrazku.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2017, 14:25:05 »
Music on Console

Kód: [Vybrat]
sudo apt install moc
Po instalaci stačí spustit v terminálu. Nejlepší přehrávač pro linux, co znám :-)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2017, 16:22:13 »
Music on Console

Kód: [Vybrat]
sudo apt install moc
Po instalaci stačí spustit v terminálu. Nejlepší přehrávač pro linux, co znám :-)
Poněkud "spartánské" řešení, to se mu asi moc líbit nebude. Nicméně existují i internetové prohlížeče tohoto typu... :)

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2017, 02:13:44 »
Dokud nevyzkoušíš, nepochopíš, jak je to pohodlné. CTRL+Alt+T, pak napíšu m (mám na to alias, který má v sobě i cestu k hudbě i  mé oblíbené barevné téma, a hned mohu přes šipky vybrat složku, pak stačí jen entr, a hraju. Pomocí <> měním hlasitost, plus tam jsou ještě nějaké zkratky. Ostatní přehrávače jsem úplně přestal používat.

freedom266

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2017, 13:38:15 »
Tak uz jsem snad zkusil opravdu vse co se da vcetne clementine, vyse zminenych, Audacious, Amarok atd. Vzdavam to, proste MediaMonkey se nic nevyrovna. Takze se chci zeptat - Jak tezke muze byt prepsat MediaMonkey z Windows do Linuxu? :D Vim, ze je to trochu radikalni reseni, ale je to proste challenge, chapete :)

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2017, 18:38:04 »
SAYONARA,A-TUNES...a este milion prehravacov,aj CLEMENTINE...len potrebuje to nastavenie...
-ale nemozes prirovnavat k media monkey,potom pouzivaj nadalej win...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2017, 21:05:58 »
Tak uz jsem snad zkusil opravdu vse co se da vcetne clementine, vyse zminenych, Audacious, Amarok atd. Vzdavam to, proste MediaMonkey se nic nevyrovna. Takze se chci zeptat - Jak tezke muze byt prepsat MediaMonkey z Windows do Linuxu? :D Vim, ze je to trochu radikalni reseni, ale je to proste challenge, chapete :)
1.Mediamonkey není ničím vyjímečný kromě možnosti rozsáhlé knihovny. Neříkej, že žádný linuxový přehrávač (a co jich panečku je!) knihovnu nemá...
2. Můžeš zkusit MM nainstalovat pod Wine - mohlo by to běžet...
3. Portování do linuxu je mimo.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Odpověď #8 kdy: 22 Srpna 2017, 09:30:41 »
-vynechal som JAJUK a DEADBEEF...
-LINUX je iné,aj programy su iné......

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.