Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu - přestala fungovat WiFi konzole  (Přečteno 1782 krát)

Mays_Hayes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • Online marketing a webdesign
Xubuntu - přestala fungovat WiFi konzole
« kdy: 06 Září 2017, 11:21:44 »
Dobrý den,

na mém netbooku Samsung N145 a instalaci Xubuntu přestala fungovat WiFi konzole. Dříve byla normálně k dispozici v pravém horním rohu v liště. Wifi sítě systém nenalezne ani přes ovládací panely. Na alternativní instalaci Windows 7 funguje WiFi v pořádku, takže hardware je funkční.

Nevíte, čím by tomohlo být? A jak to případně napravit? Zkoušel jsem různé postupy, co se mi podařilo najít na netu, ale bez bohužel bez výsledku.
Návod na instalaci systému WordPress - www.whitehat.cz/wordpress-instalace-navod/

swede

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Xubuntu - přestala fungovat WiFi konzole
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2017, 21:20:49 »
Dělá mi to taky. Občas se v indikátoru objeví bluetooth, indikátor wi-fi zmizí a systém se tváří, že je připojen přes ethernet. Žádný síťový kabel ale opravdu v NB nemám. No kdybych se potřeboval připojit na novou wi-fi, byl by to problém. Zatím vždy po vypnutí nikdy nepoužívaného bluetooth a restartu se vše dá do pořádku, ale z neznámého důvodu to pár restartech udělá zas. Vidíš v tom indikátoru aspoň něco?
Btw, doteď jsem si myslel, že mi to dělá externí USB wi-fi karta, kterou připojuji, když jsem ve větší vzdálenosti a integrovaná wifi přijímá slabý signál. Tohle je pro mě nová informace.
« Poslední změna: 06 Září 2017, 21:28:15 od swede »

WeltRaum

  • Host
Re:Xubuntu - přestala fungovat WiFi konzole
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2017, 21:22:28 »
Ikonka WIFI sem-tam zmizne aj mne v LinuxMint XFCE. Obyčajne pomôže reštart network-manageru
Kód: [Vybrat]
sudo service network-manager restartalebo reštart PC.
Prípadne skontroluj, či nie je WIFI nejak v PC hardvérovo vypnutá.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Xubuntu - přestala fungovat WiFi konzole
« Odpověď #3 kdy: 18 Září 2017, 13:35:02 »
Me se to u Xubu 14.04 deje, kdyz OS najede drive, nez najede do pohotovosti modem/router. Tedy musim nejprve zapnout modem, pockat az najede do plna a sviti vsechny kontrolky a pak teprve zapnout PC ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Xubuntu - přestala fungovat WiFi konzole
« Odpověď #4 kdy: 18 Září 2017, 14:15:23 »
Je to ten isý stroj ako tu ?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.