Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google Drive nestahuje soubory  (Přečteno 2512 krát)

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Google Drive nestahuje soubory
« kdy: 10 Října 2017, 08:03:34 »
Zdravím, vyzkoušel jsem připojení účtu Google v novém Gnome, kde je i nasynchronizování Google Drivu... tam označeného jako Files.

Bohužel se mi na tom nelíbí jedna zásadní věc, a tou je, že soubory nejsou staženy na disk, ale stahují se až v okamžiku, kdy je dám otevřít. To je stejný princip jako na mobilu. Ale pro mě naprosto k ničemu. Cloud používám jako zálohu mezi počítači. Takže když mi shoří jeden počítač tak mám kopii na druhém a to okamžitě a ne že budu čekat 2 minuty než načte seznam 20tis. souborů anebo pak budu čekat než z internetu načte soubory, které mají X GB.

Lze to někde nastavit, aby na disk synchronizoval okamžitě všechny změny, jak nastavenou a to včetně dat. Jinými slovy, bez internetu musím mít přístupné všechny data a až se připojím k netu, tak se změny odešlou do cloudu.

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2017, 08:44:47 »
gnome nemám, takže si nejsem jist, zda to funguje korektně či je potřeba ještě něco nastavit, nicméně můžeš použít alternativní klienty https://www.fossmint.com/best-google-drive-clients-for-linux/
« Poslední změna: 11 Října 2017, 08:47:26 od hajiborojobo »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2020, 09:46:52 »
Funguje vám teď grive2?

Co používáte pro synchro s google drivem?

Mně grive2 většinou (v 90%) při pokusu o získání autentizačního kódu vrací toto:
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2020, 13:38:38 »
Já mám koupený OverGrive a z toho co jsem zkoušela je asi nejpoužitelnější, ale i tak je to tragédie. Občas mi zdvojuje soubory, někdy se kousne a jediná možnost jak ho rozběhnout je restartovat celý počítač.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2020, 11:57:41 »
Občas mi zdvojuje soubory, někdy se kousne a jediná možnost jak ho rozběhnout je restartovat celý počítač.

Takhle mi to funguje také, ale hrozně pomalu a nespolehlivě. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #5 kdy: 03 Července 2020, 12:37:46 »
Bohužel cloud v Linuxu pořádně nefunguje, tedy z těch rozumných cloudů. Google Drive viz výše, OneDrive se mi ani nepovedlo rozběhnout a iCloud nemá ani neoficiálního klienta. To ostatní je na prd. Ještě by celkem ušel Mega, ten relativně fungoval, ale zase omezení 5 GB na 4 hodiny nebo kolik a ještě to naprosto nesmyslně hlídají přes IP adresu, takže na VPN mám neustále vyčerpaný limit. A odpojovat se od VPN jen kvůli pochybnému cloudu se mi fakt nechce.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #6 kdy: 03 Července 2020, 12:47:02 »
Bohužel cloud v Linuxu pořádně nefunguje, tedy z těch rozumných cloudů.

dropbox a mega funguje bez problémů...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #7 kdy: 03 Července 2020, 12:55:37 »
2 GB na Dropboxu a další násobně dražší než konkurence (2 TB fakt nepotřebuju, 10€ měsíčně dát nechci, stačí mi 200 GB sdílené s rodinou za 3€) a omezení trafficu na Mega je automaticky vylučuje. Prostor na Mega by mi stačil, ale když na novém počítači stahuju data z cloudu, tak je to cca 40 GB, tedy na Mega asi tak na den a půl... Google Drive a OneDrive jsou za hodinku hotové. Navíc Mega tak nějak moc nevěřím.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #8 kdy: 03 Července 2020, 19:30:21 »
Cemukoliv se da verit vic, nez Google a Microsoftu :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #9 kdy: 03 Července 2020, 19:32:52 »
Věc názoru :) Každopádně rozhodně věřím víc Googlu a Microsoftu než Mega, což je pokud se nepletu projekt zakladatele Megauploadu. Je ještě stíhaný nebo ho už Nový Zéland vydal? :) Nicméně teda úplně nejvíc co se týče soukromí věřím Applu, Bohužel iCloud ve Windows není moc dobře použitelný a v Linuxu ho nejde použít vůbec.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #10 kdy: 03 Července 2020, 20:27:24 »
Nepletes se - u nej mam rozhodne vetsi jistotu, ze neproda moje data USA-fasounum!
Ale jinak jde dlouhodobe sledovat, ze o svete skoro nic nevis a navzdory tomu mas hodne vyhranene a sebejiste nazory. Neni to totiz vec nazoru, ale vedomosti a rozhledu :D
« Poslední změna: 03 Července 2020, 20:32:04 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #11 kdy: 03 Července 2020, 21:23:01 »
Nicméně teda úplně nejvíc co se týče soukromí věřím Applu,

Mně nejde (v tomto případě) o soukromí, ale rychlost a spolehlivost. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #12 kdy: 03 Července 2020, 21:49:00 »
Tak v tom případě asi nic neexistuje, Google Drive je rychlý, ale v Linuxu nespolehlivý, OneDrive je rychlý, ale v Linuxu jsem ho nerozběhla vůbec (a to jsem zkoušela několik klientů), Mega je pomalý a omezený na trafficu i když kapacita by stačila a Dropbox má malou kapacitu a dost extrémní cenu, rychlost neznám. A jiným poskytovatelům bych asi už nevěřila vůbec, zvláště když jsou v Rusku, Číně a podobných zemích.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #13 kdy: 03 Července 2020, 22:16:10 »
Tak v tom případě asi nic neexistuje, Google Drive je rychlý, ale v Linuxu nespolehlivý, OneDrive je rychlý, ale v Linuxu jsem ho nerozběhla vůbec (a to jsem zkoušela několik klientů)
Kukni toto https://www.maketecheasier.com/sync-onedrive-linux/

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #14 kdy: 03 Července 2020, 23:52:48 »
na OneDrive jsem používal buď nakonfigurované rclone, nebo přes git clone https://github.com/skilion/onedrive.git a make install :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #15 kdy: 04 Července 2020, 00:27:58 »
Tak v tom případě asi nic neexistuje, Google Drive je rychlý, ale v Linuxu nespolehlivý, OneDrive je rychlý, ale v Linuxu jsem ho nerozběhla vůbec (a to jsem zkoušela několik klientů), Mega je pomalý a omezený na trafficu i když kapacita by stačila a Dropbox má malou kapacitu a dost extrémní cenu, rychlost neznám. A jiným poskytovatelům bych asi už nevěřila vůbec, zvláště když jsou v Rusku, Číně a podobných zemích.

Takže nakonec je nejlepší udělat si vlastní server doma. Sice to něco stojí, musí pořád běžet, ale jinak....  ;)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #16 kdy: 04 Července 2020, 02:36:54 »
A pak je to v suchu u NAS :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Google Drive nestahuje soubory
« Odpověď #17 kdy: 04 Července 2020, 14:03:33 »
Kukni toto https://www.maketecheasier.com/sync-onedrive-linux/

Díky, ale tohle je jenom pro příkazovou řádku, to je k ničemu. Stejně jako většina ostatních klientů. Zbytečně složité, bez GUI, nepoužitelné.

Takže nakonec je nejlepší udělat si vlastní server doma. Sice to něco stojí, musí pořád běžet, ale jinak....  ;)

Ale jinak je to nepříliš bezpečné z důvodu selhání HW. Není příliš rozumné mít důležitá data jen na NASu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.