Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vpn připojení jak na to?  (Přečteno 41918 krát)

michalval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
vpn připojení jak na to?
« kdy: 05 Listopadu 2017, 21:23:05 »
Dobrý den, našel by se někdo kdo by mi rychle a stručně navedl jak spustit VPN  připojení v Linuxu. Doposud jsem jako hlavní systém používal windows a hrál jsem si asi 2 roky na druhém počítači s  ubuntu. Ve win pro bezpečnější a komfortnější pocit jsem si platil za připojení VPN u AVG antiviru. Připojení přes VPN mi AVGéčkem bylo poskytnuto automaticky bez většího nastavování. Pouze jsem následoval menu v AVG pro VPN připojení. Nyní když jsem se rozhodl přejít i s mým pracovním NB pod ubuntu,  a i když jsem se nedočetl o nějakém rozhraní které mi v linuxu také snadno navede jak se připojit přes VPN, stále výhody proč by jsem u Ubuntu rád zůstal z celkově securitních důvodů OS převažují. Všimnul jsem si, že již v menu sítového připojení pro Ubuntu je hodně v tomto směru předpřipraveno a přednastaveno. V MENU- upravit připojení- ethernet - přidat-je - bud nabídka opev VPN, nebo point to point tuneling protocol a nebo vpn via cisco. Byl by někdo od té dobroty a vypsal mi zde "polopatě" co vyplnit do "brány a do toho pole doména NT". Nebo jak jinak se co nejjednodušeji připojit v Ubuntu přes nějaké bezpečné!(free) VPN?   P.S. Upřednostnoval bych spíše radeji Free připojení i za cenu pomalejšího připojení(případně bych si přepínal mezi VPN a normálním připojením).  Díky za poradu:))
« Poslední změna: 21 Listopadu 2017, 22:52:17 od michalval »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2017, 10:27:19 »
Naštěstí není nutné vše konfigurovat ručně.
Nejjednodušší je nainstalovat https://fruho.com/
kde pak vybereš pouze providera a zadáš jméno a heslo účtu (který si vytvoříš na jeho webu).
Je také možno naimportovat konfigurační soubor libovolného providera který podporuje standard OpenVPN a opět zadat přihl. údaje. Soubor stáhneš z jeho webu.

Nebo použij přímo Open VPN takto
https://hide.me/en/vpnsetup/ubuntu/openvpn/




« Poslední změna: 06 Listopadu 2017, 10:55:24 od juwa2 »

michalval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2017, 21:16:45 »
Díky, pokusím se na to podívat :)

michalval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2017, 00:18:55 »
Tak jsem zkusil nainstalovat to Fruho a píše mi to při spouštění: Could not retrive client id. Try to reinstal the program.  Zkoušel jsem to několikrát přeinstalovat a je to stále stejné.
 ???
A když jsem zkusil nainstalovat přes terminál pro Vpn připojení pro "hide.me" zadáním příkazu podle návodu,: sudo apt-get install openvpn network-manager-openvpn network-manager-openvpn-gnome
, tak mi to zase pro změnu vyhodilo tuto odpověd: chyba při zpracovávání balíku python-mysqldb (--configure):
 balík je ve velmi nekonzistentním stavu - před pokusem
o konfiguraci by měl by být přeinstalován.
Při zpracování nastaly chyby:
 python-mysqldb
chyba při zpracovávání balíku python-mysqldb (--configure):
 balík je ve velmi nekonzistentním stavu - před pokusem
o konfiguraci by měl by být přeinstalován.
Při zpracování nastaly chyby:
 python-mysqldb
Díky předem za případné rady :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2017, 02:13:55 »
A proč si jednoduše nestáhneš od některého proivdera konfigurační soubor a nenaimportuješ ho do fruha?
Jak je na to firewall? Neblokuje to?
A co router? Tam je taky firewall. A je dobré zapnout upnp.

michalval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2017, 16:49:06 »
Ted budu za blbého, ale pls. polopatě.  Kde prosím stáhnu konfigurační soubor a jak ho importuji?Kde se zapíná upnp?? ???  Díky :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2017, 17:07:40 »
6.11. 10:27  Jsi dostal odkaz na návod s názornými obrázky.  A pro jistotu ještě také na video kde je vše polopaticky ukázáno. Sem to nikdo opisovat nebude - můžeš si to tam přece přečíst/podívat sám...  :-\
Upnp se zapíná v nastavení routeru - podívej se do manuálu (pokud ho nemáš, stáhni z webu výrobce).
Konfigurační soubor naimportuješ do fruho takto:


Obrázek je z webu aplikace, to sis mohl najít sám... Jsou tam i další obrázky a užitečné rady. Odkaz máš.
Chtělo by to trochu samostatnosti... :-[
« Poslední změna: 08 Listopadu 2017, 17:17:46 od juwa2 »

michalval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2017, 17:20:00 »
pokusím si s tím pohrát, kdyžtak ještě napíšu. Zatím díky :)

Standa99

  • Host
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #8 kdy: 08 Listopadu 2017, 22:53:48 »
Existují konfigurační soubory pro "AVG Secure VPN", aby šly naimportovat do OpenVPN apod?
Standard ovpn používají, ale v podporovaných systémech mají akorát windows a např. pro android mají extra appku. Stačilo by vědět akorát IP, port zmiňují 1194 a přihlašovací údaje.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #9 kdy: 09 Listopadu 2017, 00:09:55 »
Existují konfigurační soubory pro "AVG Secure VPN", aby šly naimportovat do OpenVPN apod?
Standard ovpn používají, ale v podporovaných systémech mají akorát windows a např. pro android mají extra appku. Stačilo by vědět akorát IP, port zmiňují 1194 a přihlašovací údaje.
Ty konfigurační soubory by měly být multiplatformní...

Standa99

  • Host
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #10 kdy: 09 Listopadu 2017, 07:58:16 »
Jenže ke stažení ty konfigurační soubory nemají a to ho logicky limituje, protože nemá co naimportovat, navíc pro Linux žádnou aplikaci nemají. Jedině že by šly ty konfiguráky vypreparovat ve windows až po instalaci.

P.S. Tak jsem zkusil verzi zdarma, kde je možnost se připojit pouze přes Prahu.
Našel jsem dva ovpn soubory (jsou tam i certifikáty), ve kterých je pouze tohle:
Kód: [Vybrat]
client
dev tun
comp-lzo yes
ns-cert-type server
remote-cert-tls server
tls-client
resolv-retry infinite
reneg-sec 0
nobind
redirect-gateway
server-poll-timeout 10
dhcp-renew
dhcp-release
Dále je tam vpn_engine.log, ze kterého jde vyčíst IP adresa 77.234.40.43:1194, ovšem jaké jsou další adresy a jak přesně probíhá ověření, to netuším. Sice tam je soubor auth s nějakými daty, ale aby to nakonec nebylo přes účet u AVG (pokud nějaký je). Takže to bude chtít ruční piplačku s nejistým výsledkem.

Standa99

  • Host
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #11 kdy: 09 Listopadu 2017, 08:33:50 »
Tak to jde, akorát nemám jiné IP adresy a spoléhám na soubor auth, možná to je v placené verzi jinak.
Níže je konfigurák s tím, že se ty certifikáty + auth musí vykopírovat z windows:
Kód: [Vybrat]
client
dev tun
proto udp
remote 77.234.40.43 1194
comp-lzo yes
ns-cert-type server
remote-cert-tls server
tls-client
resolv-retry infinite
reneg-sec 0
nobind
redirect-gateway
server-poll-timeout 10
dhcp-renew
dhcp-release
cipher AES-256-CBC
auth-user-pass auth
ca ca.crt.pem
cert crt.pem
key prv.pem

michalval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #12 kdy: 09 Listopadu 2017, 13:12:33 »
"Obrázek je z webu aplikace, to sis mohl najít sám... Jsou tam i další obrázky a užitečné rady. Odkaz máš.
Chtělo by to trochu samostatnosti.."

Díky za snahu pomoci, kdyby jsem se však do toho Fruha vůbec dostal, tak jsem si s tím už dávno hrál a využil bych trochu té samostatnosti :). Mým příspěvkem ze včera jsem myslel, že Fruho nemohu vůbec spustit. Nainstalované je, ale když kliknu pro spuštění tak to píše právě toto(což jsem zde již uváděl): Could not retrive client id. Try to reinstal the program.  Zkoušel jsem to několikrát přeinstalovat a je to stále stejné, jakmile chci program spustit kliknutím na ikonu spouštění , stále to píše tuto Eror zprávu.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2017, 13:14:22 od michalval »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #13 kdy: 09 Listopadu 2017, 15:32:25 »
Ta "samostatnost" mimo jiné spočívá třeba v zadání té chyby do googlu poněvadž je to poměrně chytrý strýček a leccos ví....
Mám pro tebe ale dobrou zprávu. Schválně mi to nedalo a zkusil jsem Fruho nainstalovat. Po instalaci nešlo spustit a vyhodilo to stejnou chybu jako u tebe. Takže řešení je:
Fruho odinstaluj.
A pak znova nainstaluj, ale pomocí těchto příkazů:
Kód: [Vybrat]
wget -O fruho.deb https://github.com/fruho/fruhoapp/releases/download/fruho-0.0.24/fruho_0.0.24_amd64.deb
sudo dpkg -i fruho.deb
sudo apt-get install -f

Pak už Fruho sputíš bez problémů, teď jsem to osobně zkoušel.  ;)
Tady https://securitykiss.com/resources/download/account/  zadáš e-mail na který ti za chvíli přijdou přihlašovací údaje.
Ty vyplníš do Fruha, klikneš na "Import configuration" , potom na "Connect" a už jedeš přes VPN.
-----------
EDIT: Příčinou bylo, že je potřeba mít ještě nainstalovaný balíček openvpn.  Zřejmě autor Fruho předpokládá, že ho každý má a nezohlednil to v instalátoru jako potřebnou závislost. Proto se automaticky nedoinstaloval ani při instalaci pomocí Gdebi. Teprve dpkg zabralo. Samozř. je možno openvpn doinstalovat i ručně, je normálně v repozitářích...
« Poslední změna: 10 Listopadu 2017, 16:00:26 od juwa2 »

michalval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:VPN PŘIPOJENÍ jak na to?
« Odpověď #14 kdy: 10 Listopadu 2017, 15:59:53 »
díky opět za radu:)
« Poslední změna: 21 Listopadu 2017, 22:21:05 od michalval »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.