Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebook MSI MegaBook S271X Orange a UBUNTU  (Přečteno 1546 krát)

Chose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
  • Never say never!
Notebook MSI MegaBook S271X Orange a UBUNTU
« kdy: 05 Března 2007, 17:49:21 »
Zdravim,  zvazuju koupi tohoto stroje a provozovani 64bitoveho UBUNTU. Moc by me potesilo kdyby se nekdo podelil se mnou o sve skusenosti stimhle notebookem.

Dik moc

Chose

heliix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Notebook MSI MegaBook S271X Orange a UBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2007, 18:54:02 »
ahoj. zajimava shoda nahod, ve ctvrtek jsem si tento sympaticky laptop koupila :-)
instalace ubuntu edgy (cerstve vypalene cd, 64bitova verze) probehla bez potizi. jen neslo hned nastavit spravne rozliseni monitoru-dalo se s tim pracovat, ale bylo to kapku mazle (nepamatuju si, kolik na kolik pixelu). bylo potreba stahnout si ATI ovladac, zde je odkaz:
https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/ATI#head-02330ccb580b6a9411d32bf617cc5a82116ba6b9

wifi a ctecku karet jsem zatim nezkousela, ostatni fungovalo hned od instalace. jsem s nim zatim spojojena, je lehounky, rychly, tichy, ma krasny obraz.. vytkla bych mizernou kvalitu zvuku-ale to je u vsech laptopu, a taky ma horsi odvadeni tepla (prumerna pracovni teplota je kolem 45C, ale pri delsi praci to byva neprijemne). zatim jsem neprisla na to, jak se ovlada vetracek.

Chose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
  • Never say never!
Notebook MSI MegaBook S271X Orange a UBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2007, 09:42:27 »
No tak to jsem rad ze to nekdo ma dokonce i s Ubuntu 64b. Zvuk je asi mizerny vsude ale nevadi stejne vetsinou mam sluchatka..
-na webech dost chvali ten display, fakt je to tak dobry??? no na 12"palcovy
-no a na nejakych strankach jsem nasel ze notebook ma bluetooth, u vyrobce nikoliv.... nejspis ho mit nebude ale chtel bych se ujistit
-a jeste by me zajimala ta udavana vydrz 3,5h... me se to zda nejak moc ale zase po zkusenosti s minulym ... tam byla sotva hodinka

Jinak drzim palce pri sprovozneni wi-fi (to bude prvni ceho se chytnu) a doufam ze bude dobre slouzit i mne :)

Dik
Chose

heliix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Notebook MSI MegaBook S271X Orange a UBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2007, 13:23:14 »
s LCD jsem moc spokojená, rozlišení 1280x800 na 12.1" dělá divy. i při malé velikosti písma je text krásně čitelný, takže subjektivně se mi zdá dokonce "větší" než můj předchozí notebook se 14" displejem. je to hodně slušné i na filmy, i když asi jen pro jednoho diváka ;-). a úhlové zkreslení je minimální.
bluetooth mají jen některé modely, ten můj ne, má toliko IR port (který zatím taky nemám na čem zkusit).
baterka těch 3.5 hodiny opravdu vydrží, a dá se případně dokoupit i výkonnější na 6-7 hodin provozu.

nefunguje mi hibernace a suspend to RAM, ale zatím jsem to nijak neřešila, acpi podporováno je (i když kdesi doporučovali přidat bootovací parametr acpi=off, není to třeba). startuje opravdu rychle, procesor běží dle potřeby při jedné ze tří frekvencí (většinu času 800GHz), občas by mi stačilo i míň-právě aby se šetřila baterka a aby tolik nehřál.

wifi jsem včera zkoušela a chytla se. i když signál se věčně ztrácel..

klávesy pro neabecední paznaky jsou vpravo kapku nalepené na sobě, někomu to dělá problémy.
ještě touchpad- na můj vkus trochu necitlivý, ale hlavně že funguje (i se scrollováním). funguje i společně s myší.

tak mnoho štěstí!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.