Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Akcelerace GK ve VirtualBoxu  (Přečteno 3723 krát)

Luboš Klicpouch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Androweb.cz
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« kdy: 07 Března 2007, 00:22:33 »
Ahoj, je nějaká možnost ve VirtualBoxu nainstalovat nějaké ovladače, které zlepší chod té emulované grafické karty co je pod WXP? Bohužel mi v emulovaných XPčkách hrají filmy strašně pomalu a sekají se Na hry nemám čas, jde o to, aby hrály aspoň AVI filmy plynule.

Mám C2.8GHz, 1GBR, GF 5700 LE.

Díky za info.

Luboš Klicpouch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Androweb.cz
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2007, 01:18:58 »
A taky jsem zkusil Slax s Looking Glass, ale neskutečně pomalé. Hejbeš myší a čekáš až se pohne :( Kdyby tam tak šlo akcelerovat prostředí, aspoň trochu.....

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2007, 07:56:00 »
Pokud vim tak dosud nejde.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2007, 08:31:55 »
Citace: bigis
Ahoj, je nějaká možnost ve VirtualBoxu nainstalovat nějaké ovladače, které zlepší chod té emulované grafické karty co je pod WXP? Bohužel mi v emulovaných XPčkách hrají filmy strašně pomalu a sekají se Na hry nemám čas, jde o to, aby hrály aspoň AVI filmy plynule.

Mám C2.8GHz, 1GBR, GF 5700 LE.

Díky za info.
Je nějaký racionální důvod k tomu, že chceš sledovat Avi filmy pod emulovanejma Xpčkama místo toho, aby jsi si je pouštěl normálně v systému? Tomu moc  nerozumím.
Aj dont spíík ííngliš :)

Luboš Klicpouch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Androweb.cz
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2007, 09:25:26 »
Uprava a tvorba titulků pod SUBTITLE EDITOREM. V linuxu bohužel nejsou tak dokonalí. A bohužel taky nic nemá na winamp. Leda, jak nastavit Totem nebo Kaffein aby přeskakovali při skisku šipky jen o cca 2-3 sekundy a né o 10 nebo 15 sekund.

Ještě otázečka. Když mám soubor titulků na paritionu Fat32, tak u něj nejdou nastavit práva a já ho bohužel nemůžu editovat. Můžete napsat malej návod, jak editovat práva z Konzole? To je nějak chmod či tak nějak že? Ale nevím co dál.

Díky.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #5 kdy: 07 Března 2007, 09:37:01 »
Citace: bigis
Ještě otázečka. Když mám soubor titulků na paritionu Fat32, tak u něj nejdou nastavit práva a já ho bohužel nemůžu editovat. Můžete napsat malej návod, jak editovat práva z Konzole? To je nějak chmod či tak nějak že? Ale nevím co dál.
Díky.
Fat32 neumi prava, jadro nastavi pri bootu vsem souborum a adresarum default prava -> bez prenastaveni je jako vlastnik root. Editaci /etc/fstab si muzes nastavit jina. viz. http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/73846
PS: pokud na neco tak zakladniho, jako je poslouchani hudby, potrebujes virtualizaci asi by jsi mel zapremyslet o navratu k windows ...
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2007, 09:37:45 »
To se tuším děje v nějaké kombinaci shift+pgdn. Koukněte se do zkratek v programu.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Luboš Klicpouch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Androweb.cz
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2007, 11:24:34 »
Citace: MarrLiss
Citace: bigis
Ještě otázečka. Když mám soubor titulků na paritionu Fat32, tak u něj nejdou nastavit práva a já ho bohužel nemůžu editovat. Můžete napsat malej návod, jak editovat práva z Konzole? To je nějak chmod či tak nějak že? Ale nevím co dál.
Díky.
Fat32 neumi prava, jadro nastavi pri bootu vsem souborum a adresarum default prava -> bez prenastaveni je jako vlastnik root. Editaci /etc/fstab si muzes nastavit jina. viz. http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/73846
PS: pokud na neco tak zakladniho, jako je poslouchani hudby, potrebujes virtualizaci asi by jsi mel zapremyslet o navratu k windows ...
Tak to není. Jen dělám něco, na co se Linux nehodí. Ale jinak Linux je bomba...

Luboš Klicpouch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Androweb.cz
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2007, 11:44:48 »
Citace: milhouse
To se tuším děje v nějaké kombinaci shift+pgdn. Koukněte se do zkratek v programu.
Totem přeskakuje se shiftem o 15 sekund. To je stále moc když edituju titulky a testuju je.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2007, 14:28:46 »
Citace: bigis
Uprava a tvorba titulků pod SUBTITLE EDITOREM. V linuxu bohužel nejsou tak dokonalí. A bohužel taky nic nemá na winamp. Leda, jak nastavit Totem nebo Kaffein aby přeskakovali při skisku šipky jen o cca 2-3 sekundy a né o 10 nebo 15 sekund.
Celkem luxusní editor titulků pro KDE je "ksubtile",  pro Gnome "subtiltleeditor" (včetně hlasové analýzy, abys titulky umístil zcela přesne ;)), nebo "gaupol". Všechny jsou v repozitářích, stačí nainstalovat.
A k tomu winampu - moc jsem se nasmál. Nic nemá na "amarok" :D .

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #10 kdy: 07 Března 2007, 22:28:29 »
Na winamp nemá asi nic, ale Xmms (nebo radši Beep media player) s patřičným skinem je taky fajn.. :)
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Luboš Klicpouch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Androweb.cz
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2007, 15:05:34 »
Citace: nikola
Citace: bigis
Uprava a tvorba titulků pod SUBTITLE EDITOREM. V linuxu bohužel nejsou tak dokonalí. A bohužel taky nic nemá na winamp. Leda, jak nastavit Totem nebo Kaffein aby přeskakovali při skisku šipky jen o cca 2-3 sekundy a né o 10 nebo 15 sekund.
Celkem luxusní editor titulků pro KDE je "ksubtile",  pro Gnome "subtiltleeditor" (včetně hlasové analýzy, abys titulky umístil zcela přesne ;)), nebo "gaupol". Všechny jsou v repozitářích, stačí nainstalovat.
A k tomu winampu - moc jsem se nasmál. Nic nemá na "amarok" :D .
Ale Amarok nehraje Videa ne? Amarok je super, to jo, ale winamp hraje i videa, tak sjem to myslel.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Akcelerace GK ve VirtualBoxu
« Odpověď #12 kdy: 09 Března 2007, 08:07:32 »
Na videa máme jiné squelé programy. Nechápu, proč by to měl dělat Amarok. Byl by to ještě větší moloch, než to je. Ani ve WinAmpu jsem tuto funkci neviužíval.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.