Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Používáte Beryl?  (Přečteno 9548 krát)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Používáte Beryl?
« Odpověď #25 kdy: 11 Března 2007, 21:55:48 »
Beryl nepouzivam, porad mi pada window manager a cely mi to nejak zatuhava.Takze pro spolehlivou praci to neni. Vypada to moc pekne, ma to docela dobry vychytavky (extremne se mi libi lupa), ale ja proste musim mit jistotu,ze mi za pul hodiny nezmizi titulkovy pruh z oken a a fallback window manager se nespusti. Jeste holt chvili pockam,az to bude stabilnejsi a pak o tom zacnu uvazovat.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Používáte Beryl?
« Odpověď #26 kdy: 15 Března 2007, 00:01:33 »
beryl ma držal tak dva týždne. Potom začal byť trochu nestabilný, tak som ho dal preč. Ono na machrovanie je výborný, ale pri práci som využil maximálne zobrazenie všetkých otvorených okien keď som sa presunul kurzorom do rohu. To mi chýba najviac :(
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

Pavelp

  • Host
Používáte Beryl?
« Odpověď #27 kdy: 15 Března 2007, 06:51:07 »
Ctyri plochy staci, drahousku...

kuxpik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Používáte Beryl?
« Odpověď #28 kdy: 18 Března 2007, 22:31:54 »
Jak jsem si pročítal příspěvky na toto téma, tak to vypadá, že beryl převážná většina považuje za machrovinku. Jo taky jsem z toho byl ze začátku na větvi, hrál jsem si z nastavením, ale už mě to přešlo. Navykl jsem si na klávesové zkratky, kterých používám, bratru jak se říká, tři pr*censored*. A proč jsem nepřešel na Metacity. No jednoduše proto, že akcelerovaná prostředí nevznikají kvůli machrovinkám, ale proto, že šetří procesorový čas a o to mi šlo asi především.
Pokud to někoho zajímá vice, zde http://avc.sh.cvut.cz/avc.php?id=3658 je docela krátká přednáška o Berylu.
« Poslední změna: 21 Října 2007, 20:59:32 od Anna Taliánová »

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Používáte Beryl?
« Odpověď #29 kdy: 18 Března 2007, 23:04:49 »
Beryl zapinam jen kdyz prijde navsteva, abych ukazal, jak je Linux technologicky daleko :) Vetsinou ho ale nepouzivam, protoze prestoze mam ted nove nainstalovanyho Edgyho a nic sem jeste nepomrvil, tak mam nejak pomalej resize okna a minimalizaci, nevim cim to je, ale vzhledem k tomu, ze Beryl jinak nepouzivam, tak to ani nebudu nikde googlovat :)

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Používáte Beryl?
« Odpověď #30 kdy: 19 Března 2007, 07:03:30 »
Citace: kuxpik
Jak jsem si pročítal příspěvky na toto téma, tak to vypadá, že beryl převážná většina považuje za machrovinku. Jo taky jsem z toho byl ze začátku na větvi, hrál jsem si z nastavením, ale už mě to přešlo. Navykl jsem si na klávesové zkratky, kterých používám, bratru jak se říká, tři *censored*. A proč jsem nepřešel na Metacity. No jednoduše proto, že akcelerovaná prostředí nevznikají kvůli machrovinkám, ale proto, že šetří procesorový čas a o to mi šlo asi především.
Pokud to někoho zajímá vice, zde http://avc.sh.cvut.cz/avc.php?id=3658 je docela krátká přednáška o Berylu.
Tak to je u mě něco špatně protože mi beryl neuvěřitelně vytěžuje procesor, při pohybu krychlí 40%, při práci s oknama 100% počítač se seká. :(
Když sem se díval na toho týpka jak hejbe s krychlí a procesor si toho ani nevšiml tak mám pocit že u mě bude problém jinde než ve slabým počítači.

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Používáte Beryl?
« Odpověď #31 kdy: 19 Března 2007, 10:58:48 »
Tak tak, taky mam nekde problem :) ... Pritom ted sem zkousel Sabayon 3.3, kde vsechno bezelo krasne plynule, ale ja to neresim :)

borek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Používáte Beryl?
« Odpověď #32 kdy: 19 Března 2007, 20:17:22 »
Skousel sem beryl (geforce 4 mx 440) a chodi docela dobre. Akorat nefunguje dest a par dalsich veci. Nepouzivam ho protoze mi docela podstatne spomaluje operu. Posouvani koleckem brutalne seka a preklikavani mezi zalozkama trva 2-3 vteriny. Asi to ale bude tou kartou. Ale jako machrovina je to idealni. Zvlast kdyz sem to ukazoval kamosovi, ktery se na 2 roky stary komp snazil nainstalovat vistu a cely 3D desktop mu to zakazalo kvuli slabymu kompu. :-D

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Používáte Beryl?
« Odpověď #33 kdy: 19 Března 2007, 20:39:22 »
Taky sem ted koukal, ze zapnuti blur efektu (bolej z toho oci, ale je to husty) mi na Kubuntu zasekalo Xka, ale v tom Sabayonu to slo v pohode...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Používáte Beryl?
« Odpověď #34 kdy: 19 Března 2007, 20:42:43 »
Tak ten blur efekt je fakt sila aj ked ja ho mam tak trochu stale, mam 25ms LCD. :-)
Inak na mojej zostave to ide plynule bez sekania.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.