Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evoluce ...  (Přečteno 6294 krát)

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Evoluce ...
« kdy: 10 Března 2007, 18:13:52 »
Ahoj. Chci oznámit jednu pro vás nejspíš smutnou věc.
Opouštím POUŽÍVÁNÍ Ubuntu na domácím desktopu výměnou za Gentoo. Vedou mě k tomu následující věci. Ubuntu je optimalizované na i386 a tak je na mém Pentiu 4 pomalejší. Vyzkoušel jsem Gentoo a po kompilaci jelo velice rychle. Také má velice přehledné konfiguráky a skvělý balíčkovací systém portage. Kritiku Ubuntu přidávat nebudu, protože vlastně skoro žádná není, jen mi Gentoo vyhovuje více. Nicméně jsem zvýraznil používání. Proč? Protože budu dále Ubuntu podporovat, šířit a doporučovat. Budu zde pomáhat na fóru a budu také Ubuntu šířit. Mě se myšlenka Ubuntu velmi líbí. Takže to definitivní odchod není. Snad to vezmete dobře a neukamenujete mne :)
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:30:39 od Anna Taliánová »

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Evoluce...
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2007, 18:38:48 »
Instaluj si distribuci, kterou chceš ;) Popravdě by mě víc vadilo, kdybys místo Ubuntu začal používat Windows Vista (nevím proč, prostě tu firmu nemám rád). Pokud místo Linuxu začneš používat Linux, tak je to celkem jedno :D

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Evoluce...
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2007, 18:39:45 »
Jen že minule když jsem ohlásil odchod k Suse se na mě lidi sesypali.. :) no hanba říkat :D

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Evoluce...
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2007, 18:50:53 »
K SuSE bych taky měl spoustu výhrad... Je mi teda milejší než Microso~1 ale ne moc... Ale Gentoo je gentoo... A když na to máš čas :)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Evoluce...
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2007, 18:52:35 »
Pravda ta dohoda s Microsoftem byl podraz.
A hehe ja budu v Gentoo mit Firefox a Seamonkey a vy iceweasel a iceape :D
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:31:16 od Anna Taliánová »

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Evoluce...
« Odpověď #5 kdy: 10 Března 2007, 19:33:28 »
Držím Ti palce...

Jen aby jsi pro samé kompilování měl čas i na práci a zábavu =)

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Evoluce...
« Odpověď #6 kdy: 10 Března 2007, 19:36:58 »
Přestávám pít desítku a začínám s dvanáctkou.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Vojtin

  • Host
Evoluce...
« Odpověď #7 kdy: 10 Března 2007, 20:08:03 »
Citace: Bornnover
Pravda ta dohoda s microsoftem byl podraz.
A hehe ja budu v gentoo mit firefox a seamonkey a vy iceweasel a iceape :D
Gentoo je zajímavý pokud už má člověk za sebou "zkoušení aplikací" protože kompilace. Budeš instalovat ze Stage 1 nebo z livka ze Stage 3? J
Když jsem zkoušel Gentoo tak livko nebylo - to byla sranda :)
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:31:36 od Anna Taliánová »

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Evoluce...
« Odpověď #8 kdy: 10 Března 2007, 20:27:14 »
Proč máš neustále touhu nám oznamovat, že odcházíš? Stejně se zase vrátíš ;).

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Evoluce...
« Odpověď #9 kdy: 10 Března 2007, 21:06:31 »
Bornnover stále odchází, přechází a přichází :)

Jednou k SuSE, pak k Gentoo, pak k ...

Slovy klasika: "Tak je to spravne, tak to ma byt..." Člověk si přece musí rozšiřovat obzory a znalosti.

Hlavně, aby nám pak zase oznámil, že přechází k Ubuntu - to by jsme to mohli nějak oslavit :)))
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:31:53 od Anna Taliánová »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Evoluce...
« Odpověď #10 kdy: 11 Března 2007, 12:08:46 »
uz mam nainstalovane, funkcni a sem spokojeny :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Evoluce...
« Odpověď #11 kdy: 11 Března 2007, 17:10:32 »
Citace: Bornnover
Jen že minule když jsem ohlásil odchod k Suse se na mě lidi sesypali.. :) no hanba říkat :D
Asi jsem byl jedním z těch sesypavších se byl i já, ale to bylo kvůli tomu, že Suse považuji za jedno z nejhorších z rozšířených dister, ale proti Gentoo nic nemám, naopak sám uvažuji o pozvolném přechodu na něj.
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:32:13 od Anna Taliánová »

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Evoluce...
« Odpověď #12 kdy: 11 Března 2007, 17:55:58 »
Tiez som presedlal na urcitu dobu ku Gentoo, ono je pravda, ze vsetko tam ide rychlejsie, do doby nez zacne clovek uvazovat, naco mi je ta rychlost, ked musim neustale nieco kompilovat, co mi samozrejme zozerie cast vykonu pocitaca, takze zhruba to vyjde narovnako so spotrebovanymi prostriedkami u Ubuntu :D

Tak som bol zasa z5.

Vojtin

  • Host
Evoluce...
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2007, 18:05:31 »
Citace: Juraj
Tiez som presedlal na urcitu dobu ku Gentoo, ono je pravda, ze vsetko tam ide rychlejsie, do doby nez zacne clovek uvazovat, naco mi je ta rychlost, ked musim neustale nieco kompilovat, co mi samozrejme zozerie cast vykonu pocitaca, takze zhruba to vyjde narovnako so spotrebovanymi prostriedkami u Ubuntu :D

Tak som bol zasa z5.
Vidim to stejně, ale třeba na Gentoo "něco" je :)

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Evoluce...
« Odpověď #14 kdy: 11 Března 2007, 22:15:48 »
Já jsem nahlodanej, jestli si nedám na svůj stroj Amilo Pro v2060 Gentoo, podle tohodle http://denniswilfert.de/fs.htm by to mělo jít snad dobře. To ale plánuji až na prázdniny. Feisty má vyjít v dubnu, vidím to tak, že po odevzdání diplomové práce spáchám upgrade na něj. Snad se povedlo Feisty lépe než Edgy. Mám dojem, že Edgy není tak dobře odladěné jako Dapper.

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Evoluce...
« Odpověď #15 kdy: 11 Března 2007, 22:32:07 »
Ja napriklad se pomalu chystam na presedlani na Arch Linux. Pokud clovek nechce nemusi kompilovat (i kdyz ja s tim pocitam ze budu, ale cely system ......) a navic je to velice podobne distro jako Slackware a popravde rychlosti jsou tyhle distra uplne jinde nez jakekoliv Ubuntu aktualne. Je radost sledovat jak vam Slax najde vsechen hw a pritom ma neco pres 200MB a slape na nem svizne KDE na 400-kilu (chapu ze je ten system dost osekanej ale plne to splnuje moji predstavu o light systemu). A pokud pouzivate jen stable repozitare nemusi se clovek nejak trast ze mu neco rozk***i system (ale stat se muze :( ovsem i u Ubuntu :) viz prihoda s Xorg a par kernelama). Jen ten system init skriptu mi asi neprejde do krve. Preci jen init.d s rcX.d je proste klasika. Navic co je na Archu super ze maji take docela aktivni forum. Sice v ang ale to me nejak nezere. Jeste se rozmyslim. Ale hloda to :).

Vojtin

  • Host
Evoluce...
« Odpověď #16 kdy: 11 Března 2007, 23:42:57 »
Já už jsem taky přesedlal, ale na jabko :)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Evoluce...
« Odpověď #17 kdy: 12 Března 2007, 00:00:26 »
Taky uvažuju o Archu, Gentoo nebo něčemu podobnému, ale času není nazbyt, bohužel...
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:33:05 od Anna Taliánová »
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Evoluce...
« Odpověď #18 kdy: 12 Března 2007, 02:04:32 »
Vojtin: na jabko bych asi nepresedlal, prece jen jsem zvyklej mit po ruce 20000 programu, ktere nainstaluju jednim prikazem :) A Gnome se taky nechci vzdat :)

Kazdopadne si chcu koupit Mac Mini na hrani a na multimedia (front row ma sve vyhody ;))

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Evoluce...
« Odpověď #19 kdy: 12 Března 2007, 10:02:52 »
Mě Ubuntu s Gnome náramně vyhovuje a doufám, že jediná změna bude smazání oddílu s widlemi (až se pořádně naučím s BlueFish :) , teď mi vyhovuje Dreamweaver ve widlích).
Jak píše Jenda ve vedlejší diskuzi - francouzský parlament přešel na Ubuntu - tak se těším na tu chvíli, až iDnes nebo Živě napíšou, že český parlament přešel dle vzoru francouzského na Ubuntu :)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Vojtin

  • Host
Evoluce...
« Odpověď #20 kdy: 12 Března 2007, 10:09:55 »
Citace: xodut
Vojtin: na jabko bych asi nepresedlal, prece jen jsem zvyklej mit po ruce 20000 programu, ktere nainstaluju jednim prikazem :) A Gnome se taky nechci vzdat :)

Kazdopadne si chcu koupit Mac Mini na hrani a na multimedia (front row ma sve vyhody ;))
Mě v jabku programy nechyběj - je to taky unix, chybí mi ten vývoj Linuxu a ted beryl :)
« Poslední změna: 20 Října 2007, 01:33:45 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.