Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Francouzský parlament používá Ubuntu  (Přečteno 5436 krát)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Francouzský parlament používá Ubuntu
« kdy: 12 Března 2007, 09:45:11 »
http://www.latribune.fr/info/L-Assemblee-nationale-choisit-le-logiciel-libre-~-ID51B2E5C49A8FCE51C1257299003C40B2-$Db=Tribune/Articles.nsf

Francouzské národní shromáždění si zvolilo Ubuntu za operační systém pro pracovní počítače všech 577 poslanců a jejich asistentů.

No ne... Myslím, že až se odhodláme oslovovat různé státní útvary, můžeme se tím ohánět...
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Pavelp

  • Host
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 12 Března 2007, 09:51:40 »
To to dopadne....

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 12 Března 2007, 10:02:39 »
nasi poslanci hlavne museji mit packu

Martin - ViPEr*CZ*

Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2007, 10:11:52 »
když to neplatěj proč by si nedali páčku že... takže jim neva že bezvýznamná páčka je 2x tak drahá... co na to říct no.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Pavelp

  • Host
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2007, 11:39:01 »
Kdo vi, mlci, kdo nevi tise se divi. Ruku na srdce ktera z firem, dodavajicich KDEKOLI na svete pro statni spravu ci armadu na tom kseftu PRODELALA?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 12 Března 2007, 14:20:32 »
Citace: Jenda
http://www.latribune.fr/info/L-Assemblee-nationale-choisit-le-logiciel-libre-~-ID51B2E5C49A8FCE51C1257299003C40B2-$Db=Tribune/Articles.nsf

Francouzské národní shromáždění si zvolilo Ubuntu za operační systém pro pracovní počítače všech 577 poslanců a jejich asistentů.

No ne... Myslím, že až se odhodláme oslovovat různé státní útvary, můžeme se tím ohánět...
Anglicky by ta zpráva nebyla? S mojí mizernou znalostí francouzštiny bych to četl ještě zítra.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 12 Března 2007, 14:59:49 »
Já nechci rýpat, ale v té anglické zprávě není o Ubuntu ani slovo, píšou tam doslova, že která linuxová distribuce a který mail klient se bude používat nebylo ještě rozhodnuto. Ale v celkovém pohledu je to skvělá zpráva, o té páčce pro poslance to je škoda mluvit.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 12 Března 2007, 15:32:23 »
V té anglické ne, ale v té původní ano
avec le système d'exploitation libre Linux dans sa distribution Ubuntu.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2007, 10:48:57 »
Ok, francouzsky neumím, díky :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 13 Března 2007, 18:05:57 »
Citace: Kačer
Ok, francouzsky neumím, díky :)
Já taky ne (jen základy a pár frází), ale "distribution Ubuntu" je dostatečně srozumitelné ;).

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 13 Března 2007, 18:19:23 »
Já jsem do francouzský zprávy ani nekoukal, protože by to nemělo význam. A jak víte, že říkají Ubuntu ano, a že tam nepíšou "Linux jo, ale rozhodně ne Ubuntu"? ;-) No dobře, není to tak, ale když člověk nerozumí jediný slovo, tak ani výskyt řetězce "Ubuntu" pro něj neznamená, že volí právě tuhle skvělou distribuci.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 13 Března 2007, 20:21:23 »
Citace: Kačer
Já jsem do francouzský zprávy ani nekoukal, protože by to nemělo význam. A jak víte, že říkají Ubuntu ano, a že tam nepíšou "Linux jo, ale rozhodně ne Ubuntu"? ;-) No dobře, není to tak, ale když člověk nerozumí jediný slovo, tak ani výskyt řetězce "Ubuntu" pro něj neznamená, že volí právě tuhle skvělou distribuci.
Tak jsem se na to kouknul já... Sice francouzsky houbeles umím (a to se učím 8 let, a pořád dokola)

avec le système d'exploitation Linux Ubuntu. = S operačním systémem Linux Ubuntu

další info které jsem z letmého průletu získal:
Jako programy byly vybrány: Firefox, OpenOffice
S nápadem přišel Thierry Breton, ministr financí, průmyslu a ekonomiky
Do roku 2010 by mělo začít ve Francii Linux používat 50 tisíc státních zaměstnanců
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 13 Března 2007, 21:09:31 »
Citace: jakub.lucky
avec le système d'exploitation Linux Ubuntu. = S operačním systémem Linux Ubuntu

další info které jsem z letmého průletu získal:
Jako programy byly vybrány: Firefox, OpenOffice
S nápadem přišel Thierry Breton, ministr financí, průmyslu a ekonomiky
Do roku 2010 by mělo začít ve Francii Linux používat 50 tisíc státních zaměstnanců
Zajímavé, díky. Takhle se šetří ve státním sektoru. Jenom možná by byl lepší Konqueror, pro složitější práci se sice hodí více Firefox, ale pro běžnou činnost myslím dobře stačí integrovaný Konqueror.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 13 Března 2007, 21:18:40 »
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 13 Března 2007, 23:50:45 »
2 Kačer

... ono ten FF má svou logiku, lze ho spustit již na win a postupně usery "naučit" pracovat ve FF místo IE =)
Osobně pro schůdnější přechod "kancelářských" uživatelů na linux používám právě multiplatformní aplikace, neboť většina těchto userů až tak neřeší systém na kterém aplikace běhají, ale právě oné aplikace, ve kterých pracují... pominu-li, že jim chybí A:, C: =)

Pavelp

  • Host
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 14 Března 2007, 06:33:24 »
Ono to chybeni pismenek neni jen opticka zalezitost, trebas OpenOffice s tim ma trosku trable v nekterych instalacich.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 14 Března 2007, 15:21:40 »
Citace: Jony
... ono ten FF má svou logiku, lze ho spustit již na win a postupně usery "naučit" pracovat ve FF místo IE =)
To je taky pravda, že přechod je méně bolestný. Mimochodem, před chvílí mě parádně vytočila Opera, když nechtěla uložit správně obrázek *.png, stále to tam cpalo jpg a nebylo to korektní pro další použití (ikonka složky v KMailu), tak jsem ji zas zavřel a pustil Firefox :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 14 Března 2007, 17:23:28 »
Nehledě na to, že Konqueror (KHTML) má problémy na některých stránkách, se kterými si FF poradí bez problémů. Vlastní zkušenost.
Kubuntu forever :-)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 14 Března 2007, 17:55:20 »
No, snad ta akce s Ubuntu na poslaneckých noteboocích (ještě tam není) nebude jen léčka na MS, aby jim poskytl "zajímavou množstevní slevu". Prý na kouzelnou formulku "dáme tam linux" docela slyší.

zigi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 389
Francouzský parlament používá Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 14 Března 2007, 18:59:28 »
Citace: dratenik
No, snad ta akce s Ubuntu na poslaneckých noteboocích (ještě tam není) nebude jen léčka na MS, aby jim poskytl "zajímavou množstevní slevu". Prý na kouzelnou formulku "dáme tam linux" docela slyší.
jj ;)
..:: be free - use kubuntu ::..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.