Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype a zamrznutí PC  (Přečteno 6608 krát)

Kukyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Skype a zamrznutí PC
« kdy: 19 Března 2007, 12:09:35 »
Včera jsem nainstaloval Ubuntu 6.10 i386 a Skype. Vše běhalo v pohodě až do té doby, kdy jsem stáhnul  a instaloval aktualizace. Do té doby než spustím Skype, vše běhá tak jak má. Mám doinstalovat nějaký balík nebo naopak něco odinstalovat?

Připomínám, že jsem naprostý začátečník.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2007, 12:39:44 »
Zkusil bych přeinstalovat Skype.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2007, 12:40:40 »
Odinstaloval bych Skype, protože je zlý, a používal místo něj něco jiného. A zamrzá to opravdu jenom když se pustí Skype? Jak se projevuje to seknutí? Nelze s tím nic dělat, třeba se přepnout do konzole? Odkud byl Skype instalován? Možná by stálo za zkoušku Skype kompletně vykopnout ze systému a pak ho instalovat znovu (třebas odjinud, nebo jinou verzi). Skype také nemá rád, když je zároveň s ním spuštěná nějaká jiná audio aplikace.
Promise her anything, but give her GNU.

Kukyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2007, 12:49:33 »
Zkoušel jsem odinstalovat a nainstalovat, stáhl jsem si balík přímo ze skype.com. Když to nejelo instaloval jsem ze Synapticu. Když se PC sekne, nereaguje nic a pomůže jenom tvrdý restart.

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #4 kdy: 19 Března 2007, 13:02:39 »
Trochu jsem hledal, a vypadá to na známou chybu. Skype si nějak nerozumí s kernelem nebo naopak. Jediné co umím poradit je vykašlat se na Skype, nevázat se na proprietární protokol a najít si nějakou alternativu, pokud je to možné, případně zkusit nějakou starou verzi Skype, nebo počkat na novou.
Promise her anything, but give her GNU.

carpathian

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #5 kdy: 19 Března 2007, 13:15:41 »
Skype mi nepravidelne zamrzal v okamziku prichoziho hovoru/zpravy. "Vyresil" jsem to vypnutim veskerych zvuku ve skype. Pocitac mrzl na nekolik sekund az minut, po chvili se zase vsechno rozjelo.

Kukyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2007, 15:16:14 »
Tak to nechápu, teď jsem zapnul PC a Skype a vše běhá. Jsou asi věci mezi nebem a zemí.

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #7 kdy: 19 Března 2007, 15:22:38 »
Mne tak isto skyope obcas mrzne ale tak ze zamrzne cele PC ani do konzoli nejde... takze tak... iba ked vypnem gaim a v tedy mi nezamrzne ... ale ked hned po starte tak v tedy na % sekne ho
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Kukyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #8 kdy: 19 Března 2007, 17:42:17 »
Tak to byla asi jenom náhoda. Už zase nejde. Zkusím tu starší verzi. Nebo mě napadá jestli je nějaká alternativa, se kterou bych si načetl stávající kontakty ze skypu?

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #9 kdy: 19 Března 2007, 18:47:46 »
Skype nema alternativu .... SYpe je len jedno skus si dat WENGo kt. je aj v repozitaroch. A je aj pre win cize skus prehovorit na wengo. A ak skusas to skype a ak gaim skus vypnut gaim a zapnut skype ci ti pojde.
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #10 kdy: 19 Března 2007, 18:57:17 »
Kukyn: a kdyz zamrzne, nerozjede se po nejake chvilce? (tak max 5min. asi)
Mne to obcas zamrzava u prehravani zvuku, pak kdyz pockam tak se to zase rozjede a funguje to pak jiz ok.

Kukyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #11 kdy: 19 Března 2007, 19:04:59 »
ped: to jsem nezkoušel, PC nereaguje komplet ani kurzor myši. Vyzkoušim a avidim. Díky za info.

mirak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #12 kdy: 19 Března 2007, 22:57:18 »
mám stejnou zkušenost jako ped, zamrzá mi to při příchozích hovorech nebo zprávách, ale maximálně na jednu minutu, a pak to samo začne fungovat.
Omnia sponte fluant, absit violentia rebus.
Maple  ;)

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #13 kdy: 20 Března 2007, 14:48:04 »
Skype samozřejmě má alternativu, a ne jednu.
Promise her anything, but give her GNU.

mirak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2007, 00:22:54 »
Potřebujete-li volat někomu, kdo má Skype, alternativní software není příliš k užitku. Z tohoto důvodu jej "trpím" i na svém PC.
Omnia sponte fluant, absit violentia rebus.
Maple  ;)

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Skype a zamrznutí PC
« Odpověď #15 kdy: 21 Března 2007, 17:30:34 »
Toto je samozřejmě pravda. Z tohoto důvodu Skype na svém počítači trpím též. Ale, pssst, nikomu to neříkejte :-)
Promise her anything, but give her GNU.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.