Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení  (Přečteno 2113 krát)

Jahodník

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« kdy: 19 Července 2018, 18:24:09 »
Stala se mi následující věc. Svůj starší notebook jsem si polil čajem s medem (pes převrhl hrníček) a on chcípnul (notebook, ne pes, ale ten pak málem taky). Pořídil jsem si nový Acer Spin 3 (Spin-SP314-51) v Electroworldu, ale s Win10. Z mnoha důvodů nemám rád Windows, tak jsem je odpáral a instaloval Ubuntu 18.04 LTS jako samotný systém. A objevil se, drobný sice, ale nepříjemný, problém. Nepravidelně, zhruba každou půlminutu, monitor zamrkal, při zátěži i častěji. Hledal jsem řešení a našel jsem tohle:

https://askubuntu.com/questions/1029517/amd-rx480-screen-flicker-after-update-to-18-04

(první post, editace grub)

A zatím je to dobré. Kdyby se dělo něco nepatřičného, tak se ozvu.
"Pan Kennedy právě rezignoval. Jsem novým prezidentem Spojených Států."

L. H. Oswald

Jahodník

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Odpověď #1 kdy: 21 Července 2018, 11:23:22 »
Tak jsem to nepatrně přechválil. Je to podstatně lepší, ale mrknutí se ojediněle objeví i teď, hlavně když současně běží něco nesourodého, např. hra v Javě a Firefox.
"Pan Kennedy právě rezignoval. Jsem novým prezidentem Spojených Států."

L. H. Oswald

Jahodník

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2018, 22:32:46 »
Omlouvám se za mystifikaci.  :-[

Zdá se, že to dělá HW, konkrétně připojení myši. Nový notebook mi spadnul na zem (taky kvůli psovi, zamotal se do šňůry) a jeden USB port, kam jsem připojoval myš, se viklá. Asi za něj škubla šňůra a teď tam zlobí kontakt, takže se připojení myši neustále resetuje (záleží na pozici), což způsobuje blikání na monitoru.
"Pan Kennedy právě rezignoval. Jsem novým prezidentem Spojených Států."

L. H. Oswald

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2018, 22:58:43 »
Pokial blika kvoli USB display, tak by som skor cakal ze v tom USB sa skratuje napajanie ale hned to zachrani dajaka protiskratova ochrana. Otazka je dokedy to bude zvladat. Radsej by som to dal overit a mys zapajal do ineho USB.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpna 2018, 21:52:34 »
Pokud je to nový ntb a jedná se o hw problém, reklamuj to. Pokud ntb nemá známky pádu tak ti nikdo neprokáže, že ti to spadlo a že to není hw zavada, která tam byla od počátku.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2018, 07:59:46 »
Ten pejsek je ale fakt miláček.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jahodník

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2018, 21:04:58 »
Jo, je to půlroční Saarloosův vlčák.  :D

Problém je (asi) vyřešený, i když tak nějak mimoděk. Byla nejspíš někde chybka v instalaci. Chtěl jsem zkusit Mint Mate 19, ale instalace se zadrhla, nějaký problém s Grub nebo co, musel jsem instalovat zpátky Ubuntu 18.04 LTS, no a teď to jede normálně. Akorát stejně uvažuju, že si tam časem dám Mate místo Gnome, ale zatím to nechci pokoušet.

Ten starý politý notebook je Acer Aspire V5-122P a už je opravený. Sloužil dobře. Uvažuju, že ho dám neteři, je na něm Ubuntu 14.04 LTS 32 bit, chtěl jsem ho přeinstalovat něčím novějším 64 bit (Mint nebo Ubuntu 18.04), ale nešlo to. Je tam nějaký starší BIOS, co se nedomluví s instalační flashkou. O víkendu si s tím ještě pohraju, jestli půjde nastavit UEFI boot. Rozhodně jí tam nebudu vracet Windows 8 ani tam nenechám stávající zahnojený Linux s mým účtem.
« Poslední změna: 13 Srpna 2018, 21:12:53 od Jahodník »
"Pan Kennedy právě rezignoval. Jsem novým prezidentem Spojených Států."

L. H. Oswald

Jahodník

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2018, 20:49:48 »
Dělá to hardware. Monitor je překlápěcí s detekcí polohy. Stačí to naklopit a vrátit zpátky, a uklidní se to. Kupodivu největší potíže jsou, když stojí v klidu na stole, když ho mám na klíně, tak nikdy nezlobí.
"Pan Kennedy právě rezignoval. Jsem novým prezidentem Spojených Států."

L. H. Oswald

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.