Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ovladač touchpadu ELAN 1200  (Přečteno 2095 krát)

fantomas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
ovladač touchpadu ELAN 1200
« kdy: 21 Září 2018, 16:30:22 »
Zdravím,

mám už dlouho velký problém s touchpadem na ultrabooku Asus UX410UQ, neboť je příliš citlivý, navíc nefungují jeho všechny funkce (multi-touch). Tak se potřebuji poradit, co s tím - driver přímo pro ELAN na linux jsem nenašel; do převodu pomocí NDISWrapper se mi moc nechce (instalace vypadá velmi složitě).

Nejvíce mi vadí ta citlivost - když sahnu nešikovně na touchpad, bere to jako označení a kvůli tomu se mi přehazují ikonky, kam chtějí  :o

Nemáte nějaký nápad, jak to vyřešit?

Díky za jakoukoliv radu

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:ovladač touchpadu ELAN 1200
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2018, 17:35:10 »
Pořiď si myšku a touchpad vypni. Bonusem bude ergonomičnější práce...
----------------------------------------------
Dej si tam jiné distro (různá distra obsahují různé drivery). Platí zásada nejprve vše vyzkoušet v live režimu a teprve potom (pokud veškerý HW funguje) instalovat, jinak to nemá smysl.
Vytvoř si multiboot flešku, nahaž tam 10+ různých dister a zkoušej.
« Poslední změna: 21 Září 2018, 17:40:06 od juwa2 »

fantomas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:ovladač touchpadu ELAN 1200
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2018, 17:44:49 »
aha, tak to mě moc nepotěšilo, protože jsem na tomto distru už pěkně zabydlený :-/

A nejde nějak z jiného distra vzít daný ovladač a naimplementovat ho do mé distribuce? Nebo vzít to, co mám naistalované na W10 (instalaci mám vedle Ubuntu) a použít v Ubuntu?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:ovladač touchpadu ELAN 1200
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2018, 21:22:13 »
aha, tak to mě moc nepotěšilo, protože jsem na tomto distru už pěkně zabydlený :-/

A nejde nějak z jiného distra vzít daný ovladač a naimplementovat ho do mé distribuce? Nebo vzít to, co mám naistalované na W10 (instalaci mám vedle Ubuntu) a použít v Ubuntu?

Ovladače jsou součástí kernelu, kernel si můžeš nainstalovat jaký chceš (novější, starší), kolik chceš a pak mezi nimi (během restartu) přepínat. Můžeš k tomu použít utilitku ukuu která ti to usnadní. Takže pokud rád experimentuješ, nic ti v tom nebrání, třeba budeš mít štěstí.... https://medium.com/@teejeetech/ukuu-v18-1-73b7199aa659
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Normální postup je ale ten, že než nějaké distro nainstaluješ, nejprve v live režimu vyzkoušíš zda chodí veškerý HW.
A pokud ne, nemá smysl se do instalace ani následného "zabydlování" pouštět - nemyslíš??
« Poslední změna: 23 Září 2018, 21:37:11 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.