Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unetbootin verohodnost  (Přečteno 4510 krát)

Logamax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Unetbootin verohodnost
« kdy: 27 Listopadu 2018, 22:36:45 »
Zdravim. Chtel bych udelat dual boot na nasem, stezejnim firemnim PC, a mam vyzkousenou jednu live Xubuntu LT. Vyhovuje vykonu nasi desky ASUSTeK Computer INC, model I220GC. Tento stroj, nam fungzuje trosku i jako server a jsou na nem umisteny proste vsechny nejdulezitejsi programy, jako zalohovani ostatnich, a jine automatizovane ulohy. Osazen jest legendarnimi XP profi :-) , jediouci na nem jiz snad 13 let bez jedineho zavahani. A to se na ton zeleze dely kousky :-) Je tedy jasne, ze si nemuzeme dovolit zadny exces s wormy a podobne blbosti, ktere tu zde jiz za iniciativy par mych kolegu kdysi probehly, a bylo to dost neprijemne, cistit stroje s maximalnim ohledem na data a system...

Takze takto: Mel jsem vizi s Fleskou, a tedy jsem stahl dle navodu Unetbootin prez vase stranky. Prohnal jsem ten *.exe Virustotalem, a vyjela mi pekna radka dobre zazehlenych vsi v tomto programu, a protoze jsme na firme jiz vsichni ostraziti Windowsaci :-D Chtel jsem se zeptat znalych, zda tento program pouziva nejake ty hooky, a pokud ano, proc to proboha ten autor nenapise na stranky. Ja to tam nikde nenasel., ovsem jako detektivku jsem to necetl ze:-) Na totalu to na prvni scan nic nenajde, pac jak rikam ten kod je prezehleny, cili patrne xkrat zapakovany. Total to ale umi najit, kdyz vite, co rozkliknout a kde se podivat. Naprvni pohled je to tedy ciste, ale jinak pekne prosvinene (laicky). Mohl by se k tomu zde nekdo prosim K nam tupankum vyjadrit? Nestojim o to 14 dni honit cervy po firme. Dekuji moc :-)
« Poslední změna: 27 Listopadu 2018, 22:43:18 od Logamax »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Unetbootin verohodnost
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2018, 23:43:15 »
K přípravě instalační bootflešky existují lepší alternativy (ano, v unetbootinu je jakýsi adware či co).
Použij buď Rufus nebo Yumi.
https://rufus.ie/cs_CZ.html
https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Všimni si, že záměrně uvádím odkazy na originální stránky autorů těchto utilit. Tedy žádné "Slunečnice", "Stahuj", "Instaluj" a podobné další které do exáčů zpravidla přibalují "svoje dárečky", to je v poslední době taková móda....
Takže se domnívám, že i ten nešťastný unetbootin jsi stáhnul odněkud odtamtad....
-----------------------------------------------------------------------
Pokud nemáš vůbec žádné zkušenosti s linuxem, není zrovna moudré instalovat hned "naostro" na produkční stroj....
Zavání to totiž průkakem. Protože zatímco "doma" v celku o nic nejde, "v práci" je to pochopitelně jiná....
Důkladná záloha všeho "před akcí" je pak přímo povinností..
« Poslední změna: 28 Listopadu 2018, 00:01:33 od juwa2 »

Logamax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Unetbootin verohodnost
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2018, 15:30:03 »
Zdar a silu! :-)
Tak to vis ze by me ani ve snu nenapadlo uprednostnovat nejake ty servery vseho druhu a humoru, kde se stavaji s exackama ruzne veci. Ale taky nemusi.

Jak jsem Ale psal, stahoval jsem ze zdejsiho odkazu, cili ubuntu.cz, wiki-triky ;-) Coz te vrhne na Github.

Ja ty Pendrivky a dalsi mam na disku cca pul roku, a dopadly stejne. Mam toho snad 5 programu? Cili nakonec jsem si rekl. pojdme primo k bratrum na Ubuntu. Mno a jak vidno Unetbootin taky instalace s nejakym "pozdravem". Von je to opravdu dost problem dnes, a jak spravne pises, a ja jsem se o tom i zminoval ve svem prizpevku, na firemnich strojich konci sranda. Cili proto jsem se tu radeji optal zkusenejsich, jestli neco vi o strevech Unetbootinu.

Kdyby teda ti soudruzi byli co k cemu, tak udelaji prohlaseni, ze jejich programy obsahuji kusy kodu, ktere jsou bud agresivni, nebo jsou to hooky, a daji k tomu vsechny dostupne soucty k overeni. Tak jak to treba udelal Russinovich a jeho Sysinternals, a dalsi dobri rodaci, co prave vedi, ze se toto resit pred instalaci proste ve firme musi, pokud tedy neni plna Tupcu. Soucty jsem zahledl snad jen na Pendrive. Ted jsem to nechal zase chvili lezet a vracim se k tomu az zase ted. Linux nam nesmrtelny stroj znacky Asus XP turbo machine :-D nezbori, pac se dela mesicni Image sysdisku po celou dobu historie teto spanile labutky, cili mame cca 13 TB zaloh jenom tohoto stroje. A tento stroj pak v podstate dela podobne veci na peti ostatnich strojich s novejsimi systemy, a jeste dalsi praci. Je to tahoun :-D Obsluhuje cca 80 TB dat, dedek jeden :-) V podstate odpociva pouze od 5 do 7h, jinak furt fici. 13 let! :-D

Ja ti moc dekuju za odpoved a kdybych jeste neco potreboval, tak si dovolim se ozvat. Asi to vemu domu na masinu z virtual boxem. Problem vidim pouze v tom, ze sofidstikovana swine se neprojevuje nikterak agresivne, aby ji polapil proces explorer, nebo firewall, bez provedeni urcite specificke cinnosti. No nic Jdu pracovat, mejte se pekne :-)

« Poslední změna: 28 Listopadu 2018, 15:34:53 od Logamax »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.