Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: x-rar [vyřešeno]  (Přečteno 1373 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
x-rar [vyřešeno]
« kdy: 27 Prosince 2018, 11:14:56 »
Zdravím vespolek.
Sem tam stahuji z Uložto soubory s různými koncovkami. Jenže nyní když chci rozbalit soubor "něco.x-rar" tak mi to píše chybu - fatal error, nebo Typ souboru archiv RAR (application/vnd.rar) není podporován"
Víte někdo jak to řešit?  Máme OS Ubuntu 18.04.1 LTS
« Poslední změna: 28 Prosince 2018, 11:50:22 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:x-rar
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2018, 19:20:27 »
Soubor "něco.x-rar" měl asi být "něco-x.rar"...

Tedy: je potřeba doinstalovat balík unrar, je v repozitáři multiverse. Pak s ním (nebo s vlastními dekomprimátory) pracují správci souborů...

Případně by rar měly umět specializované programy typu Ark, 7zip (p7zip) atd., a to bez nutnosti instalace unrar (možná ho ale mají v závislostech a tak se instaluje "na pozadí").

Prostě možností je řada...
« Poslední změna: 27 Prosince 2018, 19:53:53 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:x-rar
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2018, 19:35:07 »
Koncovku .x-rar jsem v životě neviděl..... :o

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:x-rar
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2018, 22:05:26 »
Zkoušela jsem nainstalovat několik prográmků a stále se stejným výsledkem. Ve vlastnostech souboru se mi objevila informace x-rar, ale nejsem si už jistá zda to nebylo součástí názvu souboru. Nicméně soubory rar mi nešly rozbalit. Změna nastala až po nainstalování P7Zip kde to pracuje tak jak má, ale správa archivů a prohlížeč dokumentů stále .rar nerozbalí. To mi až tak nevadí.

Možná mne také trochu zmátl tento příspěvek:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63308.msg450621#msg450621

JirkaZ díky. +
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:x-rar
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2018, 22:10:43 »
Zkoušela jsem nainstalovat několik prográmků a stále se stejným výsledkem. Ve vlastnostech souboru se mi objevila informace x-rar, ale nejsem si už jistá zda to nebylo součástí názvu souboru. Nicméně soubory rar mi nešly rozbalit. Změna nastala až po nainstalování P7Zip kde to pracuje tak jak má, ale správa archivů a prohlížeč dokumentů stále .rar nerozbalí. To mi až tak nevadí.

Možná mne také trochu zmátl tento příspěvek:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63308.msg450621#msg450621

JirkaZ díky. +

Aha, takže "x-rar" není přípona, ale mimetyp souboru (= archiv rar).
To, že ti některé soubory .rar nejdou rozbalit je dáno tím, že jsou zabalené v novějším rar5.
S tím si starší "rozbalovače" neporadí. Řešením je aktualizovat na novější (rar, unrar) které rar5 zvládnou, to je celé...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:x-rar
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2018, 11:44:21 »
JirkaZ
Jak jsem již psala, zkoušela jsem snad všechny možné prográmky a to včetně Ark. Poradil si s tím vcelku spolehlivě až P7Zip. Bude to asi nějak tak jak píše juwa2. Jak vymysleli např. .docx, tak nyní zase něco jako .rarS. Myslela jsem si to, ale nebyla si jistá jak to přesně je.

juwa2
Jo jo, nějak tak to bude. Také +
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.