Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zákaz kopírování [vyřešeno]  (Přečteno 3328 krát)

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
zákaz kopírování [vyřešeno]
« kdy: 27 Března 2019, 18:47:11 »
Zdravím všechny, chci se zeptat zkušených uživatelů,  jestli se dá nastavit složka např. "obrázky" tak, aby se fotky dali prohlížet, ale nedali kopírovat.
V nastavení oprávnění složky (r,w,z), se nedá asi nastavit můj požadavek, viďte.
Děkuji
« Poslední změna: 29 Března 2019, 09:41:27 od Petr Merlin Vaněček »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:zákaz kopírování
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2019, 21:19:59 »
Zdravím všechny, chci se zeptat zkušených uživatelů,  jestli se dá nastavit složka např. "obrázky" tak, aby se fotky dali prohlížet, ale nedali kopírovat.
V nastavení oprávnění složky (r,w,z), se nedá asi nastavit můj požadavek, viďte.
Děkuji

Nedá.  :(

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:zákaz kopírování
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2019, 11:49:46 »
Perfektní.  Děkuji.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:zákaz kopírování
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2019, 09:22:50 »
Pokud má uživatel právo obrázek přečíst, pak jej logicky může i zkopírovat.
Uvedená odpověď je naprosto správná a jednoznačná, tedy není třeba ironie.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:zákaz kopírování
« Odpověď #4 kdy: 18 Dubna 2019, 15:07:10 »
Zdravím všechny, chci se zeptat zkušených uživatelů,  jestli se dá nastavit složka např. "obrázky" tak, aby se fotky dali prohlížet, ale nedali kopírovat.
V nastavení oprávnění složky (r,w,z), se nedá asi nastavit můj požadavek, viďte.
Děkuji

Nedá.  :(

Dá !
Není to ale pro začátečníka.
Nevím, že by na to existoval program. Ale možná existuje.
Dá se nastavit práva tak, aby složku mohl číst jen jeden určitý program a dokonce jen pod jedním uživatelem. Takže tentýž program nebude použitelný z jiného uživatelského profilu.
Bohužel, takovýto program by jsi si musel napsat asi sám, ale budu šťasten, když mne někdo opraví !!!
Pozor ! Musel by být zablokovaný screen, aby se nedala vytvořit fotka, např. programem SCREENSHOT a dalšími.
Pozor ! Neznám způsob, jak zabránit vyfocení obrazovky mobilem, např. když si odskočíte...

Výše uvedený způsob je výborný např. pro člověka, který je profesí grafik, tvoří snímky v rozlišeních, vymykajících se možnostem současných monitorů.
Pokud potřebujete, aby se manželka nedostala k fotkám milenky, musíte zablokovat veškerá práva, a pak k fotkám přistupovat jako ROOT, a ještě navíc v manželčině nepřítomnosti. Také to vyžaduje změnit heslo, aby se manželka nepřihlásila jako ROOt.

Takže:
Složitě se to dá.
Juwa2 má stejně pravdu.

Pokud má někdo fyzický přístup k počítači a dostatečné znalosti, rozbije vám každou ochranu. S výjimkou šifrování disku, nebo určité složky. K tomu se již ale musí vyjádřit odborníci, já to nepoužívám.

Pokud chcete, aby všichni mohli zobrazit obrázek a zároveň jej nemohli zkopírovat, pak Vás odkazuji na příspěvky výše.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:zákaz kopírování [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2019, 17:13:39 »
Je fakt, ze jsem neco podobneho nekde zahlidl - ale byl to hluboky zasah do systemu a nebyla to zadna sranda ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:zákaz kopírování [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2019, 17:26:26 »
Nahraju si to na nějakou webovou službu, která tuhle funkci má.
Xubuntu 18.4.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:zákaz kopírování [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 03 Května 2019, 17:57:59 »
Tím by jste data roji poskytl třetí osobě, resp osobám. Taková data navíc chodí přes routery (uzly) a všude se dají odchytit. Určitě to vidíte jako cestu k omezení přístupu k datům?
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.